MKTG SR - pasek na kartach artykułów

VIII Forum Seniora Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej. Przyjechało 400 osób z regionu. Zobacz wideo i zdjęcia!

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Regionalne dzienniki, Kurier Poranny i Gazeta Współczesna, po raz ósmy zorganizowały Forum Seniora w Białymstoku. Seniorzy rozmawiali o zdrowiu – tym fizycznym, i tym psychicznym, ale też po prostu o szczęśliwym życiu. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele organizacji z Białegostoku, Czarnej Białostockiej, Moniek, Wasilkowa, Supraśla, Sokółki, Kobylina-Borzymów oraz Rudki.

Na VIII Forum Seniora goście dopisali. Z jednej strony był to dzień wypełniony ciekawymi prelekcjami, a z drugiej – mnóstwem spotkań z samymi seniorami (bo to oni przecież byli głównymi bohaterami tego wydarzenia). Wszyscy goście mieli możliwość odwiedzenia stoisk naszych partnerów i dowiedzenia się ciekawych i przydatnych w życiu rzeczy.

–Bardzo dziękuję za organizację tego wydarzenia. Umożliwia ono integrację całego środowiska seniorów. W trakcie trwania tego forum powstaje wiele ciekawych pomysłów, które są później przekuwane w konkretne projekty - mówił do zgromadzonych marszałek Artur Kosicki.

W auli Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku gościliśmy niemal 400 osób! To studenci uniwersytetów trzeciego wieku i członkowie organizacji senioralnych z Białegostoku, Czarnej Białostockiej, Moniek, Wasilkowa, Supraśla, Sokółki, Kobylina-Borzymów oraz Rudki.

VII edycja Forum Seniora za nami. Można było posłuchać ciekawych prelekcji i porozmawiać z ekspertami

Rozmowom nie było końca. Wszak takie forum to świetna okazja, by spotkać koleżanki i kolegów, ale również, by nawiązać nowe znajomości. Ale seniorzy milkli, gdy na scenę wchodzili zaproszeni prelegenci. Nic dziwnego, bo naprawdę było o czym posłuchać! Dr n. med. Beata Sierzputowska-Lebensztein, specjalista psychiatra, kierownik Dziennego Oddziału Psychogeriatrycznego, opowiadała o zaburzeniach pamięci oraz otępieniu. Z kolei Beata Polecka, dietetyczka i trenerka, przybliżyła seniorom tematykę jakości życia, suplementacji, diety, wzmacniania organizmu i aktywności.

To było święto wszystkich seniorów! Zobacz, co się działo na VI Forum Seniora (ZDJĘCIA, FILM)

Jak zdrowo się schylać, uczyła fizjoterapeutka mgr Klara Rozbicka. Dr n. med. Agnieszka Dakowicz przybliżyła zagadnienia związane z rehabilitacją. Seniorzy wysłuchali także prelekcji o tym, „Czy w tym wieku naprawdę musi boleć?” lek. Anny Łotowskiej-Ćwiklewskiej, specjalistki anestezjologii i intensywnej terapii oraz lekarza hospicjum domowego. Spotkanie umilił występ Zespołu Tanecznego Seniorki Młode Duchem.

Białystok. Aktywni, pełni życia, ciekawi świata. Już po raz piąty odbyło się Forum Seniora (foto, wideo)

Organizatorami VIII Forum Seniora były „Kurier Poranny” i „Gazeta Współczesna”, a partnerem strategicznym – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

– Seniorzy to osoby o bogatym doświadczeniu. Dlatego często zapraszamy seniorów do konsultacji naszych programów czy też projektów uchwał – mówił marszałek.

A Bożena Krzesak-Mucha, członek zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, który od początku wspiera nasze Forum Seniora, dodała:

– Ktoś kiedyś powiedział, że cień starości przychodzi, kiedy wyłączamy światło ciekawości, ale to nas nie dotyczy. W nas nadal jest pasja i chęć poznawania ludzi oraz świata.

VIII Forum Seniora Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej. Przyjechało 400 osób z regionu. Zobacz wideo i zdjęcia!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny