MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 mogą już korzystać z nowej sali gimnastycznej. Zakończyła się rozbudowa placówki

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Dawid Gromadzki/UM Białystok
W piątek (21 kwietnia) w Szkole Podstawowej Nr 46 Specjalnej w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie nowej części placówki. Uczniowie zyskali nową salę gimnastyczną, sanitariaty, szatnie, sale dydaktyczne i pracownie techniczne.

W Szkole Podstawowej Nr 46 uczą się dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki rozbudowie placówki będzie łatwiej realizować program ich usprawniania. Będzie też możliwe wprowadzenie innowacyjnych zajęć i warsztatów, które efektywnie i skutecznie pomogą dzieciom.

Efekty przeprowadzonych prac robią bardzo dobre wrażenie. Widać, że inwestycja została przemyślana pod kątem jak najlepszego wsparcia, którego potrzebują uczące się tu dzieci – pokreślił zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – W nowej części szkoły znajduje się nie tylko nowoczesna sala gimnastyczna, ale też sale dydaktyczne i terapeutyczne: siłownia, sala do integracji sensorycznej, pracownia techniczna i artystyczno-plastyczna, sala do gimnastyki korekcyjnej i zajęć taneczno-ruchowych. Znalazło się też miejsce na grotę solną. Teraz dzieci mają bardzo dobre warunki do rozwoju.

Ze względu na istniejące zagospodarowanie działki oraz konieczność zapewnienia miejsc parkingowych, rozbudowa placówki objęła trzy kondygnacje nadziemne. Wszystkie piętra nowej części są skomunikowane z odpowiednimi poziomami dotychczasowego budynku szkoły poprzez istniejącą klatkę schodową i dźwig dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. We wszystkich pomieszczeniach części ogólnodostępnej zamontowano drzwi o odpowiednich szerokościach, a sanitariaty dostępne są dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Powierzchnia użytkowa rozbudowy łącznie wynosi 881 m2.

Projekt uwzględnił funkcjonującą strukturę organizacyjną szkoły. Z przedsionka na parterze prowadzi korytarz do sali gimnastycznej i sali integracji sensorycznej. Zlokalizowane jest tu również zaplecze na potrzeby nauczycieli wychowania fizycznego i osób związanych z funkcjonowaniem sali, a także szatnie i zaplecze sanitarne dla uczniów. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia dydaktyczne połączone wspólnym węzłem sanitarnym, a także siłownia i sala do gimnastyki korekcyjnej połączone wspólną szatnią. Na drugim piętrze zaplanowano kolejne pomieszczenia dydaktyczne połączone wspólnym węzłem sanitarnym, pomieszczenie porządkowe oraz grotę solną. Na tym poziomie znajduje się taras zewnętrzny.

Budynek wyposażony jest we wszystkie niezbędne instalacje. W ramach inwestycji przebudowano przyłącze gazowe, wykonano instalacje doziemne kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz odpowiednio ukształtowano zagospodarowanie terenu.

W sali gimnastycznej mogą odbywać się jednocześnie zajęcia dwóch grup ćwiczących. Salę wyposażono w boisko do siatkówki i boisko do koszykówki, drabinki gimnastyczne, bramki do piłki ręcznej, trybunę składaną, kotarę wydzielającą, tablicę wyników, ściankę wspinaczkową, zestaw do BOCCIA, zestaw audio do nagłośnienia oraz przenośną scenę. Salę do gimnastyki korekcyjnej wyposażono w drabinki przyścienne, ławeczki gimnastyczne, lustro na ścianie. Okładziny ścian groty solnej wykonano z bloków solnych. Zamontowano także generator aerozoli solnych.

Wartość wykonanych robót budowlanych to ponad 6 mln zł, z czego środki własne Miasta stanowią kwotę 5,3 mln zł. Ponad 647 tys. zł szkoła otrzymała z PFRON-u.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny