Świeć się: Bielsk Podlaski, Brańsk, Białystok, Siemiatycze. Ostatnie godziny głosowania

Andrzej Zgiet
38 fotoamatorów czeka jeszcze na Państwa głosy. Obecnie pozycję lidera ma Jakub Waszczuk.
38 fotoamatorów czeka jeszcze na Państwa głosy. Obecnie pozycję lidera ma Jakub Waszczuk. Jakub Waszczuk
Udostępnij:
W piątek w samo południe zamykamy pierwszy, wojewódzki etap naszego plebiscytu Świeć się, w którym wybieramy najpiękniej oświetlone miasta i galerie.
10 miast – w tym tak pięknie oświetlony Białystok – czeka dziś jeszcze do godz. 12 na głosy poparcia w naszym plebiscycie
10 miast – w tym tak pięknie oświetlony Białystok – czeka dziś jeszcze do godz. 12 na głosy poparcia w naszym plebiscycie Andrzej Zgiet

10 miast - w tym tak pięknie oświetlony Białystok - czeka dziś jeszcze do godz. 12 na głosy poparcia w naszym plebiscycie
(fot. Andrzej Zgiet)

Wybieramy też najpiękniejszy zdaniem internautów album przesłany przez fotoamatorów. W tej chwili (godz. 13, czwartek) liderem w tej kategorii plebiscytu jest Jakub Waszczuk, którego zdjęcia z Białegostoku zebrały już 2412 głosów. O 600 mniej ma Magdalena Gołębiewska, a o ponad 1900 głosów - Katarzyna Mieczkowska. Na Państwa głosy czekają jeszcze zdjęcia innych 35 osób. Regulamin plebiscytu przewiduje, że jury wybierze ze zwycięskiego albumu najlepsze zdjęcie awansujące dalej, ale głosy internautów zadecydują o wyróżnieniach dla pięciu najlepszych albumów z każdego województwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA INTERNAUTÓW I ZAGŁOSUJ

Ponadto, w każdym z województw, spośród wszystkich fotografii zgłoszonych w konkursie, jury wybierze dziewięć zdjęć, które zostaną zakwalifikowane do drugiego ogólnopolskiego etapu konkursu.

Świeć się: Rywalizacja miast

A jak wygląda obecnie rywalizacja miast? Od początku liderem jest Bielsk Podlaski - na kocie tego miasta jest teraz 2400 głosów poparcia. W pogoń za nim bardzo zaangażowali się zwolennicy Brańska, którzy oddali już 1881 głosów, o 941 głosów więcej niż do tej pory zdobyła stolica województwa.

TU MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA SWOJE MIASTO

Następne w kolejności są Siemiatycze, Łomża, Wasilków, SokóŁka, Suwałki, Augustów i Grajewo. Gdyby jednak zewrzeć szeregi, to wszystko jeszcze może się zmienić! Głosowanie zostanie zatrzymane dopiero o godz. 12. Zwycięskie miasto będzie dalej walczyć o tytuł najpiękniej oświetlonego w Polsce, a w dodatku otrzyma energooszczędny sprzęt AGD z przeznaczeniem na dowolny cel charytatywny.

Świeć się: Galerie handlowe

Natomiast w kategorii galeria na prowadzenie wysunęło się i je utrzymuje białostockie centrum handlowe Atrium Biała. Jego świąteczna szata świetlna zdobyła do tej pory 465 głosów. Drugie miejsce zajmuje białostocka Alfa, a trzecia jest łomżyńska Veneda.

Świeć się z Energą i Kurierem Porannym

Trwa plebiscyt "Świeć się z Energą i Kurierem Porannym"! Wybieramy w nim najpiękniej oświetlone na święta miasto oraz najładniejszą galerię handlową w świątecznej odsłonie w naszym województwie. W konkursie fotograficznym szukamy mistrzów gwiazdkowej fotografii, którzy na zdjęciach najlepiej uchwycą świąteczny klimat. Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy. Najpierw zwycięzcy zostaną wybrani w każdym województwie. Następnie awansują oni do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w styczniu 2015 r.

Na miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w etapie regionalnym czeka nagroda ufundowana przez firmę Energa Oświetlenie - energooszczędny sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który włodarze miasta będą mogli przekazać na cel charytatywny. Za zwycięstwo w ogólnopolskim finale miasto zdobędzie sprzęt o wartości 10 000 zł. Galeria, która wygra w etapie wojewódzkim awansuje do finału, w którym nagrodą będzie wizyta autobusu Planeta Energii.

W konkursie fotograficznym w pierwszym etapie można wygrać aparat fotograficzny marki Olympus, a w ogólnopolskim finale wiele innych nagród oraz przede wszystkim zaproszenie na warsztaty fotograficzne ze znaną fotograf Lidią Popiel w Hotelu SPA dr Ireny Eris Wzgórza Dylewskie.

Głosować można na stronach naszego serwisu www.poranny.pl

Informacji o akcji "Świeć się z Energą" udziela Krzysztof Zalewski: tel. 698-635-681, e-mail: [email protected]

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć się" jest Grupa Energa, która zapewnia energię elektryczną dla ponad 2,9 mln klientów, gospodarstw domowych i firm w Polsce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie