Siatkówka: Gładka wygrana Ślepska w Spale z SMS. Pronar Parkiet nie ugrał w Świdniku nawet seta.

(sk, wdr)
Blok siatkarzy z Hajnówki był w Świdniku bardzo dziurawy
Blok siatkarzy z Hajnówki był w Świdniku bardzo dziurawy Fot. Anatol Chomicz
Brawa dla rozgrywającego z Suwałk. Zespół z Hajnówki nie podjął walki z Avią

Pierwsze w tym sezonie I ligi wyjazdowe zwycięstwo odnieśli siatkarze Ślepska Suwałki. Podopieczni Adama Aleksandrowicza rozbili SMS PZPS I Spała 3:0. Bez punktów ze Świdnika wracają zawodnicy Pronaru Parkietu Hajnówka. Ekipa trenera Pawła Blomberga przegrała z Avią 0:3.

Bohaterem, trwającego niespełna półtorej godziny spotkania Ślepska ze Spałą był rozgrywający Łukasz Augustynowicz, zastępujący kontuzjowanego Jacka Malczewskiego, kapitana zespołu.

- Naprawdę brakuje mi słów uznania dla Łukasza - przekonuje Aleksandrowicz. - Wspaniale rozdzielał piłki zwłaszcza w końcówkach setów, które do tej pory były naszą największą bolączką - dodaje.

W pierwszej partii suwalczanie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W drugim secie zdeklasowali najlepszych w Polsce juniorów i młodzieżowców, potencjalnych reprezentantów kraju. W ostatnim secie przegrywali trzema punktami, ale znowu finisz należał do nich.

- Kolejne wygrane z Jokerem Piła i SMS Spała mocno nas podbudowały - opowiada Aleksandrowicz. - Do sobotniego spotkania z Treflem Gdańsk będziemy mogli przystąpić na całkowitym luzie, postaramy się o kolejną niespodziankę - deklaruje.

Avia do meczu z Pronarem Parkietem przystąpiła osłabiona. Siatkarzy zmogła grypa i świdniczanie zastanawiali się nawet nad przełożeniem meczu. Postanowili jednak grać.
Gospodarze musieli radzić sobie bez Marcina Jarosza i pozyskanego właśnie z Hajnówki Michała Jaskulskiego a i tak nie dali Podlasianom nawet cienia nadziei na ugranie choćby punktu.

Wyniki 7. kolejki

Avia Świdnik - Pronar Parkiet Hajnówka 3:0 (25:19, 27:25, 25:20).
Pronar Parkiet: Zrajkowski, Guindo, Sacharewicz, Staniewski, Wójcik, Żyliński, Saczko (libero) oraz Skup, Poinc, Ignaciuk.

SMS PZPS I Spała - Ślepsk Suwałki 0:3 (21:25, 15:25, 21:25).
Ślepsk: Augustynowicz, Skrzypkowski, Rudzewicz, Krzysiek, Szlejter, Gołębski, Knasiecki (libero) oraz Wawrzyniak, Główczyński.

BBTS Bielsko-Biała - GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1, Joker Piła - Morze Bałtyk Szczecin 3:0, Orzeł Międzyrzecz - Fart Kielce 0:3.

Mecz: Trefl Gdańsk - Energetyk Jaworzno zakończył się wczoraj późnym wieczorem.

Pauzował: AZS PWSZ Nysa.