Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szykują się duże zmiany w podlaskiej policji. Komendant wojewódzki i jego I zastępca w styczniu 2024 r. odchodzą na emeryturę

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Nadinsp. Robert Szewc (na zdj. z prawej) oraz jego I zastępca insp. Jacek Kumpiałowski złożyli raporty odejścia ze służby. Obaj funkcjonariusze mają wysługę lat i wypracowali prawo do pełnego świadczenia
Nadinsp. Robert Szewc (na zdj. z prawej) oraz jego I zastępca insp. Jacek Kumpiałowski złożyli raporty odejścia ze służby. Obaj funkcjonariusze mają wysługę lat i wypracowali prawo do pełnego świadczenia Wojciech Wojtkielewicz/ Polska Press
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku z początkiem stycznia przechodzi w stan spoczynku - poinformował w piątek (8.12) rzecznik podlaskiej policji podinsp. Tomasz Krupa. Nadinsp. Robert Szewc odchodzi na emeryturę po 27 latach służby w formacji. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jego obowiązki pełni I zastępca - insp. Jacek Kumpiałowski - który po Nowym Roku także przechodzi w stan spoczynku.

Ze służby odchodzi dwóch najważniejszych funkcjonariuszy w podlaskiej policji

W tym tygodniu rezygnację ze stanowiska złożył Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk, który po zdaniu obowiązków na początku przyszłego roku ma przejść na emeryturę. W tym samym czasie szykują się także duże zmiany kadrowe w podlaskiej policji.

Czytaj też:

Jak poinformował nas w piątek (8.12) rzecznik garnizonu, komendant wojewódzki w Białymstoku nadinsp. Robert Szewc oraz jego I zastępca insp. Jacek Kumpiałowski złożyli raport odejścia ze służby i z początkiem stycznia 2024 r. przechodzą na emeryturę.

Obaj funkcjonariusze mają wysługę lat i wypracowali prawo do pełnego świadczenia. Według naszych informacji, w przypadku szefa podlaskiego garnizonu, mogły zaważyć względy zdrowotne. W listopadzie br. generał uległ wypadkowi i od tamtego czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Do końca 2023 r. jego obowiązki pełni insp. Kumpiałowski.

- Decyzję w zakresie tego, kto będzie kierował naszym garnizonem po odejściu komendantów w stan spoczynku, podejmie Komendant Główny Policji - tłumaczy podinsp. Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Po objęciu stanowiska szefa podlaskiej policji awansował na generała

Nadinsp. Robert Szewc stanowisko szefa podlaskiej policji objął w marcu 2020 r. Wcześniej był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie.

Zobacz także:

Służbę w formacji rozpoczął w 1996 r., jako funkcjonariusz KWP w Zamościu. Przez kolejne lata był związany z jednostką w Tomaszowie Lubelskim. Pełnił służbę w pionach: kryminalnym, prewencji i wspomagającym. Zajmował się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prewencją kryminalną, pracował w kadrach oraz kontroli.

W 2015 r. został powołany na zastępcę komendanta miejskiego policji w Zamościu. Rok później został zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie, w 2017 r. I zastępcą komendanta wojewódzkiego i jeszcze w tym samym roku komendantem wojewódzkiego policji w Lublinie.

Odznaczony Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Już po objęciu stanowiska Komendanta Wojewódzkiego w Białymstoku, podczas obchodów Święta Policji w Warszawie 25 lipca 2020 r. prezydent Andrzej Duda wręczył (wówczas inspektorowi Robertowi Szewcowi) akt mianowania na stopień generalski nadinspektora.

Inspektor Kumpiałowski w służbie w podlaskiej policji jest od 30 lat

Z kolei insp. Jacek Kumpiałowski służbę w policji rozpoczął w 1993 r. Od początku był związany z pionem prewencji. Służył głównie w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku i komórkach sztabowych.

Tam przechodził kolejne szczeble kariery i zdobywał doświadczenie na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych. I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku jest od 5 września 2017 r.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny