Świeć się: Bielsk Podlaski, Brańsk, Białystok, Siemiatycze. Ostatnie godziny głosowania

Andrzej Zgiet
38 fotoamatorów czeka jeszcze na Państwa głosy. Obecnie pozycję lidera ma Jakub Waszczuk. Jakub Waszczuk
W piątek w samo południe zamykamy pierwszy, wojewódzki etap naszego plebiscytu Świeć się, w którym wybieramy najpiękniej oświetlone miasta i galerie.
10 miast – w tym tak pięknie oświetlony Białystok – czeka dziś jeszcze do godz. 12 na głosy poparcia w naszym plebiscycie
10 miast – w tym tak pięknie oświetlony Białystok – czeka dziś jeszcze do godz. 12 na głosy poparcia w naszym plebiscycie Andrzej Zgiet

10 miast - w tym tak pięknie oświetlony Białystok - czeka dziś jeszcze do godz. 12 na głosy poparcia w naszym plebiscycie
(fot. Andrzej Zgiet)

Wybieramy też najpiękniejszy zdaniem internautów album przesłany przez fotoamatorów. W tej chwili (godz. 13, czwartek) liderem w tej kategorii plebiscytu jest Jakub Waszczuk, którego zdjęcia z Białegostoku zebrały już 2412 głosów. O 600 mniej ma Magdalena Gołębiewska, a o ponad 1900 głosów - Katarzyna Mieczkowska. Na Państwa głosy czekają jeszcze zdjęcia innych 35 osób. Regulamin plebiscytu przewiduje, że jury wybierze ze zwycięskiego albumu najlepsze zdjęcie awansujące dalej, ale głosy internautów zadecydują o wyróżnieniach dla pięciu najlepszych albumów z każdego województwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA INTERNAUTÓW I ZAGŁOSUJ

Ponadto, w każdym z województw, spośród wszystkich fotografii zgłoszonych w konkursie, jury wybierze dziewięć zdjęć, które zostaną zakwalifikowane do drugiego ogólnopolskiego etapu konkursu.

Świeć się: Rywalizacja miast

A jak wygląda obecnie rywalizacja miast? Od początku liderem jest Bielsk Podlaski - na kocie tego miasta jest teraz 2400 głosów poparcia. W pogoń za nim bardzo zaangażowali się zwolennicy Brańska, którzy oddali już 1881 głosów, o 941 głosów więcej niż do tej pory zdobyła stolica województwa.

TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA SWOJE MIASTO

Następne w kolejności są Siemiatycze, Łomża, Wasilków, SokóŁka, Suwałki, Augustów i Grajewo. Gdyby jednak zewrzeć szeregi, to wszystko jeszcze może się zmienić! Głosowanie zostanie zatrzymane dopiero o godz. 12. Zwycięskie miasto będzie dalej walczyć o tytuł najpiękniej oświetlonego w Polsce, a w dodatku otrzyma energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel charytatywny.

Świeć się: Galerie handlowe

Natomiast w kategorii galeria na prowadzenie wysunęło się i je utrzymuje białostockie centrum handlowe Atrium Biała. Jego świąteczna szata świetlna zdobyła do tej pory 465 głosów. Drugie miejsce zajmuje białostocka Alfa, a trzecia jest łomżyńska Veneda.

TU MOŻESZ GŁOSOWAĆ NA GALERIĘ

Świeć się z Energą i Kurierem Porannym

Trwa plebiscyt "Świeć się z Energą i Kurierem Porannym"! Wybieramy w nim najpiękniej oświetlone na święta miasto oraz najładniejszą galerię handlową w świątecznej odsłonie w naszym województwie. W konkursie fotograficznym szukamy mistrzów gwiazdkowej fotografii, którzy na zdjęciach najlepiej uchwycą świąteczny klimat. Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy. Najpierw zwycięzcy zostaną wybrani w każdym województwie. Następnie awansują oni do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w styczniu 2015 r.

Na miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w etapie regionalnym czeka nagroda ufundowana przez firmę Energa Oświetlenie - energooszczędny sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który włodarze miasta będą mogli przekazać na cel charytatywny. Za zwycięstwo w ogólnopolskim finale miasto zdobędzie sprzęt o wartości 10 000 zł. Galeria, która wygra w etapie wojewódzkim awansuje do finału, w którym nagrodą będzie wizyta autobusu Planeta Energii.

W konkursie fotograficznym w pierwszym etapie można wygrać aparat fotograficzny marki Olympus, a w ogólnopolskim finale wiele innych nagród oraz przede wszystkim zaproszenie na warsztaty fotograficzne ze znaną fotograf Lidią Popiel w Hotelu SPA dr Ireny Eris Wzgórza Dylewskie.

Głosować można na stronach naszego serwisu www.poranny.pl

Informacji o akcji "Świeć się z Energą" udziela Krzysztof Zalewski: tel. 698-635-681, e-mail: [email protected]

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa, która zapewnia energię elektryczną dla ponad 2,9 mln klientów, gospodarstw domowych i firm w Polsce.

Wideo

Dodaj ogłoszenie