MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do białostockich przedszkoli. Rodzice wysyłają wnioski online albo wrzucają do skrzynek ustawionych w przedsionkach przedszkoli

Marta Gawina
W przedszkolach pojawiły się specjalne skrzynki, do których można wrzucać wnioski rekrutacyjne - najlepiej w zamkniętej kopercie. Tak jest m.in. w PS nr 2 przy ul. Mazowieckiej
W przedszkolach pojawiły się specjalne skrzynki, do których można wrzucać wnioski rekrutacyjne - najlepiej w zamkniętej kopercie. Tak jest m.in. w PS nr 2 przy ul. Mazowieckiej Wojciech Wojtkielewicz
Rozpoczęła się rekrutacja do białostockich przedszkoli. Zapisy potrwają do 25 marca. Jednak ich przebieg musiał zostać podporządkowany zagrożeniu koronawirusem. Dlatego wnioski można wysyłać online lub wrzucać je do skrzynek ustawianych w przedszkolnych przedsionkach.

- Takie rekrutacji jeszcze nie mieliśmy - przyznaje Marzena Tekień, dyrektorka przedszkola nr 32 przy ul. Pułaskiego. Jednocześnie zapewnia, że placówka jest przygotowana do prowadzenia zapisów w tych szczególnych warunkach. W przedsionku stopi urna, do której można wrzucać wypełnione wnioski. Obok urny leżą też dokumenty do pobrania.

- Rodzice przychodzą i je zabierają. Ja cały czas jestem w przedszkolu i w razie potrzeby służę pomocą. Na razie żaden z rodziców nie wysłał wniosku drogą elektroniczną - mówi Marzena Tekień.

Czytaj też: Rekrutacja do przedszkoli. Jednak można będzie załatwić formalności online
Podobnie jest w przedszkolu nr 2 przy ul. Mazowieckiej.

- Duża skrzynię do wrzucania wniosków ustawiliśmy w wiatrołapie. Z tej tradycyjnej formy składania dokumentów skorzystało już kilkoro rodziców. Wniosków online jeszcze nie otrzymaliśmy - mówi Krystyna Ciechan-Doroszkiewicz, dyrektorka PS nr 2.

Skrzynki na wnioski rekrutacyjne stoją też w pozostałych białostockich przedszkolach. Placówki, w związku z zagrożeniem koronawirusem, nie prowadzą od poniedziałku zajęć edukacyjno-wychowawczych, ale są otwarte dla rodziców, którzy dopiero będą zapisywać maluchy do przedszkoli.

- Rodzice mogą przyjść albo zadzwonić - przypomina Joanna Laskowska, dyrektorka PS nr 12 przy ul. Podleśnej.

Białystok. Rekrutacja do przedszkoli. Zapisy rozpoczną się w poniedziałek 16 marca. Na razie przedszkola zapraszają na dni otwarte

Zapisy do przedszkoli potrwają do 25 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów zgłoszenia dziecka. Mogą wysłać skan wniosku i skany pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie bialystok.pl.

Można też dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki i wrzucić je do skrzynki.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych rodzice poznają 22 kwietnia. Warunkiem przyjęcia zakwalifikowanego kandydata będzie potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do danej placówki do 28 kwietnia. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 4 maja do godz. 15.

W Białymstoku jest łącznie ok. 10850 miejsc dla przedszkolaków, w tym w przedszkolach samorządowych – ok. 8670, w oddziałach przedszkolnych publicznych szkół podstawowych – 1475 i ok. 700 miejsc w przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach przedszkoli samorządowych (na podstawie umowy z miastem).

Czytaj też:Rekrutacja do przedszkoli. Ministerstwo rozważa zmianę przepisów

Tu oglądasz: Prof. Robert Flisiak: Trzeba się szczepić przeciwko grypie, a nie bać się koronawirusa

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Kuriera Porannego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny