Wahania formy Puszczy Hajnówka. Porażka i zwycięstwo.

(gedo)
Kicel strzela ostatnio piekne ramki. To pierwsza w meczu z Pomorzanką.
W tym sezonie Puszcza nie rozpieszcza swoich kibiców i na "własnych śmieciach" nie zdobywa wielu punktów. W środę, 22 kwietnia uległa gładko 0:3 Turowi Bielsk Podlaski. Za to w niedzielę zgarnęła komplet punktów, pokonując 2:0 Pomorzankę Sejny.

Mecz z będącym w wysokiej formie Turem Bielsk Podlaski od początku przebiegał pod ich dyktando. Goście w trzech wiosennych meczach odnieśli same zwycięstwa bez straty gola, z bilansem bramkowym 8:0. Również w Hajnówce potwierdzili swoją skuteczność, aplikując Puszczy kolejne trzy, a nie tracąc żadnego.

Wielkie lanie w słoneczny dzień

Częściowym usprawiedliwieniem fatalnej postawy hajnowian mógł być brak dwóch podstawowych obrońców, kontuzjowanego Filipa Jarugi i pauzującego za kartki Tadeusza Stępkow-skiego. Z tego powodu z prawej strony obrony do środka przesunięty został Roman Pietroczuk, a jego miejsce zajął po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Hubert Piotrowski. Niestety, właśnie po ich błędach padły bramki w pierwszej połowie.

Najpierw w 16. minucie Piotrowski nie wrócił na swoją pozycję i Artur Kiszko z łatwością pokonał Różyckiego. W 41. minucie obaj nie przeszkodzili w dośrodkowaniu Kiszko i Mateusz Jakubowski z bliska dopełnił formalności. W tej akcji zaspali również pozostali z czwórki obrońców - Marcin Baczyński i Łukasz Samosiuk. Nie wiadomo, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby Tomasz Juszczyński w 39. minucie wyrównał. Jednak z pięciu metrów zamiast do siatki, trafił w obrońcę stojącego na linii w bramce.

Po przerwie bielszczanie kontrolowali grę i mieli jeszcze trzy wyborne sytuacje na podwyższenie wyniku. Najbliższy tego był w 74. minucie Adam Naumczuk, ale trafił piłką w poprzeczkę. Dwie minuty później gości wyręczył Pietroczuk, strzelając bramkę samobójczą.

Gra hajnowian w tym spotkaniu była zbyt wolna i czytelna, aby oszukać doskonale dysponowaną obronę Tura i pokonać Kucharczyka.

Ale za to w niedzielę...

Kolejny rywal hajnowian Pomo-rzanka Sejny, w tej rundzie nie przegrała jeszcze meczu. W tabeli wiosny przed niedzielną grą był na drugim miejscu z 10. zdobytymi punktami (po Turze 12 pkt.). W spotkaniu w Hajnówce Pomorzanka nie pokazała się z dobrej strony. Jej zawodnicy poruszali się wyraźnie wolniej od gospodarzy. Przez pierwsze 45 minut nie oddali żadnego strzału na bramkę Różyckiego, nie licząc groźnej główki ze spalonego.

Hajnowianie wyraźnie dominowali. Już w 4. minucie Piotrowski nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, trafiając z czterech metrów w bramkarza. Chwilę po tym, z dystansu, po ziemi uderzył Kicel i Sobolewski z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 30. minucie po bardzo ładnej trójkowej akcji padł pierwszy gol. Samosiuk Maciej rozciągnął grę do boku do Juszczyńskiego, ten precyzyjnie centrował i Kicel w pełnym biegu strzelił głową w samo okienko. Do przerwy Puszcza zasłużenie prowadziła 1-0.

Kicel się nie pomylił

Na drugą odsłonę w składzie gospodarzy wyszedł Lasota, króry zastąpił M. Samosiuka i rozruszał atak. W 52. minucie minimalnie chybił z 16. metrów. Sześćdziesiąt sekund później, będąc sam na sam z golkiperem Pomorzanki, zamiast spokojnie strzelić dołem, lobował go, a piłka przeleciała obok słupka. Zrehabilitował się za tę niewykorzystaną sytuację w 66. minucie, kiedy wywalczył rzut karny. Kicel nie pomylił się i było 2-0.

Dopiero wtedy obudzili się po dalekiej podróży z Sejn goście. Zaczęli grać szybciej i agresywniej. W 70. i 79 minucie mogli strzelić kontaktową bramkę, ale piłka najpierw trafiła w słupek, a w drugiej akcji napastnik minimalnie przestrzelił. Najlepszy snajper Puszczy mógł ustrzelić hat tricka, jednak w 73. minucie i on "obił" tylko słupek. I tak po ładnym emocjonującym meczu, w końcu trzy punkty zostały w Hajnówce.

Statystyka

Puszcza Hajnówka - Tur Bielsk Podlaski 0-3 (0-2)

Puszcza: Różycki - Piotrowski (80' Szulc), Pietroczuk, Baczyński, Samosiuk Ł. (46' Samosiuk M.) - Juszczyński, Banasiuk, Sawczyński (60' Bołtryk), Bierżyn - Lasota, Kicel.

Tur: Kucharczyk - Witkowski, Car, Naumczuk, Chilkiewicz, Jakubowski Kamil - Jakubowski M. (46' Iwaniuk), Łochnicki (87' Gul), Kiszko - Klepacki, Arciuszkiewicz.
Gole: 0-1 Kiszko (16'), 0-2 Jakubowski M. (41'), 0-3 Pietroczuk (76', bramka samobójcza).

Puszcza Hajnówka - Pomorzanka Sejny 2-0 (1-0)

Puszcza: Różycki - Pietroczuk, Baczyński, Stępkowski, Bierżyn (82'Samosiuk Ł.), - Juszczyński, Banasiuk,Bołtryk, Piotrowski (79' Kowalski), - Samosiuk M . (46' Lasota), Kicel.

Gole: 1-0 Kicel (30'), 2-0 Kicel (66', rzut karny).