Tur Bielsk Podlaski - Novum Lublin

(jan, majkel)
W obu spotkaniach Tura z Novum wyróżniającym się zawodnikiem zespołu z Bielska była Aaron Weres (w białym stroju). Krzysztof Jankowski
Pasjonujący pojedynek rozgrywają w ćwierćfinale II ligi koszykarze Tura i Novum. Pierwszy mecz w Bielsku wygrali lublinianie, ale w rewanżu nasi koszykarze pokonali gospodarzy.

- Bardzo pomogli nam nasi kibice, którzy dopingiem zagłuszyli lublinian. Prosimy ich o dalszą pomoc - mówili bielszczanie.

Przed tygodniem w Bielsku Tur dał się zaskoczyć młodym lublinianom agresją i ambicją. Świetną dyspozycją w szeregach Novum imponował ich dwudziestoletni rozgrywający Michael Gospodarek. Lublinianin prawie każdą akcję kończył wejściem pod kosz i celnym rzutem. Bielszczanie starali się odpowiadać na to rzutami z dystansu (trafiali m.in. Mariusz Rapucha i Piotr Brzozowski) i na tablicy wyników często widniał remis.

Niestety, w kolejnych kwartach gospodarzom skuteczność już tak nie dopisywała, a do świetnie dysponowanego Gospodarka doszlusował dwa lata młodszy Jakub Karolak. W czwartej kwarcie z parkietu za przewinienia spadli Aaron Weres i Brzozowski. I chociaż na nieco ponad minutę do końca meczu, po celnych rzutach osobistych Łukasza Kuczyńskiego, Tur prowadził 81:80, a trener Andrzej Sinielnikow wziął czas, to końcówkę po profesorsku rozegrali goście.

Jednak do Lublina to nasi koszykarze pojechali mocno zmobilizowani. Wiedzieli, że porażka oznacza dla nich koniec sezonu.

- Pokazaliśmy charakter - podkreślał Sinielnikow. - Kuczyński grał ze złamanym nosem, a Weres przez pół meczu walczył z czterema faulami.

O losach całej rywalizacji zadecyduje wynik środowego spotkania rozgrywanego w Bielsku.
Wyniki

Tur - Novum Lublin 81:85 (20:19, 14:26, 19:20, 28:20)
Tur: Rapucha 10 (1x3, 8 as), Brzozowski 11 (1x3), Weres 20 (4x3), Kuczyński 24 (2x3, 11 zb), Wysocki 5 oraz: Zabielski 11, J. Jóźwiuk 0, K. Jóźwiuk 0, Szczepiński 0.
Novum: M. Gospodarek 25, Wiśniewski 2, J. Karolak 30 (1x3, 11 zb), Ciechociński 2, Bajtus 14 oraz: B. Karolak 12 (1x3, 3 as), Beczek 0.

Novum Lublin - Tur 69:81 (20:22, 17:22, 22:21, 10:16)
Novum: M. Gospodarek 8 (5 as), Wiśniewski 8 (2x3, 12 zb), J. Karolak 28 (4x3), Ciechociński 16 (2x3), Bajtus 5 oraz: B. Karolak 4, Adameczek 0, Beczek 0.
Tur: Rapucha 14 (6 as, 15 zb), Brzozowski 11, Weres 29 (4x3), Zabielski 14 (5 as), Wysocki 5 (9 zb) oraz: Kuczyński 6 (8 zb), Szczepiński 2, Iwaniuk 0, Rusinowicz 0.