Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wasilków obchodził rocznicę nadania praw miejskich. Mieszkańcy świętowali 457. urodziny miasta

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Jedno z najstarszych miast na Podlasiu, o bogatej historii sięgającej dziejów Jagiellonów, skończyło 457 lat. Mieszkańcy świętowali jego urodziny na uroczystej gali.

W piątkowy wieczór (8 grudnia) mieszkańcy Wasilkowa spotkali się w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta. To właśnie tu odbyła się uroczysta gala wieńcząca obchody 457. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Wasilków.

Wydarzenie rozpoczęła inscenizacja aktu nadania praw miejskich oraz herbu Wasilkowa, z udziałem dostojnie prezentującej się husarii. Zebrani goście mieli też okazję podziwiać popisy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły.

Galę uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Pana Adama Wolańskiego. Były także występy Mażoretek Stars pod kierunkiem Marii Gierasimiuk.

- Rozwijamy gminę każdego dnia, a na jej rzecz pracują setki ludzi – mówił burmistrz. - Budujemy, realizujemy niezliczone projekty, tworzymy kolejne inwestycje. Z końcem grudnia minęło 5 lat tej kadencji i te lata pracy zaowocowały „Perłą Samorządu” – tytułem najlepszej gminy miejsko-wiejskiej w kraju. Możemy być dumni z Wasilkowa i z tego, że jesteśmy jego mieszkańcami. Miasta o pięknej, długiej historii. Miasta ze swoją tożsamością. Miasta i gminy, które mają najwspanialszych mieszkańców na świecie.

Nagrody Artystyczne

Podczas uroczystości burmistrz Adrian Łuckiewicz wraz z zastępcą Dominiką Jocz – Lenkiewicz, wręczyli Nagrody Artystyczne osobom, które poprzez swoją twórczość w sposób szczególny przysłużyły się do wzbogacenia artystycznego i kulturalnego oblicza Wasilkowa.

Otrzymali je:

  • Amanda Kruk – Gawędzka (turniej tańca towarzyskiego „Good Step”)
  • Eugenia Górko i Piotr Czarniecki (Zespół Ludowy „Malwianki”)
  • Monika Szymulewska (Zespół Ludowy „Wasilkowianie”)
  • Jan Ciecierski (Zespół Ludowy „Dąbrówka”)

- Inwestujemy w rozwój nie tylko przestrzeni publicznej, ale wspieramy przede wszystkim właśnie naszych mieszkańców – wszystko, co robimy, jest z myślą o naszej społeczności. Stąd liczne programy społeczne, nowe inwestycje, ale także takie programy jak stypendia i nagrody Burmistrza. Wczoraj wręczyłem stypendia ponad czterdziestu zdolnym uczniom, dziś nagrodzimy wybitnych artystów – animatorów kultury i sportowców. Dziękuję za Waszą pracę i Wasze talenty, które ubogacają całą naszą społeczność i napawają nas dumą - mówił Adrian Łuckiewicz.

Nagrody Sportowe

Zostały również przyznane Nagrody Sportowe – 30 nagród w 15 różnych dyscyplinach sportowych w kategorii „Najlepszy Młody Sportowiec” i dwie nagrody w kategorii „Najlepszy Trener”. Te ostatnie otrzymali wieloletni i zasłużeni trenerzy:

  • Izabela Nowicka (UKS SET)
  • Mirosław Jurowczyk (Kyokushin Team Wasilków)

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny