ma
Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów Miłosz Kozakiewicz
Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:1 u siebie z Asseco Resovią Rzeszów i awansował do pierwszej ósemki w tabeli.

Pierwszy set to koncert gry gospodarzy. Praktycznie wszyscy zawodnicy Ślepska Malow bardzo dobrze zagrywali. Wobec dobrego przyjęcia Joshua Tuaniga nie miał problemu z rozgrywaniem i już w partii otwarcia wykorzystał wszystkie opcje w ataku. Partia otwarcia zakończyła się pewną wygraną Ślepska Malow do 19.

Jednak na początku drugiego seta zawodnikom suwalskiej drużyny przytrafiło się kilka błędów. Po zablokowanym ataku Nicolasa Szerszenia i po tym jak Bartłomiej Bołądź posłał piłkę w aut Resovia wyszła na prowadzenie 7:4. Ale gospodarze szybko wrócili do swojej dobrej gry i zaczęli odrabiać straty. W końcu po serwisie Szerszenia po którym piłka po taśmie spadła po stronie gości był już remis 15:15. Rozpędzeni gospodarze nie odpuszczali i poszli za ciosem. Znowu dobra zagrywka Cezarego Sapińskiego, blok Andreasa Takvama i było 20:17. Ostatecznie Ślepsk Malow wygrał do 21.

Trzeciego seta Ślepsk Malow zaczął od prowadzenia 5:3. Ale od tego momentu podopieczni Andrzeja Kowala wpadli w duży kryzys. Resovia zdobyła pięć punktów z rzędu. Tym razem Ślepsk Malow także zdołał odrobić straty 16:16, ale końcówka należała do rzeszowian i Ślepsk prowadził w setach już tylko 2:1.

Czwarty set był wyrównany. Dopiero w końcówce gdy zagrywać zaczął bardzo dobrze w piątek dysponowany w tym elemencie Sapiński po stronie Resovii zaczęły się większe kłopotu. Z kontry dobrze zaatakował Szerszeń, trudną piłkę na siatce skończył Takvam i było 23:20. W kolejnej akcji goście znowu źle przyjęli i Takvam z przechodzącej piłki zdobył kolejny punkt i gospodarze mieli cztery meczbole. Wykorzystali drugi gdy Bołądź zaatakował z prawego skrzydła.

Tak więc Ślepsk Malow drugi raz w rundzie zasadniczej pokonał 3:1 utytułowany zespół z Rzeszowa. Trzy punkty pozwoliły awansować w tabeli do pierwszej ósemki, która zagra w play-off.

Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resvia Rzeszów 3:1 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:21 )