Śmierć nienarodzonego dziecka: Ginekolog z Białegostoku...

  Śmierć nienarodzonego dziecka: Ginekolog z Białegostoku uniewinniony

  Magdalena Kuźmiuk, (ika)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Śmierć nienarodzonego dziecka: Ginekolog z Białegostoku uniewinniony
  Znany białostocki ginekolog ostatecznie uniewinniony w sprawie śmierci nienarodzonego dziecka.
  Śmierć nienarodzonego dziecka: Ginekolog z Białegostoku uniewinniony
  Tak uznał w czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku. Nie uwzględnił apelacji pełnomocników pokrzywdzonej kobiety, która straciła dziecko.

  Powody utrzymania wyroku sądu pierwszej instancji wobec Wojciecha K. nie są znane, ponieważ sąd odwoławczy utajnił uzasadnienie wyroku w całości.

  Czytaj też: Dwoje ginekologów z regionu jest na liście lekarzy przeciwnych in vitro

  Ginekolog Wojciech K.
  był oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nienarodzonego dziecka. Kierując do sądu prywatny akt oskarżenia, pokrzywdzona zarzucała lekarzowi, że zignorował dolegliwości, na które się skarżyła - m.in. to, że nie wyczuwała ruchów płodu - a z którymi zgłosiła się do kliniki. To było 20 października 2013 roku. Wojciech K. nie był lekarzem prowadzącym ciążę pokrzywdzonej, a lekarzem tego dnia dyżurującym w klinice.

  Sąd pierwszej instancji ustalił, że ginekolog zlecił wówczas badanie KTG, które - w jego ocenie - było prawidłowe i nie dawało powodów do niepokoju. Dwa dni później pacjentka znów zgłosiła się do kliniki, tym razem na wizytę u położnika prowadzącego ciążę. W trakcie badania lekarz stwierdził, że nie wyczuwa tętna płodu, że dziecko nie żyje.

  Czytaj także: Białostocki ginekolog przed sądem. Śledczy oskarżają go o pomoc w aborcji

  20 marca zapadł wyrok uniewinniający Wojciecha K., który to wyrok od wczoraj jest już prawomocny. Lekarza nie było na jego ogłoszeniu.

  Przed sądem rejonowym miał też wczoraj zapaść wyrok w sprawie innego ginekologa. Pacjentka Michała Z. także straciła dziecko. Zdaniem śledczych, młody ginekolog nie rozpoznał u ciężarnej odklejenia się łożyska. 19 grudnia sąd chce znów przesłuchać lekarza. Inaczej nie wyda wyroku.

  Zobacz koniecznie: Trener młodych siatkarek i nauczyciel Brunon B. skazany za gwałty na uczennicach. Spędzi w więzieniu 10 lat (zdjęcia, wideo)

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »