Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targowisko Miejskie przy Kawaleryjskiej w Białymstoku zaprasza. Zobacz co można kupić!

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Warto wybrać się na Targowisko Miejskie. Jest duży wybór produktów, coraz więcej branż ma tu swoich przedstawicieli.
Warto wybrać się na Targowisko Miejskie. Jest duży wybór produktów, coraz więcej branż ma tu swoich przedstawicieli. Adam Ludwiczak / UM Białystok
Warto wybrać się na Targowisko Miejskie. Jest duży wybór produktów, coraz więcej branż ma tu swoich przedstawicieli. To też dlatego, że warunki współpracy, w tym finansowe, są dla przedsiębiorców korzystne. W planach jest kilka inwestycji w tym miejscu – z myślą o sprzedających i kupujących.

Spis treści

Giełda staroci i festyn rodzinny

Nowości i planów jest sporo. Na przykład do białostockiego Budżetu Obywatelskiego zostały zgłoszone dwa projekty dotyczące Targowiska Miejskiego. Jeden z nich obejmuje budowę zadaszonej wiaty z zagospodarowaniem terenu, fotowoltaiką, stołami, ławkami i nasadzeniami, na akcje dla mieszkańców w stylu „zero waste” czyli wymiana garażowa, akcje tematyczne, giełdy staroci itp. Drugi projekt przewiduje organizację festynu rodzinnego na Targowisku Miejskim. Zachęcamy białostoczan do głosowania w BO2024 na te pomysły – będzie to możliwe od 26 września do 9 października.

Modernizacja infrastruktury targowiska

- W planach na ten rok jest m.in. modernizacja budynku szaletu (od strony ul. Kawaleryjskiej), przygotowanie dokumentacji i rozpoczęcie prac związanych z przebudową nawierzchni utwardzonych, budowa wjazdu na Targowisko Miejskie od strony ul. Kawaleryjskiej, wykonanie zadaszenia i stoisk handlowych na utwardzonej nawierzchni od strony ul. Kawaleryjskiej, zaprojektowanie budynku biurowo-administracyjnego w technologii pasywnej, wymiana części ogrodzenia wzdłuż ul. Ciołkowskiego wraz z montażem bramy przesuwnej z automatyką - wymienia Agnieszka Błachowska z biura prasowego prezydenta Białegostoku.

Wśród bieżących prac związanych z porządkowaniem terenu po likwidacji obiektów oraz prac remontowych przewidziane zostały takie, jak: wymiana kompletu drzwi wejściowych do pawilonu nr 6, wymiana szyb w pawilonie A, naprawa instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, ubytków nawierzchni, prace konserwatorskie.

Oferty dla sprzedawców

Kierownik Targowiska Miejskiego Dariusz Krakowski przypomina, że obecnie jest dostępna dobra oferta dla przedsiębiorców na stoisko 6 m2 – tylko 114 zł netto (sprzedaż z samochodu plus miejsce na samochód gratis). Ponadto od czerwca zostały wprowadzone bilety dzienne z kasy fiskalnej (w bardzo atrakcyjnej cenie) dla osób korzystających z targowiska sporadycznie lub jednorazowo, „na próbę”.

Białoruscy klienci przejeżdżają przez Litwę

Na targowisku sukcesywnie wyznaczane są miejsca do parkowania samochodów poprzez oznakowanie oraz malowanie nowych linii, dzięki czemu została uwolniona część parkingu od ul. Kawaleryjskiej z przeznaczeniem dla autokarów z klientami zza wschodniej granicy. Autokary pojawiają się pomimo zamkniętej granicy z Białorusią – przejeżdżają przez Litwę.

Godziny otwarcia Targowiska Miejskiego w Białymstoku

Z myślą o udogodnieniach dla klientów na wjeździe od ul. Kawaleryjskiej usytuowany został bankomat/wpłatomat. Na prośbę kupców zostały zmienione godziny otwarcia targowiska. W soboty czynne jest już od godz. 5.00. Natomiast na prośby tzw. „allegrowiczów” otwarcie targowiska zostało wydłużone do godz. 17.00 – na wjazd samochodów kurierskich z dostawami/wywozem towarów.

Na terenie targowiska pojawia się też zieleń. Oczyszczane są skarpy z drobnych samosiejek (pozyskany materiał, przemielony i skompostowany, posłuży jako naturalny nawóz do roślin). Od wiosny zostało wykonanych 40 nasadzeń krzewów dwukolorowej trzmieliny. Powstały łąki kwietne (jedna w miejscu po rozebranym obiekcie, kolejne w fundamentach po usuniętych tzw. furnelach). W kilku miejscach nasadzono róże, aksamitki i inne kwiaty.

Owoce i warzywa na Targowisku Miejskim

- Ciekawą dla mieszkańców Białegostoku, ale i okolicznych miejscowości, inicjatywą było utworzenie na Targowisku Miejskim sektora owocowo-warzywnego (od strony ul. Kawaleryjskiej), gdzie producenci i rolnicy sprzedają m.in. wyroby własnej produkcji, przetwory mleczne, własne wypieki, jaja, kiszonki, miody, czy też sadzonki, kwiaty balkonowe, krzewy ozdobne. Obecnie ponad połowa wyznaczonych miejsc w tym sektorze jest zajęta. Ta część targowiska wciąż się rozwija, rośnie zainteresowanie zarówno sprzedawców, jak i kupujących. W sektorze owocowo-warzywnym ustawiane są namioty w kolorach miasta i z logo targowiska, dzięki temu to miejsce jest bardziej widoczne i przyciąga uwagę klientów - dodaje Agnieszka Błachowska.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny