Tur Bielsk Podlaski: Najlepszą obroną jest atak

Krzysztof Jankowski [email protected] tel. 85 730 67 86
Pierwszego gola w Mielniku dał Turowi rzut wolny Grzegorza Pieczywka (z prawej) i główka Andrzeja Lewczuka Krzysztof Jankowski
Tur Bielsk Podlaski wygrał 3:0 z MKS-em Mielnik w Pucharze Polski i zremisował 1:1 z Sokołem Ostróda w III lidze

Jeszcze wiosną Tur i Mielnik grały w tej samej lidze, ale dziś te drużyny dzielą dwie klasy rozgrywkowe - bielszczanie awansowali do III ligi, a gospodarze spadli do okręgówki. Faworytem środowego meczu pucharowego mógł być więc tylko zespół z Bielska Podlaskiego.

I od początku gry nasi piłkarze przeważali, ale przy strzałach brakowało im precyzji. W 35. minucie Maciej Kesler strzelił głową tuż obok słupka, a 11 minut później Artur Kiszko huknął zza linii pola karnego w poprzeczkę. Po zmianie stron w poprzeczkę trafił też Karol Jakubowski, a po uderzeniu Tomasza Klemensowicza z wolnego piłka nieznacznie minęła słupek.

Worek z bramkami rozwiązał się w 74. minucie. Grający trener Tura Grzegorz Pieczywek trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, piłka spadła na głowę Andrzeja Lewczuka, a ten skierował ją do siatki. Później swój pokaz rozpoczął skrzydłowy Mateusz Wierbicki. 18-latek najpierw dośrodkował do Artura Kiszko, a parę minut później do Rafała Żero. Po ich strzałach piłkarze z Mielnika już się nie podnieśli.

W niedzielę Tur podejmował Sokoła Ostróda. Dominowała gra ofensywna, ale bramkarze skapitulowali tylko po razie.

- Sokół ma mocny atak, ale słabszą obronę. Musimy od razu gości zaatakować i nie dać im rozwinąć skrzydeł - mówili przed meczem działacze Tura.

Oba zespoły zaczęły mecz tak żwawo, że już w pierwszej minucie mogły zdobyć gole. Turowi udało się to w 7. minucie po "jedenastce" wykonanej przez Mateusza Jakubowskiego. Wcześniej sędzia Radosław Jemielity odgwizdał faul bramkarza Piotra Sikory na Radosławie Żero.

Wyrównanie padło kilka minut później, gdy na strzał z pierwszej piłki z dystansu zdecydował się Maciej Szostek. Piłka musnęła jeszcze plecy jednego z obrońców i wpadła prosto w okienko.

Po przerwie Marek Śnieżawski zdobył gola dla gości, ale arbiter odgwizdał spalonego.