Tur Bielsk Podlaski - Mrągowia Mrągowo 1:3 (zdjęcia)

Krzysztof Jankowski
Tur przegrał z liderem
Tur przegrał z liderem Krzysztof Jankowski
Nie powiódł się trzecioligowy debiut piłkarzy Tura przed własną publicznością. W środę bielszczanie przegrali z wygrywającą jesienią mecz za meczem Mrągowią Mrągowo 1:3 (1:1).

- Nie gramy źle. Potrzebujemy tylko dobrego meczu na przełamanie - mówił po porażkach z Olimpią i Dębem trener Tura Grzegorz Pieczywek.

Tym meczem miało być pierwsze spotkanie tego sezonu na własnym boisku. Szkoleniowiec przemeblował skład bielskiej drużyny. W wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in.: powracający na piłkarskie boiska po trzyletniej przerwie były estraklasowiec Jacek Banaszyński, młody Radosław Żero, wiosną imponujący skutecznością w IV lidze i sam grający trener, który zajął miejsce w środku pomocy. Jednak pierwsi z gola cieszyli się goście. Niepewnie grający obrońcy Tura sfaulowali we własnym polu karnym Łukasza Kuśnierza. Były gracz Jezioraka Iława sam wymierzył sprawiedliwość celnym strzałem z jedenastki.

Kilka minut później było już jednak 1:1. Lewą flanką zaatakowali Artur Kiszko i Adrian Gudewicz. Dośrodkowaną w pole karne piłkę wycofał Piotr Murawski, a nadbiegający Pieczywek strzelił z dystansu. Piłka zrykoszetowała od nóg obrońcy, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki.

Od tego momentu groźniej atakowali goście. Imponujący refleksem Banaszyński w świetnym stylu wygrał dwa pojedynki z Mariuszem Machniakiem i sparował na róg techniczny strzał Kuśnierza. W 65. minucie był już jednak bezradny przy kolejnym silnym strzale Machniaka.

Tur próbował się odgryzać strzałami Mateusza Jakubowskiego (nad bramką) i Murawskiego (obok słupka), ale stracił impet w 88. minucie, gdy sędzia Konrad Kiełczewski usunął z boiska Murawskiego za niepotrzebny faul w środku boiska na Bartoszu Sobótce. Osłabienie gospodarzy wykorzystała Mrągowia. W 90. minucie Machniak dostał dokładne prostopadłe podanie, wpadł w pole karne i huknął nad Banaszyńskim pod poprzeczkę.

Wygrana w Bielsku dała Mrągowii awans na pierwsze miejsce III ligi. Tur zaś zaliczył trzecią porażkę i wraz z Orłem Kolno, bez zdobyczy punktowej, okupuje ogon tabeli.

Tur Bielsk Podlaski - Mrągowia Mrągowo 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 - 6' Kuśnierz (karny), 1:1 - 11' Pieczywek, 1:2 - 65' Machniak, 1:3 - 90' Machniak.
Czerwona kartka - 88' Murawski (Tur, za faul).
Żółte kartki: Kiszko, Murawski (Tur); Majak, Kościuczuk, Sobótka, Borowski (Mrągowia).
Sędziował Konrad Kiełczewski (Wasilków).
Widzów 250.

Tur: Banaszyński - K. Kulikowski, Klemensowicz, Marcinkiewicz, Gudewicz - Pieczywek (72' Chilkiewicz), M. Jakubowski - Radosław Żero (89' Karol Jakubowski), Murawski, A. Kiszko - Solecki (72' Iwaniuk).
Mrągowia: Osmański - Kudan, Grala, Miąsko, Kościuczuk (75' Niedźwiecki) - Majak, Sobótka (90'+1 Borowski), Aziewicz, Kuśnierz, Dzierbicki - Machniak.