PlusLiga: Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Kolejna porażka z rywalem z dołu tabeli

Ślepsk Malow Suwałki nie gra ostatnio na miarę oczekiwań kibiców i swoich możliwości Miłosz Kozakiewicz
Kolejny zawód sprawili swoim kibicom siatkarze Ślepska Malow Suwałki, przegrywając w 21. kolejce PlusLigi na wyjeździe z niżej notowanym Cuprum Lubin 1:3. Po najdalszej w sezonie delegacji Biało-Niebiescy powinni odczuwać duży niedosyt, bo powinni wrócić do domu przynajmniej z punktem.

Ślepsk Malow nie radził sobie ostatnio z rywalami z dolnych rejonów tabeli, przegrywając na wyjeździe z czerwoną latarnią - Eneą Czarnymi Radom (1:3) i u siebie z Barkomem Lwów (0:3). Suwalscy kibice liczyli, że przełamanie nastąpi w starciu z Cuprum. Niestety, rzeczywistość okazała się bardzo smutna.

Set otwarcia był zacięty do stanu 18:18. Potem minimalną przewagę uzyskali siatkarze z Lubina, ale goście mogli w kluczowym momencie doprowadzić do remisu. Nie udało się i gospodarze wygrali 25:23. Drugą odsłonę Biało-Niebiescy rozegrali koncertowo, bijąc rywali do 16, a w kolejnej kontynuowali dobrą grę, prowadząc 10:4 i 15:11. Na dodatek czerwoną kartkę zobaczył Alexander Berger z Cuprum i wydawało się, że za moment przyjezdni wyjdą na prowadzenie 2:1.

Cuprum - Ślepsk Malow 3:1. Trener gości: W czwartym secie nie było nas na boisku

Niestety, w tym momencie lubinianie zaczęli grać znacznie lepiej, w przeciwieństwie do naszego zespołu. Miejscowi odrobili straty i zwyciężyli do 23. W ostatniej odsłonie dominacja Cuprum była już wyraźna.

- W trzecim secie rywale zaczęli trochę mocniej strzelać zagrywką i można powiedzieć, że rozmontowali nas samym serwisem. Uciekła nam końcówka, a w czwartym secie dostajemy jednego asa, drugiego asa, całkowicie tracimy koncepcję i pewność w grze. Od tego momentu jakby nie było nas na boisku - ocenia w klubowych mediach trener Ślepska Malow Dominik Kwapisiewicz.

Skoro tak źle gra się ostatnio naszej drużynie z dołem tabeli, to może lepiej spisze się z wyżej notowanym rywalem. 18 lutego do Suwałk przyjedzie szósta w tabeli Bogdanka LUK Lublin.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki3:1 (25:23, 16:25, 25:23, 25:14).
  • Ślepsk Malow: Ster, Stajer, Filipiak, Halaba, Gallego, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Buculjević, Macyra i Firszt.
  • Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 2:3, Bogdanka LUK Lublin - Projekt Warszawa 3:1, Barkom Lwów - Warta Zawiercie 3:2, Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel0:3, GKS Katowice - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:0, Asseco Resovia Rzeszów - Stal Nysa 3:1, Hemarpol Częstochowa - Indykpol AZS Olsztyn 0:3.