Tur Bielsk Podlaski - Granica Kętrzyn 1:0 (zdjęcia)

(jan)
Tur Bielsk Podlaski - Granica Kętrzyn 1:0
Tur Bielsk Podlaski - Granica Kętrzyn 1:0 Krzysztof Jankowski
W ogromnych bólach narodziło się pierwsze zwycięstwo piłkarzy Tura w tym sezonie. Bielszczanie wygrali w środę z odmłodzoną Granicą Kętrzyn 1:0 strzelając gola w doliczonym czasie gry.

Gospodarze od początku atakowali, a ich siłą napędową byli skrzydłowi: Maciej Kesler i Hubert Karwacki. Obaj dynamiczni piłkarze raz po raz rozrywali defensywę Granicy szybkimi rajdami, ale ich dośrodkowań nie umieli zamienić na bramki zawodnicy grający w ataku. W końcu Kesler z Karwackim sami wzięli się za strzelanie, lecz im także brakowało szczęścia i precyzji.

Już w 10. minucie meczu Kesler wpadł w pole karne gości, gdzie przepychał się z Robertem Mańkowskim. Sędzia odgwizdał karnego, do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego słabe uderzenie sparował bramkarz Mateusz Korowaj. W 32. minucie kolejne dwa strzały Keslera obronił Korowaj, a po dobitce nożycami Karwackiego piłkę na rzut rożny wybili obrońcy.

Po przerwie zawodnikom Tura nadal brakowało precyzji. W 58. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Karol Kosiński, a Stefan Chilkiewicz z kilku metrów trafił w bramkarza. Kilkanaście minut później Kosiński znów wrzucał z wolnego, a Radosław Żero trafił w słupek.

Napór gospodarzy wzrósł jeszcze pod koniec meczu, gdy trener Tura Grzegorz Pieczywek dokonał dwóch zmian wpuszczając na boisko kompletnych debiutantów w seniorskiej piłce, nastolatków: Kamila Hryniewickiego i Łukasza Popiołka. Ten desperacji ruch, wynikający z krótkiej ławki rezerwowych, pozwolił przesunąć do przodu Karola Kosińskiego. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Już w doliczonym czasie gry Kosa wyrzucał piłkę z autu. Do strzału złożył się Karwacki, ale uderzył na tyle niecelnie, że futbolówka przeleciała z powrotem na drugą stronę boiska. Tam dopadł do niej Kesler i dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Kosiński i strzałem głową pokonał bramkarza. Ta akcja dała bielszczanom upragnione trzy punkty zdobyte w meczu z Granicą, która rozpoczęła mecz z pięcioma młodzieżowcami w składzie.

Tur Bielsk Podlaski - Granica Kętrzyn 1:0 (0:0)
Bramka - 90'+2 K. Kosiński (as. Kesler).
Żółte kartki: K. Kulikowski, K. Kosiński (Tur); Aleksandrowicz (Granica).