Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W AIESEC-u sprawdzają siebie

Agata Sawczenko
Działają w 106 krajach świata,  mają już 32 315 członków. Rocznie organizują 4930 praktyk. Studenci zapisują się do AIESEC z myślą o przyszłości. Możesz do nich dołączyć.
Działają w 106 krajach świata, mają już 32 315 członków. Rocznie organizują 4930 praktyk. Studenci zapisują się do AIESEC z myślą o przyszłości. Możesz do nich dołączyć. fot. Archiwum
Działają w 106 krajach świata, mają już 32 315 członków. Rocznie organizują 4930 praktyk. Studenci zapisują się do AIESEC z myślą o przyszłości. Możesz do nich dołączyć.

Zaplanowałam sobie, że będę zajmowała się rekrutacją nowych pracowników w dużej firmie. Dzięki AIESEC-owi mogę sprawdzić, czy to dobry wybór - mówi Eliza Mieńko, białostocka studentka.

Od pierwszego roku

Członkowie AIESEC wyjeżdżają na praktyki zagraniczne i zdobywają doświadczenie zawodowe w jednym z ponad 100 krajów świata.
Teraz można dołączyć do AIESEC-u. Październik to tradycyjnie czas rekrutacji do tej studenckiej organizacji. Na białostockich uczelniach pojawią się stoiska, na których można będzie uzyskać informacje o organizacji i o tym, jak zostać jej członkiem.
Krystian Czupryński studiuje na ostatnim roku ekonomii UwB. Do AIESEC-u należy od pierwszego roku. Kamila Tołoczko i Eliza Mieńko, studentki zarządzania PB, w organizacji są już trzy lata.
- Tu mamy możliwość sprawdzenia siebie. Czy to, co chcemy robić w życiu, na pewno nam się podoba - mówi Kamila Tołoczko.
- Uczymy się na błędach: swoich i kolegów. Poza tym pracujemy w grupach. A to też jest ważna umiejętność - dodaje Eliza Mieńko.
- AIESEC to również świetni, wartościowi ludzie, międzynarodowe środowisko i możliwość wykorzystania języka obcego w praktyce. No i nawiązywanie znajomości, które można wykorzystać w przyszłości - nie ma wątpliwości Krystian Czupryński.

Na praktyki

Studenci bardzo sobie chwalą międzynarodowe praktyki. Na takiej właśnie wymianie jest w Białymstoku Vishal Keshwara, student z Indii. Pracuje w domu dziecka. Miał dzieci uczyć języka angielskiego, ale też tolerancji, wrażliwości kulturowej. Miał też im opowiedzieć, jak się żyje w Indiach.
- Okazało się, że potrzebują zupełnie czegoś innego: zwykłej rozmowy, rady, wysłuchania. Zmieniłem więc swoje plany - uśmiecha się Vishal.
Właściwie każdy może należeć do tej organizacji. Jednak najczęściej chętni są studenci z kierunków ekonomicznych i marketingowych.
Najłatwiej jest złożyć aplikację przez Internet. Dołącz do niej swoje CV w języku angielskim. To pomoże w przyszłości wybrać najlepszą praktykę. Pamiętaj więc, by zamieścić informacje na temat: znajomości języków obcych, wcześniejszego doświadczenia zawodowego, uwzględniając informacje na temat działalności w organizacjach studenckich i młodzieżowych. Potem czeka Cię rozmowa z kimś z lokalnego kierownictwa, test ze znajomości języków obcych.
Jeśli nie posiadasz odpowiednich certyfikatów, będziesz musiał zdać test z języka angielskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny