Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. Politechnika Białostocka rozpoczyna 15. edycję cyklu spotkań dla najmłodszych

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wideo
od 16 lat
Politechnika Białostocka po raz 15. zorganizowała Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. W tym roku skorzystają z niego uczniowie z Białegostoku, Augustowa, Bielska Podlaskiego i Siemiatycz.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, które od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Program Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego stale się zmienia, a my stawiamy na interdyscyplinarność – podkreśla prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej. - W tym roku młodzi ludzie będą mieli zajęcia z nauk ścisłych, technicznych, ale również zajęcia humanistyczne a także wyjaśniające znaczenie kultury fizycznej.

Do tej pory w zajęciach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego wzięło udział 1900 uczestników.

- Bardzo się cieszę, że tak wiele samorządów województwa podlaskiego bierze udział w Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego. - Dziękuję panu prezydentowi i burmistrzom za to, że też wspólnie razem z Urzędem Marszałkowskim inwestują w młodzież, bo to jest bardzo istotne z punktu rozwoju naszego regionu, a Politechnice Białostockiej gratuluję wspaniałego pomysłu.

W inicjatywie Politechniki Białostockiej w tym roku uczestniczą cztery miasta:

  • Augustów
  • Białystok
  • Bielsk Podlaski
  • Siemiatycze

- Nasze miasto wraca do Podlaskiego Uniwersytetu Podlaskiego po trzech latach przerwy z powodu pandemii – wyjaśnia Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego. - Miasto w swojej strategii rozwoju jako jedną z inteligentnych specjalizacji ma budownictwo energooszczędne. Mamy firmy które współpracują z Politechniką Białostocką, mamy szkoły ponadpodstawowe, które współpracują z Politechniką. Jako organ prowadzący szkoły podstawowe zachęcamy naszych uczniów, żeby z Politechniką Białostocką współpracować, bo jest jedną z najważniejszych uczelni w północno-wschodniej Polsce.

Na zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego chętnie przyjeżdżają uczniowie z odległych o niemal 100 km Siemiatycz.

- Mamy dość daleko, ale nasze dzieci mają to w pełni zrekompensowane wiedzą, którą zdobywają na tej wspaniałej uczelni - mówi Henryk Tomasz Czmut, zastępca burmistrza Siemiatycz.

Rekrutacja uczniów do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpocznie się 6 listopada 2023 roku. W Białymstoku odbywać się będzie w formie elektronicznej. W Augustowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach zapisy będą prowadzone przez samorządy, we współpracy ze szkołami podstawowymi.

Już pod koniec listopada najmłodsi studenci Politechniki Białostockiej wezmą udział w wykładzie inauguracyjnym. Podczas kolejnych zajęć (zaplanowano ich 15) uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI w formie warsztatów, wykładów czy ćwiczeń, przekonają się, że zdobywanie wiedzy nie jest trudne.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny