Siatkówka. Wspaniała kolejka naszych drużyn. Zwycięstwa BAS Białystok i Centrum Augustów

Białostoccy siatkarze są jak na razie nie do zatrzymania
Białostoccy siatkarze są jak na razie nie do zatrzymania Wojciech Wojtkielewicz
W drugoligowym meczu na szczycie nie było wielkich emocji i dramatycznych końcówek. Wszystko dlatego, że Arka Tempo Chełm nie była w stanie zastopować rozpędzonej ekipy BAS Białystok, która nie pozostawiła złudzeń co do tego kto jest lepszy i wygrała na wyjeździe w trzech krótkich setach.

Mająca jak na drugoligowe warunki gigantyczny budżet, a co za tym idzie poważnie wzmocniona m. in. Olegiem Krikunem Arka, wymieniana jest jako jeden z faworytów do awansu. W starciu z białostoczanami nie miała jednak żadnych szans. Drużyna trenera Krzysztofa Andrzejewskiego znów pokazała poukładaną siatkówkę, nie miała słabych punktów i wygrała bezapelacyjnie.

- Zaczął się tworzyć wielki zespół. Statuetkę MVP dostał, po kolejnym znakomitym występie, Jędrzej Goss, ale powinniśmy rzucać monetą, ponieważ fantastyczne spotkanie rozegrał Maciek Naliwajko, Michał Witkoś (zdobyliśmy m.in. punkt z jego wystawy tyłem i dołem, ze strefy wolnej przeciwnika!), zaciskający zęby z bólu Ostaszewski, czy Schmat, Turski i Janikowski. Wszyscy, także zawodnicy gotowi do gry w kwadracie, byliście dla mnie MVP - napisał na swoim profilu facebookowym dumny ze swojego zespołu prezes BAS-u Eugeniusz Iwaniuk.

Białostoczanie wszystkich dotychczasowych rywali odprawili bez straty seta i na horyzoncie nie widać wielu ekip, które byłyby w stanie ich zatrzymać. Jak zapowiada trener Andrzejewski i on sam, i jego siatkarze są głodni sukcesów i nie zamierzają spocząć na laurach. To zła wiadomość dla kolejnych przeciwników lidera.

Trzecia kolejka była też udana dla Centrum Augustów, które odniosło drugie zwycięstw we własnej hali. Zespół znad Netty wygrał dwa sety z KKS-em Kozienice, ale potem inicjatywę przejęli goście, którzy gładko zwyciężyli do 19. Na szczęście w emocjonującej końcówce czwartej partii górą byli augustowianie, którzy wygrali 27:25 i cały mecz 3:1.

WYNIKI 3. KOLEJKI
Arka Tempo Chełm - BAS Białystok 0:3 (20:25, 17:25, 20:25)
Centrum Augustów - KKS Kozienice 3:1 (26:24, 25:19, 19:25, 27:25).

Camper Wyszków - Sparta Grodzisk Mazozwiecki 1:3, Metro Warszawa - Huragan Wołomin 3:2, MOS Wola Warszawa - Bzura Ozorków 3:1, Trójka Międzyrzec Podlaski - Lotnik Łęczyca 0:3.

1. BAS BIAŁYSTOK 3 9 9:0

2. MOS Wola Warszawa 3 8 9:4
3. Lotnik Łęczyca 3 6 7:4
4. Arka Tempo Chełm 3 5 6:5
5. CENTRUM AUGUSTÓW 3 5 7:6
6. Metro Warszawa 3 5 8:7
7. Camper Wyszków 3 4 7:7
8. Sparta Grodzisk Mazowiecki 3 4 5:7