MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne autorytety prelegentami Kongresu FOTY 2024. Czołowi naukowcy i futurolodzy na Futurist of The Year 2024

Grzegorz Gajda
Grzegorz Gajda
Od 9 do 11 kwietnia 2024 roku Polska będzie gościć czołowych futurologów, naukowców i ekspertów z wielu dziedzin podczas trzydniowego kongresu "Futurist Of The Year 2024". Kolejni goście kongresu: dr Dorothea Baur ekspert etyki i rozwoju w branży technologicznej i finansowej, prezes Baur Consulting; dr Ousmène Jacques Mandeng ekspert Accenture w obszarze bankowości cyfrowej i fintech; prof. Didier Queloz astronom, profesor Uniwersytetu w Cambridge. Laureat nagrody Nobla.

Kongres Futurist Of The Year 2024

Futurist of the Year 2024 to pierwszy futurologiczny kongres zainicjowany w celu stworzenia międzynarodowego i interdyscyplinarnego miejsca debaty o przyszłości technologii, ekonomii i edukacji. Wybitni eksperci z całego świata przedstawią swoje spojrzenie na rozwój edukacji, bankowości i nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji.

Projekty Futurist Of The Year oraz Dom Kopernika budowane są we współpracy z międzynarodowymi liderami, strategami i wizjonerami światowego formatu.

Dr Dorothea Baur

Dr Dorothea Baur jest założycielką Baur Consulting, specjalizującą się w odpowiedzialności, zrównoważonym rozwoju i etyce w biznesie, ze szczególnym naciskiem na branżę technologiczną i finansową. Oferuje eksperckie porady dla decydentów, pomagając im integrować wartości etyczne w swoje strategie korporacyjne.

Dr Baur jest wykładowcą i pracownikiem naukowym związanym z Uniwersytetem w Zurychu, Uniwersytetem w Leuven oraz Instytutem Etyki Biznesu Uniwersytetem w St. Gallen. Wygłosiła wykłady gościnne na wielu uczelniach biznesu w Europie m.in. ESADE w Barcelonie i Nottingham University Business School. Jest autorką wielu artykułów naukowych w czołowych światowych czasopismach z zakresu etyki biznesu. Jest cenionym mówcą i wykładowczynią. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami na te istotne kwestie z publiczności na ącałym świecie a jej unikalne połączenie akademickiej rygorystyki i praktycznego doświadczenia umieszcza ją na czele etyków w dziedzinie technologii i finansów.

Dr Baur wygłosi wykład na temat sztucznej inteligencji i etyki.

Dr Ousmène Jacques Mandeng

Dr Ousmène Jacques Mandeng jest założycielem i dyrektorem kolegium doradztwa strategicznego Economics Advisory. Obecnie związany z firmą Accenture świadczącą usługi w obszarze wdrożeń aplikacji finansowych opartych na blockchain, zwłaszcza w wiodących projektach z zakresu CBDC – pieniądz cyfrowy banku centralnego. Jest ekspertem w dziedzinie ekonomii, bankowości cyfrowej, technologii finansowych i specjalizuje się badaniu wpływu pieniądza cyfrowego na rynki finansowe i międzynarodowy system walutowy. Pełnił wysokie funkcje m.in. Międzynarodowym Funduszu Walutowym. Obecnie jest członkiem gremium doradczego Bretton Woods Committe

Dr Mandeng wygłosi wykład pt. Pieniądz cyfrowy: co nowego w pieniądzach cyfrowych? Przedstawi analizę tokenów w infrastrukturze rynku finansowego.

Prof. Didier Queloz

Prof. Didier Queloz to światowej sławy astronom, laureat Nagrody Nobla. Jest profesorem fizyki w Cambridge Cavendish Laboratory i astronomii na Uniwersytecie Genewskim. Ogólnoświatowe uznanie zdobył za swoje odkrycia, za opracowanie nowych instrumentów astronomicznych i technik pozwalających na pierwsze obserwacje planet poza Układem Słonecznym. W 1995 wspólnie z M. Mayorem odkrył pierwszą egzoplanetę (planetę poza Układem Słonecznym), krążącą wokół gwiazdy Pegazi 51. W 2019 (wspólnie z J. Peeblesem i M. Mayorem) otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Jest laureatem wielu nagród międzynarodowych m.in. BBVA Foundation Frontiers of Knowledge Award, czy nagrody Wolfa w dziedzinie fizyki i członkiem wielu międzynarodowych zespołów badawczych.

Profesor Didier Queloz wygłosi wykład pt. „Rewolucja egzoplanet śladami Kopernika”. Podczas swojego wystąpienia Prof. Queloz podzieli się unikalnymi spostrzeżeniami na temat rozwoju badań kosmicznych oraz wpływu odkryć astronomicznych na nasze zrozumienie wszechświata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kolejne autorytety prelegentami Kongresu FOTY 2024. Czołowi naukowcy i futurolodzy na Futurist of The Year 2024 - Strefa Biznesu

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny