W proteście przeciw wyborowi Lecha Pileckiego na szefa Podlaskiego Forum Gospodarczego

Redakcja
W proteście przeciw wyborowi Lecha Pileckiego na szefa Podlaskiego Forum GospodarczegoJestem też pełen szacunku dla nowego przewodniczącego, jego dorobku jako przedsiębiorcy i działacza gospodarczego. Jednak nie zgadzam się z jego wizją, reprezentowanymi wartościami i sposobem działania - mówi Wojciech Winogrodzki.
W proteście przeciw wyborowi Lecha Pileckiego na szefa Podlaskiego Forum GospodarczegoJestem też pełen szacunku dla nowego przewodniczącego, jego dorobku jako przedsiębiorcy i działacza gospodarczego. Jednak nie zgadzam się z jego wizją, reprezentowanymi wartościami i sposobem działania - mówi Wojciech Winogrodzki.
Podlaski Związek Pracodawców kończy współpracę z Podlaskim Forum Gospodarczym.

W poniedziałek, 9 grudnia dr inż. Wojciech Winogrodzki, prezes Podlaskiego Związku Pracodawców, po konsultacjach z Zarządem PZP podjął decyzję o opuszczeniu składu PFG. O swojej decyzji poinformował Andrzeja Mierzejewskiego, kierującego do końca roku pracami Podlaskiego Forum Gospodarczego.
Powodem rezygnacji z prac w PFG jest wybór nowego przewodniczącego, którym od 1 stycznia 2014 roku zostanie Lech Pilecki, szefujący jednocześnie Podlaskiemu Klubowi Biznesu.
- Pragnę podkreślić, że szanuję wybór Rady, choć uważam, że podjęta w tej sprawie uchwała narusza jeden z punktów „Ram zasad funkcjonowania Podlaskiego Forum Gospodarczego”, która przewiduje podejmowanie decyzji w oparciu o konsensus. A tego podczas wyborów nowych władz w moim przekonaniu zabrakło. Decyzję podjęto demokratycznie, w głosowaniu, ale bez uwzględnienia mojego głosu sprzeciwu - mówi dr inż. Wojciech Winogrodzki.

- Jestem też pełen szacunku dla nowego przewodniczącego, jego dorobku jako przedsiębiorcy i działacza gospodarczego. Jednak nie zgadzam się z jego wizją, reprezentowanymi wartościami i sposobem działania. Dlatego, w trosce o dobro i przyszłość podlaskiej przedsiębiorczości, a także wizerunek Podlaskiego Związku Pracodawców nie mogę wspierać takiego rozstrzygnięcia

- dodaje. Wojciech Winogrodzki.

Wyjaśnia, że dotychczasową siłą Podlaskiego Forum Gospodarczego, która dba o interesy de facto wszystkich przedsiębiorców z naszego regionu, była jedność i wspólny głos wyrażany w trakcie debaty publicznej. W związku z tym, należy poddać głębokiej refleksji sens kontynuowania współpracy organizacji zrzeszających przedsiębiorców w formule Podlaskiego Forum Gospodarczego.

Jego zdaniem wypracowanie nowych form kooperacji w tym zakresie jest nieodzowne. W przeciwnym razie- jak podkreśla - głos podlaskich przedsiębiorców nie będzie tak donośny i straci na znaczeniu. Wojciech Winogrodzki jednocześnie zaznacza, że z satysfakcją i nadzieją będzie kontynuował bliską współpracę z poszczególnymi organizacjami przedsiębiorców, angażując się we wspólne przedsięwzięcia mające na celu rozwój podlaskiej przedsiębiorczości i regionalnej gospodarki.

W skład Podlaskiego Forum Gospodarczego wchodziły dotychczas: Podlaski Klub Biznesu, Izba Przemysłowo – Handlowa, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu, Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości, Zrzeszenie Kupców Producentów i Usługodawców, Związek Ochrony Kupców Pracodawców, Stowarzyszenie Rozwoju Przedsiębiorczości, Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa, Związek Pracodawców i Przedsiębiorców Ziemi Sokólskiej oraz Podlaski Związek Pracodawców.

 

 

 

Źródło: Podlaski Związek Pracodawców

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie