MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ranking dzielnic Białegostoku. Najlepsza komunikacja, parkingi, łatwy dojazd. Wyniki 2020 (zdjęcia)

OPRAC.:
Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Ranking dzielnic Białegostoku. Najlepsza komunikacja, parkingi, łatwy dojazd. Wyniki 2020Sienkiewicza	3,20
Ranking dzielnic Białegostoku. Najlepsza komunikacja, parkingi, łatwy dojazd. Wyniki 2020Sienkiewicza 3,20 Wojciech Wojtkielewicz
Ten ranking dzielnic Białegostoku poświęcony jest komunikacji. Zarówno łatwości dojazdu, dostępności linii autobusowych, jak i parkingów - dla mieszkańców i ich gości. Która z 28. dzielnic jest najlepsza, a w której nie da się zaparkować?

Niezależnie czy wybieramy komunikację miejską, rower czy samochód - szybki i łatwy dojazd do pracy, szkoły czy na zakupy jest niewątpliwym atutem każdej lokalizacji. W ramach Rankingu Dzielnic Otodom mieszkańcy 12 największych miast w Polsce odpowiedzieli na pytania dotyczące komunikacji, korków i dostępności miejsc parkingowych.

Czytaj też: Najbezpieczniejsze i najmniej bezpieczne dzielnice Białegostoku. Jaka jest najbezpieczniejsza dzielnica w Białymstoku? Ranking 20.05.2020

W tej kategorii było aż pięć pytań: o łatwy dojazd w różne miejsca, sprawną komunikację miejską, korki, dostępność alternatywnych form transportu jak rower miejski czy hulajnoga oraz miejsca parkingowe, w tym parking dla odwiedzających nas gości. Zobaczmy zatem jak poszczególne dzielnice Białegostoku wypadły w tej kategorii.

Czytaj też: Ranking dzielnic Białegostoku. Najlepsza oferta dla dzieci (zdjęcia)

Poranne korki, zwiedzanie osiedla w poszukiwaniu jakiegokolwiek miejsca parkingowego czy zastanawianie się na przystanku, czy autobus zamierza w ogóle podjechać – to dylematy każdego z nas. Dlatego przed zakupem domu czy mieszkania warto sprawdzić, jak jeździ się po najbliższej okolicy – zarówno autem, rowerem, autobusem, jak i transportem alternatywnym. Aby ułatwić Wam zadanie zbadaliśmy, po której dzielnicy Białegostoku jeździ się najwygodniej.

Czytaj też: Ranking dzielnic Białegostoku. Najbardziej zadbane dzielnice

Ranking dzielnic Białegostoku. Największy problem – brak miejsc parkingowych

Na potrzeby Rankingu Dzielnic Otodom ponad 1500 mieszkańców Białegostoku było proszonych o wskazanie najlepiej skomunikowanej dzielnicy w mieście. Interesowała nas zarówno dostępność transportu miejskiego, jak i korki w danej okolicy, liczba miejsc parkingowych i łatwość dojazdu w dowolne miejsce.

Czytaj też: Ranking dzielnic Białegostoku. Najbardziej zielone, z najczystszym powietrzem. Ekologiczny TOP 28

W zgodnej opinii respondentów przemieszczanie się po Białymstoku jest wygodne i nie nastręcza problemów. Z jednym wyjątkiem. Sporym wyzwaniem w niemal każdej części miasta bywa znalezienie miejsca do parkowania. Są jednak trzy dzielnice bliskie ideału.

Ranking dzielnic Białegostoku. Uciążliwe korki na Sienkiewicza

To właśnie w tej części miasta zdaniem mieszkańców Białegostoku najtrudniej znaleźć miejsce parkingowe, a do tego korki są tu wyjątkowo dotkliwe.

Czytaj też: Ranking dzielnic Białegostoku. Gdzie mieszkają najlepsi sąsiedzi, gdzie ludzie są najbardziej uprzejmi?

Generalnie jednak przemieszczanie się po Białymstoku nie nastręcza większych problemów, niezależnie od środka transportu. Nieco gorzej jest z parkowaniem – w niemal każdej dzielnicy mieszkańcom doskwiera brak wolnych miejsc.

Kliknij w galerię i sprawdź, na którym miejscu znalazła się Twoja dzielnica

Białystok liderem kategorii komunikacja w Polsce

Na tle pozostałych spośród 12 miast, dla których Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020, Białystok wypada… najlepiej! Średnia ocena w mieście to 3,75 i jest wyższa niż w drugiej Gdyni (3,69) i trzecim Lublinie (3,66). Najmniej zadowoleni z komunikacji w swoich miastach są mieszkańcy Krakowa i Łodzi. W obu miastach ocena w tej kategorii to zaledwie 3,32.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny