MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Superfirmy 2014. Czekamy na wypełnione ankiety

Wojciech Jarmołowicz [email protected]
Już 29 maja poznamy przedsiębiorstwa, które w swojej działalności kierują się wartościami biznesu odpowiedzialnego społecznie.

To będzie wyjątkowe podsumowanie tegorocznej, jubileuszowej, bo 5. edycji rankingu „Superfirmy”. Po pierwsze dlatego, że zechcemy podsumować i pokazać najlepsze dobre praktyki z zakresu CSR, stosowane w podlaskich firmach. Po drugie, gościem specjalnym będzie nazywany przez wielu „ojcem CSR w  Polsce” dr Bolesław Rok. Jest on założycielem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, najstarszej organizacji pozarządowej zajmującej się CSR w naszym kraju, a także Centrum Etyki Biznesu. Opowie on m.in. o tym, dlaczego tak ważne jest stosowanie przez małe i średnie przedsiębiorstwa tzw. „nieświadomego CSR”. Obecnie dr Bolesław Rok jest wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, pracuje w katedrze etyki biznesu.

Udział w gali zapowiedział też sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej dr hab. Jacek Męcina, ekspert rynku pracy.

Przypominamy, że wszystkie firmy, które przyślą nam wypełnione ankiety wezmą udział w podsumowaniu rankingu. Na ankiety czekamy do piątku, 16 maja. Później ocenią je eksperci od lat związani z przedsiębiorczością i etyką biznesu. To właśnie kapituła ostatecznie zatwierdzi wyniki rankingu. Wyróżnione zostaną firmy na poziomie powiatów.

Dziś kilka słów o innowacyjnym projekcie, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Brzmi on intrygująco, a mianowicie „Innowacje na zakręcie – testowanie i wdrażanie nowych metod outplacementu”. Projekt prowadzi Podlaski Oddział Narodowego Forum Doradztwa Kariery.

– Chcemy w naszym kraju zaszczepić dobre praktyki, które sprawdziły się w krajach Unii Europejskiej, głównie w Wielkiej Brytanii, a które dotyczą zarówno firm, jak i pracowników

– mówi Iwona Zaborowska, prezes podlaskiego oddziału NFDK.

– Dziś zarówno firmy, jak i pracownicy muszą zdobywać kolejne kompetencje, muszą być przygotowane na zmiany i gotowe na nowe wyzwania.

Projekt zaczął się w lipcu 2012 roku i ma potrwać do czerwca 2015 roku. – Dziś testujemy narzędzia outaplacementu dla przedsiębiorstw przechodzących procesy modernizacyjne i adaptacyjne oraz pracowników zagrożonych utratą pracy – dodaje Iwona Zaborowska. Przewiduje, że wdrożenie produktów projektu nastąpi na przełomie roku.

Czekamy na Was
By wziąć udział w rankingu, wystarczy wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie internetowej www.podlaskie.strefabiznesu.pl i przesłać ją w wersji elektronicznej na adres e-mailowy: [email protected] lub w wersji papierowej na adres: „Gazeta Współczesna”, Białystok, ul. Św. Mikołaja 1. Na ankiety czekamy do 16 maja.
Rozstrzygnięcie rankingu nastąpi 29 maja.

b

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny