Remis Olimpii Zambrów na wyjeździe i domowa porażka ŁKS-u Łomża. Jagiellonia II wygrywa po szalonej końcówce z GKS Bełchatów

Piłkarze Olimpii Zambrów kontynuują serię meczów bez porażki
Piłkarze Olimpii Zambrów kontynuują serię meczów bez porażki Ewa Bujko-Zielińska
Piłkarze ŁKS-u Łomża, już pod wodzą nowego trenera Marcina Mroczkowskiego, przegrali na własnym boisku z Concordią Elbląg 2:4. Olimpia Zambrów kontynuuje serię meczów bez porażki. Tym razem bezbramkowo zremisowała z Legionovią Legionowo. W Białymstoku Jagiellonia II pokonała GKS Bełchatów 3:2, przegrywając jeszcze w 81 minucie 1:2.

W Łomży kibice zobaczyli aż sześć goli. Niestety, cztery z nich zdobyli piłkarze Concordii Elbląg, którzy pokonali podopiecznych trenera Marcina Mroczkowskiego 4:2.

Sobotni mecz lepiej zaczęli gospodarze. W 15 minucie groźnie strzelił Sebastian Weremko, ale jego uderzenie obronił bramkarz Concordii. Chwilę później piłka jednak już trafiła do siatki bramki gości, tyle że arbiter spotkania, po konsultacji z sędzią liniowym, gola nie uznał. Maciej Radaszkiewicz był na pozycji spalonej. W 21 minucie bramka dla ŁKS-u padła już prawidłowo, a zdobył ją strzałem z rzutu karnego Szymon Kuźma. Wcześniej jeden z graczy zagrał ręką w polu karnym. Niestety, dwie minuty później był już remis, a w 28 minucie Concordia dość nieoczekiwanie objęła prowadzenie 2:1.

Gospodarze próbowali szybko zniwelować stratę, ale piłka po uderzeniach Świderskiego minimalnie mijała słupki bramki gości. Do wyrównaniu, ale już po przerwie, doprowadził Melao, który dostał piłkę od Kuźmy. Była to 59 minuta.

Mecz był bardzo otwarty, ale skuteczniejsi w nim byli goście z Elbląga, którzy po golach Kacpra Noworyty i Szymona Mroczki wygrali 4:2.

Łomżanie spadli w tabeli na spadkowe 16 miejsce.

III liga piłkarska. Rezerwy Jagi z liderem poprowadził trener Rafał Grzyb. Olimpia Zambrów rozbiła Wikielec

Piłkarze Olimpii Zambrów od 27 sierpnia są niepokonaną drużyną w III lidze. W ostatni weekend bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

- Był to mecz walki z jednej i drugiej strony. Każda z drużyn stworzyła sobie sytuację do strzelenia bramki. Mimo niedosytu szanujemy ten punkt. Wywozimy go z ciężkiego terenu - powiedział po meczu dla klubowych mediów Olimpii Adam Radecki.

W Białymstoku Jagiellonia II pokonała po efektownej końcówce GKS Bełchatów 3:2 (1:1). Dwie bramki dla białostoczan zdobył Vinicius, a jedną Samborski.

Legionovia Legionowo - Olimpia Zambrów 0:0
Olimpia: Leo Przybylak - Paweł Szatała, Nataniel Wybraniec, Adam Radecki, Kacper Gościniarek, Jakub Romanowicz (74. Kacper Głowicki), Rafał Parobczyk (66. Przemysław Jastrzębski), Bartosz Bayer, Jakub Jakimiuk, Maksymilian Korczak, Denis Gojko.

ŁKS 1926 Łomża - Concordia Elbląg 2:4 (1:2).
Bramki: 1:0 Szymon Kuźma 22 z karnego, 1:1 Mateusz Szmydt 24, 1:2 Łukasz Kopka 28, 2:2 Reinaldo Melão 59, 2:3 Kacper Noworyta 78, 2:4 Szymon Mroczko 80.
ŁKS Łomża: Kalinowski - Khorolskyi, Melao, Weremko, Żebrowski (82. Michasiewicz), Walczak, Bernatowicz, Azikiewicz, Kuźma (82. Pawczyński), Radaszkiewicz (71. Felipe), Świderski (88. Bednarek).

Jagiellonia II Białystok - GKS Bełchatów 3:2 (1:1).
Bramki: 1:0 Vinicius, 1:1 Holik 20, 1:2 Karpiński 66, 2:2 Samborski 82, 2:3 Vinicius 87.
Jagiellonia II: Abramowicz - Olszewski, Stojinović, Ozga,Nastić, Orpik (87. Zielecki), Toporkiewicz (59. Wasilewski), Kupisz, Wojdakowski (73. Polkowski), Lewicki (73 Samborski), Vinicius

Pozostałe wyniki 14. kolejki:
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 1:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Nicolas Dohojda 76, 0:2 Aleksander Stawiarz 78, 1:2 Kamil Cyran 90.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Mławianka Mława 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Dominik Gedek 39, 1:1 Stanisław Hrebeń 44, 2:1 Ołeksij Zinkewycz 90.

Victoria Sulejówek - Broń Radom 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Bartłomiej Nowak 88, 1:1 Julian Świątek 90.

Warta Sieradz - Pelikan Łowicz 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Jakub Piela 25, 2:0 Krystian Adamiak 64.

GKS Wikielec - Legia II Warszawa 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Patryk Rosoliński 37, 1:1 Cyprian Pchełka 74.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Unia Skierniewice 1:1 (1:1).
Bramki: 0:1 Mateusz Stępień 37 z karnego, 1:1 Mateusz Broda 40.