Szef podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski: Polak znaczy katolik. Lucy Lisowska: Niech Józef Mozolewski nie odbiera mi mojej polskości!

Tomasz MikuliczZaktualizowano 
Józef Mozolewski twierdzi, że nie chciał nikogo obrazić. – W szeregach „S” jest też wiele osób prawosławnych – mówi. Jacek Chlewicki
Polak znaczy katolik. Tak było, jest i będzie. Takie hasło udostępnił na swoim profilu FB szef podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski. Po fali krytyki najpierw przeprosił, a później usunął post. Twierdzi, że chodziło mu bardziej o... chrześcijan.

To niepoważny wpis. Polak to nie tylko katolik, ale też prawosławny, Żyd czy Tatar. Skoro ten pan tego nie rozumie, to już jego problem. To bardzo źle, że chce dzielić Polaków – oburza się radny Forum Mniejszości Podlasia Tomasz Kalinowski.
Szef podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski umieścił na swoim profilu FB post grupy „Rodzina Bogiem Silna”. Głosi on: Polak znaczy katolik. Tak było, jest i będzie.

Uczniowie na lekcjach o mowie nienawiści: Lekcja o mowie nienawiści w I LO w Białymstoku. Przeciw złu ukrytemu w słowie (zdjęcia)

– To na pewno niepotrzebne słowa, niepotrzebne dzielenie społeczeństwa – komentuje prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dobrym Polakiem jest ten, kto kocha ojczyznę, na przykład identyfikuje się z barwami narodowymi czy reprezentacją sportową.

Dodaje, że szanować trzeba każdego człowieka, bez względu na jego wyznanie. – Wolność wyznania gwarantuje zresztą Konstytucja. Moim zdaniem, to że jest ona w ostatnich latach wielokrotnie łamana, powoduje, że takie głosy, jak ten Józefa Mozolewskiego pojawiają się w przestrzeni publicznej – podkreśla prezydent.

Rozmowa o mowie nienawiści: Konrad Szamryk: Nazywanie kogoś katolem to też mowa nienawiści

Józef Mozolewski zauważa, że nie on jest autorem słów, które jedynie udostępnił. – Chodziło mi nie tyle o katolicyzm, co o chrześcijaństwo – podkreśla.

– Jestem Polką! Niech Józef Mozolewski nie odbiera mi mojej polskości! Polska to tak samo moja ojczyzna, jak i jego – denerwuje się przedstawicielka gminy żydowskiej Lucy Lisowska. – Jest mi bardzo przykro. Dlaczego szef Solidarności segreguje ludzi. Przecież wszyscy, którzy mieszkają w Polsce i mają polskie obywatelstwo są Polakami.

– Moja rodzina w Kruszynianach mieszka od 1679 roku, a w Polsce od 1397 roku. Jeśli Józef Mozolewski chce, to może do mnie przyjechać i zobaczymy, kto jest dłużej Polakiem – oburza się przewodniczący gminy muzułmańskiej w Kruszynianach Bronisław Talkowski.

Rozmowa z Józefem Mozolewskim: Józef Mozolewski: Zawsze byłem niepokonanym

Nie mieści mu się w głowie, że na profilu osoby publicznej mógł pojawić się tak obraźliwy wpis. – Mój ojciec Roman Talkowski walczył w kampanii wrześniowej, pięć lat siedział w więzieniu, później walczył z komuną. Według Józefa Mozolewskiego nie był Polakiem? – denerwuje się Talkowski.

Czytaj też: Mowa nienawiści niszczy społeczeństwo. A reakcje są za słabe

Sprawę komentuje też poseł PiS Dariusz Piontkowski. Mówi że wpis jest wyrazem stereotypowego podejścia do Polaka, przez wieki kojarzonego z katolikiem.

– Natomiast oczywistym jest, że mieszkają u nas wyznawcy innych religii, bądź osoby niewierzące i także są Polakami. Stąd też zdanie, które na FB udostępnił Józef Mozolewski jest w dzisiejszych czasach nieprawdziwe – mówi.

Józef Mozolewski po rozmowie z „Porannym” najpierw napisał na FB: „Przepraszam za udostępnienie tego postu. Uczyniłem to nieopatrznie”, a później usunął post. Razem z mnóstwem komentarzy oburzonych internautów.

Zobacz także:
Młodzież Wszechpolska w Białymstoku spaliła flagę Państwa Islamskiego (18.11.2015)

Wideo

Materiał oryginalny: Szef podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski: Polak znaczy katolik. Lucy Lisowska: Niech Józef Mozolewski nie odbiera mi mojej polskości! - Kurier Poranny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 71

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
P
Peowiec

Panie Modzelewski bardzo dobrze Pan powiedział 90% Polaków jest katolikami tym co się nie podoba jachac do Francji żle Pan zrobił że Pan się wycofał z tych słów olać komuchow

zgłoś
A
Andrzej Jędrzejewski

Bardzo słuszne spostrzeżenie, ale z niego wynika logiczna konkluzja, że PiS to nie jest partia Polska, tylko żydowska, bo politycy tej partii co roku celebrują Chanukę, regularnie pielgrzymują do Izraela i biegają w jarmułkach na szabasowe kolacje do Jonego Danielsa.

zgłoś
j
jolanta w.

stołek przykleił się mu do dupy, brrrrrrrr

zgłoś
G
Gość
UCHWAŁA NR VII/51/19

RADY POWIATU W MOŃKACH

z dnia 13 maja 2019 r.

w sprawie nadania tytułu „Honorowego Obywatelstwa Powiatu Monieckiego’’

Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 21 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 511) oraz § 5 Statutu Powiatu Monieckiego przyjętego uchwałą Nr XXXIV/219/18 Rady Powiatu w Mońkach z dnia 17 października 2018 r. w sprawie Statutu Powiatu Monieckiego (Dz. Urz. Woj. Podlaskiego z 2018 r. poz. 4205) uchwala się, co następuje :

§ 1. Nadaje się tytuł „Honorowego Obywatelstwa Powiatu Monieckiego” Panu Józefowi Mozolewskiemu – Przewodniczącemu Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu w Mońkach.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Powiatu

Dariusz Jaworowski
zgłoś
G
Gość
2019-05-18T07:51:38 02:00, Gość:

POLAK Z KRWI I KOŚCI JEST KATOLIKIEM. Jakaś Lucy, była Lucyna a teraz już coś tam w głowie się pomerdało

A czy wiesz jaka krew u ciebie płynie? wiesz tylko że czerwona

zgłoś
c
cryo
2019-05-18T01:46:52 02:00, Gość:

POLAK TO KATOLIK. Skoro jakiś świr pisze tak: '''mam w doopie polaka papieża'' to wiadomo, że nie jest Polakiem, tylko przybłędą

oj Panie R...k politruka kawałek .... jaki ty jesteś w swej prostackiej propagandzie żałosny

Pamiętacie plugawego "Sławnego" Pana R...znacie go dobrze od dawna ... trolla HEJTUJĄCEGO od 2007!!!!roku na tym forum i wiele lat wcześniej na innych (znalazłem jego pierwsze wpisy"Komuch,tusk,joanna,Goj ale Polak,twaja stara") , patologicznego KŁAMCĘ, propagatora politycznego hejtu i celowego antagonizowania Polaków,który określił się jasno -"MyZPisem" . Myślałem,że to tylko psychopata ,ślepo zapatrzony w PARTIĘ,antyunijny ksenofob,homofob i antysemita oraz anty-islamista ( gdzie w Białym są islamiści ja pytam ?) .Oto psychologiczny profil hejtera -ksywka Psichooj alias tusk, twaja stara,suchy, BOLO/RYŻY TUX ,dziewczyna ,Ada, brodaty , hexa, POwtarzam,As ,Polka,socjolog, ponury, to cryo skakał , alex, dzieci,F35,bolek, jazz,jolcz, famas,wiosenny, rozl, Hurricane,Mirek,nauczycielka,ergaomnes,olo,cygaro,Igor,Krzysztof T., minigun, rodzic,gucio, !, Karolina, bola, REDAKTOR POprdolony,wala,Łapa, Człowiek macica, śmiech i bardzo wiele innych:

A/ IGNORUJE podane FAKTY stawiające w złym świetle PiS

B/ niewygodne FAKTY uznaje za pochodzące z GW i deprecjonuje ich wartość,sugeruje światowy spisek WSI,Sorosa i Merkel

C/ wprowadza homofobiczne insynuacje,zarzuca hejtowanym choroby psychiczne

D/ hejtowanych bezpodstawnie nazywa zboczeńcami i grilluje kalumnie komentując własne wpisy , dużo imbecylnych emotek

E/ cytuje prywatne hejterskie pato"dziennikarskie" fora i blogi jako źródło "rzetelnej wiedzy" ... wręcz "uwielbia je".. wychwala pod niebiosa MF Kurkę , wielbiciel Rachonia cyt(Chodząca inteligencja z piekna aparycją i ten wzrost, to też dar od Boga) i propagandy TVPis

F/lubi "rzygać i pluć" na hejtowanych,którzy też mu "śmierdzą" ....

G/mało inteligentny,tępy,ubogi zasób słów,żenujące błędy językowe ,powtarza się - nudny klepiąc te same hejty setki razy , specjalista od stosowania psychopatycznego "hahaha"

H/ kolekcjonuje wpisy (też własne fejki) potrzebne do trollowania

I/ fabrykuje (prymitywnie podszywa się pod hejtowanego) lub powiela ordynarne kłamstwa i "fakty" , po czym komentuje je jako "dowody winy" hejtowanych

J/"donosi" na hejtowanych poprzez apele na forum do POLICJI,MOPR, PROKURATORA , Kuratorium Oświaty , często skamle do Moderatora

K/ uwielbia porównywać hejtowanych do bolszewików ,samemu będąc przejawem typowego zwolennika bolszewickich wartości ...

L/celem hejtu jest poniżenie PO,PSL,KO,EU,KOD oraz WOŚP -hejter GW,Owsiaka,Rzeplińskiego,Tuska,Tuleyi, Biedronia,ONET-u i TVN oraz Cimoszewicza, Mai Ostaszewskiej , Broniarza , Frankowskiego , którzy to "kradną"...

Ł/okazuje swoje moralne dno nieustannie

M/popełnił 4 karalne wykroczenia z KK na forum.Art 212,255,257

zgłoś
B
Baskad

To dlaczego podczas spisu ludności jeśli jest pytanie o narodowość to podają np. Białoruska, Litewska itp. To jest Polakiem czy nie?

zgłoś
L
Leszek

Miał na myśli chrześcijan i po co ta dyskusja.

zgłoś
G
Gość
2019-05-18T07:39:49 02:00, Gość:

Pomylił Wolaka z Polakiem, ale to nic dziwnego, mozole tak już mają.

ty smarku o wyglądzie kałmuka

zgłoś
G
Gość

POLAK Z KRWI I KOŚCI JEST KATOLIKIEM. Jakaś Lucy, była Lucyna a teraz już coś tam w głowie się pomerdało

zgłoś
G
Gość
2019-05-18T07:21:08 02:00, Gość:

ZA RZĄDÓW PiS WSTYDZĘ SIĘ, ŻE JESTEM POLAKIEM

ty jesteś synem prawosławia i wnukiem dziada stalinowskiego, możesz wyjechać stąd, ja takich się wstydzę

zgłoś
G
Gość

Pomylił Wolaka z Polakiem, ale to nic dziwnego, mozole tak już mają.

zgłoś
G
Gość

Miałem możliwość spotykania się z tym buńczucznym i zadufanym w sobie człowiekiem. Takim wpisem tylko potwierdził swój intelekt.

zgłoś
G
Gość

ZA RZĄDÓW PiS WSTYDZĘ SIĘ, ŻE JESTEM POLAKIEM

zgłoś
G
Gość

co za idiota

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3