Siatkówka. Znów porażka i znów za zero punktów. Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:1

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:1
Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 Jakub Steinborn
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wciąż nie mogą przerwać serii porażek. W Gdańsku nie dali rady Treflowi przegrywając 1:3. W tabeli PlusLigi podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza spadli już na 13. miejsce.

To już piąta porażka z rzędu Ślepska Malow Suwałki i to w dodatku bez punktu. Pierwszy set meczu, rozegranego w Ergo Arenie, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:20. Rozstrzygnał się w momencie, gdy zespół z Trójmiasta zanotował "zabójczą" serię po której wygrywał 19:11.

W drugim secie górą byli suwalczanie. Parta była bardzo wyrównana i zadecydowała się w samej końcówce. Przy remisie 22:22 siatkarze z Suwałk zdobyli trzy punkty z rzędu, po dwóch błędach gospodarzy (zła zagrywka i atak) i ataku Bartosza Filipiaka wygrywając 25:22.

W kolejnych dwóch setach gospodarze także zdobywali seriami punkty, po których uzyskiwali znacząca przewagę. Kontrolując przebieg gry wygrali w trzeciej partii do 16 i w czwartej do 18.

- Szkoda pierwszego seta. Wejście w mecz było dość nerwowe i walczyliśmy w zasadzie tylko z samym sobą - mówił po spotkaniu atakujący Ślepska Malow Suwałki Bartosz Filipiak. - Dopiero w drugim secie złapaliśmy rytm meczowy i gralismy na odpowiednim poziomie. Zespół z Gdańska swoją zagrywką zrobił różnicę. To klasowy zespół. Nie potrafiliśmy odrzucić ich siatkarzy od siatki i skontrować. To też mogło zaważyć na wyniku - dodał siatkarz Ślepska Malow.

Kolejny mecz Ślepsk Malow zagra w czwartek, 29 lutego. Ich rywalem będzie drużyna PGE GiEK Skra Bełchatów. Początek meczu w Suwałki Arena o godz. 17.00.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 22:25, 25:16, 25:18)
Ślepsk Malow: Stern, Macyra, Filipiak, Halaba, Stajer, Sanchez, Czunkiewicz (libero), Żakieta, Firszt, Buculjević, Kaciczak.