MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SP nr 14 obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia

Anna Kopeć [email protected] tel. 85 748 95 11
Uroczystości jubileuszowe w sali gimnastycznej rozpoczął widowiskowy występ Samorządowego Ogniska Baletowego, które prowadzi Grażyna Pietrzak
Uroczystości jubileuszowe w sali gimnastycznej rozpoczął widowiskowy występ Samorządowego Ogniska Baletowego, które prowadzi Grażyna Pietrzak Anatol Chomicz
Białostoczanie budowali ją w czynie społecznym, w pewnym momencie była to jedna z największych i najliczniejszych placówek w naszym mieście. W czwartek Szkoła Podstawowa nr 14 obchodziła zacny jubileusz 65-lecia istnienia. To święto ponad 6 tys. absolwentów.

To pierwszy jubileusz w historii naszej szkoły, który podkreśliliśmy taką uroczystością. Bardzo się cieszę, że pojawiło się tak wiele osób, nie tylko dawnych nauczycieli i byłych dyrektorów - mówi Bożena Chlabicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 14 w Białymstoku. - Te 65 lat to bardzo znaczący czas przede wszystkim dla naszych absolwentów.

Od 1948 roku szkoła wykształciła 6 tys. 137 osób. Część z nich pojawiła się na czwartkowym święcie szkoły.

- Zapamiętam na pewno ciekawe zajęcia, świeże pomysły, doskonałych nauczycieli - mówił Mateusz Markiewicz, absolwent, który aktualnie uczy się w sąsiednim Publicznym Gimnazjum nr 5.
CZwartkowa uroczystość była doskonałą okazją do wspomnień i podziękowań. U emerytowanych nauczycieli dało się zauważyć łzy wzruszenia.

- To był fantastyczny czas w moim życiu. Atmosfera pracy była wyjątkowa. Uczniowie byli nie tylko zdyscyplinowani, ale i zaangażowani - wspomina Ewa Juchniewicz, która przez 11 lat uczyła tu wychowania fizycznego. - Wielu moich uczniów wciąż pamiętam i poznaję, kiedy przypadkiem na siebie trafiamy.
Podstawówka przy ul. Pułaskiego ma bogatą historię. Spisana jest aż w pięciu kronikach szkolnych. Można z nich wyczytać między innymi to, że w roku 1992 była to jedna z największych szkół w Białymstoku. Liczyła 81 klas, a pracowało w niej 143 nauczycieli.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny