Tadeusz Truskolaski - Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego

Wojciech Wojtkielewicz
prezydent Białegostoku
prezydent Białegostoku Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Tadeusz Truskolaski, Swietłana Janczewska, Donat Kuczyński, Mikołaj Tomulewicz oraz pośmiertnie Włodzimierz Iwaniuk otrzymają Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. Wyróżniony zostanie też Bank Spółdzielczy w Brańsku.

Zarząd Województwa Podlaskiego na czwartkowym posiedzeniu podjął decyzję w sprawie nadania Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego.

Uhonorowane zostały cztery osoby oraz jedna instytucja - Bank Spółdzielczy w Brańsku.

Na swoim blogu nominacje komentuje Tomasz Maleta: Krótkie spojrzenie w przeszłość

Śp. Włodzimierz Iwaniuk

Pośmiertnie - za wieloletnią działalność społeczną i szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz integracji i podniesienia jakości życia osób niepełnosprawnych z terenu woj. podlaskiego. Wniosek o odznaczenie złożyło Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Oddział w Białymstoku.

Śp. Włodzimierz Iwaniuk od 1990 r. działał w Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem - oddział wojewódzki w Białymstoku, a od 1994r. do 2010r. pełnił w nim funkcję Prezesa Zarządu. W okresie swojej 20-letniej działalności był inicjatorem wielu przedsięwzięć, m.in. zorganizowania Ośrodka Rehabilitacyjnego w Białymstoku dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, do którego aktualnie uczęszcza 70 osób. Był także organizatorem turnusów rehabilitacyjnych dla dorosłych i dzieci, z których to w ciągu 14 lat skorzystało ponad 5 tys. osób. Za całokształt swojej działalności został odznaczony Złotą Odznaką TWK oraz Medalem prof. Wiktora Degi.

Swietłana Janczewska

Za wieloletnią, wybitną działalność społeczną oraz zaangażowanie w pracę na rzecz podniesienia jakości życia osób starszych na terenie woj. podlaskiego. Wniosek o odznaczenie złożył Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Białymstoku oraz poparły go inne organizacje i jednostki kultury.

Swietłana Janczewska po przejściu na emeryturę przystąpiła do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Białymstoku, gdzie została skarbnikiem wojewódzkiego oddziału. Tworzyła w województwie koła zainteresowań teatralnych, tanecznych, inicjowała powstawanie chórów seniorskich i kół terenowych. Jest także inicjatorką i jedną ze współorganizatorek - wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury - białostockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Donat Kuczyński

Za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju Miasta Białegostoku oraz dbałość o promowanie Województwa Podlaskiego na terenie kraju i całej Unii Europejskiej. Wniosek o odznaczenie złożyło Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin - współorganizator międzynarodowego konkursu "O Kryształową Cegłę - na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej".

Donat Kuczyński od 2006 r. jest członkiem kapituły międzynarodowego konkursu "O Kryształową Cegłę" obejmującego swoim zasięgiem Polskę Wschodnią oraz przygraniczne regiony Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy i Słowacji. Działa na rzecz intensyfikacji innowacyjności w regionie, przyczynia się do tworzenia warunków rozwoju transgranicznej współpracy regionów na europejskim Szlaku Słońca i Śniegu. Jego zaangażowanie w prace nad rozwojem urbanistycznym Miasta Białegostoku przyczyniają się do poprawy jakości i estetyki układu przestrzennego miasta a także służą przywracaniu miastu jego świetności z poszanowaniem dziedzictwa kulturowego.

Mikołaj Tomulewicz

- Mikołajowi Tomulewiczowi - za działalność społeczną i szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz integracji i podniesienia jakości życia osób niepełnosprawnych z terenu woj. podlaskiego. Wniosek o odznaczenie złożyło Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem - Oddział w Białymstoku.

Mikołaj Tomulewicz jest wieloletnim członkiem oddziału, od trzech kadencji wybieranym do statutowych organów towarzystwa. Jako Kanclerz Wyższej Szkoły Kosmetologii i Ochrony Zdrowia wspiera fachową pomocą działalność Ośrodka Rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych prowadzonego przez Towarzystwo. Na uwagę zasługuje fakt, iż wspiera ośrodek także finansowo, co jest istotne do zachowania ciągłości w działalności placówki.

Tadeusz Truskolaski

Za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju Miasta Białegostoku przy jednoczesnym poszanowaniu dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz szczególną dbałość o promowanie Województwa Podlaskiego na terenie kraju i całej Unii Europejskiej. Wniosek o odznaczenie złożyło Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin - współorganizator międzynarodowego konkursu "O Kryształową Cegłę - na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej".

Tadeusz Truskolaski - Prezydent Miasta Białegostoku od 2006 r. jest współorganizatorem i patronem międzynarodowego konkursu "O Kryształową Cegłę". Jego zaangażowanie w prace nad rozwojem stolicy Podlaskiego przyczynia się do poprawy jakości i estetyki budowli a także służy przywracaniu miastu należnej mu świetności z jednoczesnym poszanowaniem dziedzictwa historycznego i kulturowego. Jest inicjatorem wielu przedsięwzięć międzyregionalnych. Podejmuje działania na rzecz intensyfikacji innowacyjności w regionie, przyczynia się do tworzenia warunków rozwoju transgranicznej współpracy regionów na europejskim Szlaku Słońca i Śniegu.

Bank Spółdzielczy w Brańsku

Za działalność charytatywną i społeczną, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości a także wieloletni mecenat na rzecz twórców kultury i sztuki z terenu woj. podlaskiego.

BS w Brańsku wspiera finansowo lokalne przedsięwzięcia samorządu: festyny, koncerty, imprezy okolicznościowe. Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnych placówek oświatowych: dofinansowuje aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży. Jest fundatorem strojów i sprzętu sportowego szkolnych drużyn a także nagród w turniejach. Jest mecenasem kultury, co może potwierdzić od lat sponsorowany przez BS Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Skowronki", Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół w Brańsku. Wspiera i dofinansowuje książki i tomiki poezji lokalnych autorów, a także wydania płyt z twórczością podlaskich zespołów. Prowadząc swoją podstawową działalność od lat plasuje się wysoko w rankingach na "Wyróżniający się bank spółdzielczy"; "Bankowiec Polskiego Biznesu 2007"; "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców BS".

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 12

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

V
Villane
a w poprzednich latach kto dostawał tę nagrodę, jakoś nie pisali o tym w gazetach a nagroda od 2007 czy 2008, czyżbny wcześniej nie byli to peowcy że poranny nawet nie wspomniał, teraz trzeba głośno rozdmuchać bo kampania wyborcza tak?
G
Gość
Już mi sie chce rzygać. Nie umiecie powstrzymać przesady. Od razu trzeba go beatyfikować i po sprawie. Jak Lenin będzie niedługo ojcem nas wszystkich. Bleeeee!

Czemu mu pomnika jeszcze nie postawiliście????Taki zasłużony!!!!

nie postawili bo co na to Zamenhof,dwoch bogów za duzo
h
hooooooooooo!???
ale pyszczydlo spasione na prezydenckim fotelu .A te odznaczenia ,no cóz komuna w polsce wcale nie zniknela ,zmieniła nazwe.Co za dno i wodorosty!
m
milioner
Za co on dostał te odznaczenia? Za to, ze ponad 40 tys mieszkancow Bialegostoku jest bez pracy?Jego zasranym obowiązkiem jest zapewnienie ludziom pracy, a nie samemu przytulać miesiecznie prawie 20 tysiecy. ku*** pier***ony kraj, wszedzie te pier***one cepy co sie nachapały kasy. pier***e, zaczynam papierosy wozić bo do ch***a to nie podobne!!!!
o
obs
Na szczęście być może to PRIMA APRILIS :-)
Y
YORGOT
Wśród odznaczonych brakuje jeszcze Tamary, Nataszy, Iwana, Dymitra...
G
Gość
...jak stalinowska choinka!
G
Gość
Już mi sie chce rzygać. Nie umiecie powstrzymać przesady. Od razu trzeba go beatyfikować i po sprawie. Jak Lenin będzie niedługo ojcem nas wszystkich. Bleeeee!

Czemu mu pomnika jeszcze nie postawiliście????Taki zasłużony!!!!
K
KIBOL
oto na naszych oczach dr hab. Tadeusz Truskolaski Prezydent Miasta z woli kiboli JAGI
wyrasta na godnego następcę LEONIDA BREŻNIEWA - hurrrrra tak trzymać !!!!!!!!!
G
GOść
A Nikitor kiedy zostanie odznaczony? Kapusiem roku?
t
tak dalej...
Szlachcic z czworaków dostał Order Buraka ...no to jeszcze Czerwona Gwiazdę i z Tel-aviv i komplecik!!!
m
marcus
Uwaga !!! Dotyczy BS Brańsk! Jestem klientem tego banku i ostrzegam, omijajcie go z daleka, szczególnie placówkę w Białymstoku na ul. Radzymińskiej ! Szok! Wchodzisz, a tu najwyżej jeden-dwóch klientów. Sprawy załatwiasz w góra 5-10 minut. Do tego jeszcze kawę proponują, ewentualnie herbatę lub wodę. Nie polecam, bo jak będzie za dużo klientów to na pewno nie będzie tak fajnie. Pozdrawiam Pana Adama, Monikę i resztę załogi
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie