MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Białymstoku. Rekrutacja do przedszkoli. Jednak można będzie załatwić formalności online

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Mam nadzieję, że te zmiany ułatwią białostoczanom rekrutację do przedszkoli. Wierzę także, że nie pociągną one za sobą negatywnych konsekwencji wobec samorządu Białegostoku ze strony ministerstwa edukacji narodowej i kuratorium oświaty. W tym wyjątkowym czasie konieczne jest czasami podejmowanie niestandardowych decyzji i działań dla dobra mieszkańców - mówi wiceprezydenta Rafał Rudnicki.
Mam nadzieję, że te zmiany ułatwią białostoczanom rekrutację do przedszkoli. Wierzę także, że nie pociągną one za sobą negatywnych konsekwencji wobec samorządu Białegostoku ze strony ministerstwa edukacji narodowej i kuratorium oświaty. W tym wyjątkowym czasie konieczne jest czasami podejmowanie niestandardowych decyzji i działań dla dobra mieszkańców - mówi wiceprezydenta Rafał Rudnicki. UM Białystok
Miasto po dokonaniu analizy prawnej zmienia jednak zasady rekrutacji do przedszkoli. Możliwe będzie wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową. Bez konieczności przynoszenia wersji papierowej do poszczególnych placówek.

Uwzględniając prośby mieszkańców i po dokonaniu sobotnio-niedzielnej analizy prawnej podjęliśmy decyzję o zmianie sposobu składania dokumentów w rekrutacji do przedszkoli w związku z koronawirusem. Możliwe będzie wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową - mówi wiceprezydent Rafał Rudnicki.

Rekrutacja rozpoczyna się w poniedziałek, 16 marca. Wnioski o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej będzie można składać do 25 marca.

Postępowanie rekrutacyjne odbędzie się z wykorzystaniem systemu elektronicznego, w oparciu o kryteria ustawowe i samorządowe. Formularz wniosku dostępny będzie pod adresem naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialystok.

Czytaj też: Koronawirus w Białymstoku. Rekrutacja do przedszkoli. Trzeba dostarczyć papierowe dokumenty. Ministerstwo rozważa zmianę przepisów

Rodzice będą mogli skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłać skan wniosku i skany pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie bialystok.pl: https://www.bialystok.pl/…/nabor_do_przedszkoli_i_oddz_0_w_/

2. Dostarczyć dokumenty w wersji papierowej do placówki. Przy wejściu do przedszkoli - w holu, przedsionku, wiatrołapie itp. - zostaną ustawione skrzynki, do których rodzice będą mogli wrzucać wnioski rekrutacyjne w zamkniętych kopertach. Potwierdzenie złożenie dokumentów w przedszkolu (skrzynce) rodzice otrzymają na e-maila. Obok nich będą też leżały druki do wypełnienia.

W przypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o późniejszym dostarczeniu zaświadczenia z zakładu pracy.

Czytaj też: Koronawirus w Białymstoku i woj. podlaskim - RAPORT. Trzecia ofiara śmiertelna w Polsce. 392 osoby pod nadzorem w Podlaskiem!

- Mam nadzieję, że te zmiany ułatwią białostoczanom rekrutację do przedszkoli. Wierzę także, że nie pociągną one za sobą negatywnych konsekwencji wobec samorządu Białegostoku ze strony ministerstwa edukacji narodowej i kuratorium oświaty. W tym wyjątkowym czasie konieczne jest czasami podejmowanie niestandardowych decyzji i działań dla dobra mieszkańców. W razie jakichkolwiek problemów związanych z przebiegiem rekrutacji prosimy o kontakt mailowy: [email protected] lub [email protected] - podkreśla Rafał Rudnicki.

W sobotę (15 marca) gdy miasto nie ogłosiło jeszcze zmiany sposobu rekrutacji minister edukacji Dariusz Piontkowski w rozmowie z nami mówił, że ministerstwo przygląda się przepisom o rekrutacji. - Jeśli będzie taka potrzeba przesuniemy termin składania dokumentów w wersji papierowej lub też wprowadzimy zasadę, że rodzice będą wszystko wypełniali wyłącznie w wersji elektronicznej - mówił Dariusz Piontkowski.

Tu oglądasz: Prof. Robert Flisiak: Trzeba się szczepić przeciwko grypie, a nie bać się koronawirusa

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Kuriera Porannego i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny