Tur Bielsk Podlaski - Puszcza Hajnówka 1:0

Piłkarze Puszczy (zielone koszulki) przegrali pierwszy tegoroczny sparing
Piłkarze Puszczy (zielone koszulki) przegrali pierwszy tegoroczny sparing Anatol Chomicz
Puszcza Hajnówka przegrała sparing z Turem Bielsk Podlaski. Ale na tle trzecioligowca hajnowianie nie wyglądali źle.

Puszcza Hajnówka przegrała w pierwszym zimowym sparingu z trzecioligowym Turem Bielsk Podlaski 0:1. Był to debiut jednocześnie debiut w roli szkoleniowca Artura Dakowicza, który na ławce trenerskiej zastąpił w grudniu Piotra Pawluczuka.

- Na razie jestem na etapie poznawania drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników - przyznaje Dakowicz, który ostatnio pracował w białostockim Włókniarzu.

Wraz z nowym szkoleniowcem, do Puszczy prawdopodobnie trafi kilku graczy, występujących ostatnio właśnie w zespole ze stolicy Podlasia. Przeciwko Turowi zagrało czterech białostoczan - Michał Śliwoski, Tomasz Łoś, Karol Chrzanowski i Tomasz Czerniawski.

- Jeszcze nie są potwierdzeni, bowiem okienko transferowe otworzyło się 1 lutego - informuje Dakowicz. - Ale myślę, że to będzie formalność - dodaje.

W pierwszym zimowym sparingu Puszcza nie wypadła najgorzej na tle trzecioligowca. Hajnowianie w pierwszej połowie toczyli wyrównany bój i mieli swoje okazje bramkowe. Po przerwie więcej z gry miał Tur, który udokumentował przewagę golem Łukasza Popiołka w 73. minucie.

Podopieczni Dakowicza mogli jednak ten mecz zremisować - Patryk Sienkiewicz trafił w poprzeczkę z rzutu wolnego, a po strzale Mateusza Nakielskiego piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców bielszczan.
Kolejny sparing Puszcza zagra w sobotę - 8 lutego, a rywalem będzie Rudnia Zabłudów.

Tur Bielsk Podlaski - Puszcza Hajnówka 1:0 (0:0)

Tur Bielsk Podlaski - Puszcza Hajnówka 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Popiołek (73).

Puszcza: Brałkowski - Kicel, Śkliwowski, Łoś, Korowaj, A. Langa, Hudoń, Chrzanowski, Czurak, R. Langa, Czerniawski. Na zmiany wchodzili: Oksentowicz, Ojdana, Okuniewski, Jendras, Sienkiewicz, Nakielski.