MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rektor Politechniki Białostockiej podziękowała za szczególną aktywność pracownikom

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Kilkuset pracowników Politechniki Białostockiej odebrało podziękowania z rąk rektor uczelni
Kilkuset pracowników Politechniki Białostockiej odebrało podziękowania z rąk rektor uczelni Dariusz Piekut/Politechnika Białostocka
Aż 125 pracowników Politechniki Białostockiej odebrało podziękowania z rąk rektor uczelni. Prof. Marta Kosior-Kazberuk doceniła ich za zaangażowanie w prowadzenie badań i zaangażowanie w publikacje i patenty.

Osoby zatrudnione na Politechnice Białostockiej, które w 2023 roku były szczególnie aktywne w prowadzeniu badań oraz zaangażowani w publikacje i patenty, wzięli udział w zorganizowanej w piątek (8 marca) w reprezentacyjnej Auli Dużej przy Wydziale Elektrycznym uroczystości.

Podziękowania od prof. Marty Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej, odebrało w sumie 125 pracowników naukowych uczelni. Nagrodziła ona również ośmiu doktorantów Szkoły Doktorskiej PB.

– Publikacje bardzo wysokiej jakości zawsze będą bardzo ważne i doceniane – zwróciła się do zebranych na uroczystości prof. Kosior-Kazberuk. – To dzięki państwa pracy nasza uczelnia pojawiła się w licznych rankingach międzynarodowych. Twórcy rankingów czerpią dane z baz niezależnych od nas. Równie ważna jest cytowalność prac. Wśród nas jest wiele osób należących do ścisłej czołówki naukowców. W Politechnice Białostockiej doceniamy zarówno znaczenie badań aplikacyjnych, zlecanych przez otoczenie społeczno-gospodarcze, jak i badania podstawowe, których wyniki owocują ważnymi publikacjami. Doceniamy także osoby, które wolą specjalizować się w rozwiązaniach patentowych czy wdrożeniach. Dziękuję państwu za działania w roku 2023 i gratuluję wspaniałych wyników. To państwo tworzą potencjał naukowy naszej uczelni.

Podstawą do wskazania wyróżnionych pracowników przez Dział Nauki Politechniki Białostockiej są osiągnięcia nauczyciela akademickiego wnoszące wkład w rozwój ewaluowanej w Uczelni dyscypliny naukowej takie jak publikacja wyników badań w czasopiśmie lub recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowej, któremu minister właściwy do spraw nauki przypisał co najmniej 140 punktów oraz autorstwo monografii naukowej za 200 punktów, czy też uzyskanie patentu.

Ocena wartości osiągnięcia naukowego dodatkowo bierze pod uwagę:

  • artykuły w czasopismach z listy Top 10 (baza SCOPUS) o wartości co najmniej 140 pkt,
  • publikacje ze współautorami z uczelni znajdujących się na liście Academic Ranking of World
  • Universities (ARWU),
  • publikacje ze współautorami z zagranicznych ośrodków naukowych,
  • publikacje z pracownikami PB reprezentującymi różne dyscypliny naukowe ewaluowane w Uczelni.

Zobacz też:

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny