reklama

Radosław Dobrowolski: Burmistrz dostał podwyżkę. Będzie zarabiał prawie 10 tys. zł

Julita JanuszkiewiczZaktualizowano 
Wynagrodzenie Radosława Dobrowolskiego, burmistrza Supraśla wzrosło o 845 złotych. Tak zdecydowała większość radnych.

9673 złotych brutto – tyle wyniesie miesięcznie wynagrodzenie burmistrza Supraśla. Składa się na to wynagrodzenie zasadnicze, dodatek specjalny i funkcyjny oraz stażowy.

– W porównaniu do innych samorządowców moja pensja i tak była niska. Więcej ode mnie zarabiają burmistrzowie mniejszych gmin, którzy są słabiej wykształceni – przekonuje Radosław Dobrowolski. Podkreśla, że posada burmistrza to bardzo odpowiedzialne zajęcie. A stanowisko to wymaga pełnej dyspozycyjności i to przez całą dobę.

Dlatego podwyżka mu się należy. – Teraz moje wynagrodzenie będzie porównywalne do pensji np. burmistrza Wasilkowa – wylicza włodarz Supraśla.

Sprawdziliśmy. Adrian Łuckiewicz zarabia tylko o 13 złotych mniej brutto miesięcznie. A to jego pierwsza kadencja na tym stanowisku. Na dodatek – jak przyznaje w rozmowie z „Porannym” Radosław Dobrowolski – Łuckiewicz jest tylko magistrem. A burmistrz Supraśla szczyci się tytułem doktora nauk humanistycznych.

Nie wszystkich radnych takimi argumentami do podwyżki przekonał. – To przesada. Ta podwyżka jest za wysoka ze względu na to, że burmistrz niewiele osiągnął zadłużając gminę na mniej ważne inwestycje – komentuje Tadeusz Karpowicz, jeden z opozycyjnych radnych.

Ostatecznie podwyżkę przegłosowano, bo burmistrz ma większość w radzie. – Mając swoją większość można przegłosować wszystko to, co się chce. Tylko trzeba pamiętać, że rada to nie maszynka do głosowania, chociaż niektórzy o tym zapomnieli – komentuje Radosław Sakowski, radny z Zaścianek.

W grudniu 2010 roku burmistrz zarabiał 7892 zł brutto. Cztery lata później zarabiał już 11628 zł brutto. Potem znów obcięto mu wynagrodzenie.

Ile będą zarabiali burmistrzowie w powiecie białostockim (zdjęcia)

Ile zarabiają burmistrzowie w powiecie białostockim?

Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap zarabia miesięczne 10275 zł brutto. To więcej od poprzedniczki, Urszuli Jabłońskiej, która dostawała 9939 zł brutto.

Podwyżkę dostał też Jacek Chrulski, burmistrz Czarnej Białostockiej. Jego pensja wyniesie 9200 zł brutto. To aż o 2900 zł brutto więcej niż miał w poprzedniej kadencji.

W porównaniu do Mirosława Bielawskiego, więcej też zarabia Adrian Łuckiewicz, nowy burmistrz Wasilkowa (9660 zł). Wynagrodzenie Mirosława Bielawskiego wynosiło 9400 zł brutto miesięcznie.

Ale są też obniżki wynagrodzenia. Mariusz Dudziński, burmistrz Tykocina zarabia 8747,45 zł brutto. To aż o 3192,55 zł brutto mniej niż zarabiał Krzysztof Chlebowicz, były burmistrz Tykocina.

100 milionów euro z Funduszy Norweskich na rozwój przedsiębiorczości

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 45

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Senior z Supraśla
Tutaj trzeba zaznaczyć, iż Grabówka jako miejscowość wpłaca podatki w wysokości ponad 12.000.000zł. Inwestycje stanowią jedynie ok. 3,8% kwoty z wpłacanych przez mieszkańców podatków.
 
W Zaściankach burmistrz ujął inwestycje na kwotę 180.000 zł. Kwota składa się na: 100.000 zł na ul. Pogodną i Sosnową; 80.000 zł na dotację dla KZB na wymianę przepompowni w ul. Zaścianki. Mieszkańcy Zaścianek płacą podatki w wysokości ponad 9.000.000 zł. co daje kwotę wyższą od podatków płaconych w mieście Supraśl. Proponowane inwestycje stanowią jedynie ok. 2% kwoty z wpłacanych przez mieszkańców podatków. W związku z zaistniałą sytuacją oraz absolutnie niesprawiedliwym budżetem na rok 2019 nie godzimy się na takie traktowanie naszych mieszkańców. W dniu 17-01-2019 na sesji Rady Miejskiej w Supraślu Klub Radnych „GMINA GRABÓWKA” złożył oświadczenie (fot. nr 3)
 
Jeszcze nie tak dawno burmistrz mówił, że „zgoda buduje”, że musimy być jednością, bo większy może więcej. Radni „burmistrza”, których tak określił sam burmistrz w debacie publicznej na łamach Kuriera Porannego przed drugą turą wyborów samorządowych, chcą zgody, chcą rozmów. Tylko niestety zgoda i współpraca, którą zapowiedział burmistrz jak do tej pory rozgrywa się pomiędzy „jego” radnymi i samym burmistrzem.
S
Senior z Supraśla
Wszystkie wnioski zostały odrzucone przez większość radnych. Żaden nie uzyskał pozytywnej opinii, pomimo wieloletnich potrzeb naszych mieszkańców. 
 
Kolejną naszą próbą było złożenie wniosku w dniu 14-01-2019 przed sesją budżetową do burmistrza Radosława Dobrowolskiego z propozycjami wniesienia autopoprawek. Pismo zamieszczamy poniżej (fot. nr 1 i 2).
 
Również ten wniosek nie uzyskał poparcia i zrozumienia ze strony burmistrza Radosława Dobrowolskiego. Żadna z autopoprawek nie została zgłoszona radzie do przegłosowania. Nie przeszkodziło to jednak we wpisaniu do budżetu inwestycji na kwotę niemal 3.000.000 zł w okręgu Radnej Moniki Suszczyńskiej. 
 
W Grabówce burmistrz ujął inwestycje na kwotę 460.000 zł ( w tym 200.000 zł dofinansowania z zewnątrz). Kwota ta składa się na: 400.000 zł na zagospodarowanie terenu wokół Pomnika Ofiar Zbrodni Hitlerowskiej, 50.000 zł na projekt oświetlenia przejść dla pieszych w ciągu Szosy Baranowickiej (przejścia dla pieszych nie są jeszcze wyznaczone), 10.000 zł na utrzymanie ciągłości „budowy” ul. Paryskiej – aby nie stracić ciągłości inwestycji i ważności „rozpoczętej” budowy, należy dokonać np. wpisu do dziennika budowy raz na dwa lata.
S
Senior z Supraśla
Przedstawiamy Państwu informację Klubu Radnych #GminaGrabówka w sprawie budżetu na rok 2019.
Grabówka i Zaścianki zostają praktycznie bez większych inwestycji na rok 2019.
 
Drodzy mieszkańcy. W związku z zaistniałą sytuacją zatwierdzonego budżetu gminy Supraśl na rok 2019 chcielibyśmy przedstawić kilka istotnych informacji. W dniach 3 i 5 grudnia 2018r. odbyły się komisje Infrastruktury i Bezpieczeństwa Publicznego oraz Budżetowo Gospodarcza. Na komisjach dyskutowaliśmy na temat projektu budżetu gminy Supraśl na rok 2019. Wcześniej, ok. 15 listopada, dostaliśmy do wglądu projekt budżetu, sporządzony przez burmistrza Dobrowolskiego. Z trudem jest tam szukać inwestycji na terenie Grabówki i Zaścianek, czyli w dwóch najbardziej dochodowych miejscowościach całej gminy Supraśl. Z tego też powodu, zgłosiliśmy radnym na komisjach kilka propozycji poprawek do budżetu, które uwzględniałyby inwestycje w naszych miejscowościach. Były to m.in.: dokończenie ul. Górka Tomka w Zaściankach – przejazd kolejowy, która została zlikwidowana najpierw przez burmistrza poprzez unieważnienie przetargu, a następnie przez radnych z komitetu burmistrza w dniu 20-09-2018 na sesji – wtedy podjęto ostateczną decyzję o wykreśleniu tej inwestycji z budżetu. Przeciwko pozostawieniu tej inwestycji głosowali: Radna Monika Suszczyńska, Radna Krystyna Woronko, Radna Nina Kubajewska, Radny Bernard Prochaski, Randy Janusz Fidziukiewicz, Radny Daniel Sadowski, Radny Marcin Januszkiewicz – wszyscy startowali do ponownych wyborów z komitetu wyborczego „KWW Tworzymy Przyszłość”, z którego startował również obecny burmistrz Radosław Dobrowolski
budowa nawierzchni Szosy Supraskiej w Grabówce
ulica Tygrysia w Sobolewie
ulica Paryska w Grabówce
ulica Waszyngtońska Grabówce
projekt kanalizacji sanitarnej od ul. Głogowej do ostatnich zabudowań przy Pomniku Pomordowanych w Grabówce
wykonanie oświetlenia dalszego odcinka Szosy Baranowickiej 
wykonanie oświetlenia ulicznego w ul. Hiszpańkiej, Europejskiej, osiedla Leśna Polana i ulicy Leszczynowej
projekt realizacji programu rewitalizacji gminy Supraśl celem odnowy i aktywizacji lokalnej społeczności w zakresie świetlicy w Sobolewie
g
gość

pedał

P
Polak

A drogi w Supraslu oblodzone, jedynie glowne. Nie moze cos z tym zrobic? Droga do przedszkola stara i od dawna nadaje sie do naprawy. a jakies "nagrobki" i jakies miejsca na jarmarki robi? Cos chyba pomyli w waznych sprawach a wazniejszych. Co dla niego jest piorytetem? Skoro nie ma dziecito nie znaczy ze nie trzeba tej drogi do przedszkola robic

G
Gość
W dniu 21.01.2019 o 20:50, M napisał:

Po kontekście wypowiedzi widać że posty pisze jedna, góra dwie osoby. Może to ten koleś któremu obiecano pracę w jednym z referatów a na wieść o cofnięciu podziału gminy przeżył silne załamanie nerwowe


Chodzi ci o Pawcia? Już mi się znudziło pożyczać dla jego kobity kolejne 5 zł, bo wiem że i tak nie odda. A taka była z niej kiedyś fajna dziewczyna :/
G
Gość
W dniu 21.01.2019 o 20:50, M napisał:

Po kontekście wypowiedzi widać że posty pisze jedna, góra dwie osoby. Może to ten koleś któremu obiecano pracę w jednym z referatów a na wieść o cofnięciu podziału gminy przeżył silne załamanie nerwowe

Chodzi ci o Pawcia? Już mi się znudziło pożyczać dla jego kobity kolejne 5 zł, bo wiem że i tak nie odda. A taka była z niej kiedyś fajna dziewczyna :/
G
Gość

Trafiony, zatopiony! :D

G
Gość
W dniu 21.01.2019 o 20:50, M napisał:

Po kontekście wypowiedzi widać że posty pisze jedna, góra dwie osoby. Może to ten koleś któremu obiecano pracę w jednym z referatów a na wieść o cofnięciu podziału gminy przeżył silne załamanie nerwowe

Załamanie nerwowe? Dobrze że nie histeryzował jak supraślaki po empeku...toż to był skowyt.
M
M
W dniu 20.01.2019 o 12:23, Senior z Supraśla napisał:

pieniacze z Grabówki i Zaścianek już zaczynają swoje wykładnie i protesty nt. reaktywacji linii 111 , jak widać ciągle im czegoś brakuje :(

Po kontekście wypowiedzi widać że posty pisze jedna, góra dwie osoby. Może to ten koleś któremu obiecano pracę w jednym z referatów a na wieść o cofnięciu podziału gminy przeżył silne załamanie nerwowe
G
Gość
W dniu 21.01.2019 o 18:17, M napisał:

Będzie 111 do Supraśla i lamenty różnych "-uków" tego nie zmienią. Miasteczko jest jedynym uzdrowiskiem w regionie a dogodny transport dla kuracjuszy, turystów i mieszkańców powinien stanowić rację stanu dla naszych decydentów.

Takie z Supraśli uzdrowisko jak świnka morska. Ani to świnka, ani morska. Jedyne co tam uzdrowili to finanse imć burmistrza i jego kompaniji. Jeśli Supraśl to uzdrowisko, to niech mieszkańcy płacą "opłatę klimatyczną", z której sobie sfinansują co tylko bądź...
M
M

Będzie 111 do Supraśla i lamenty różnych "-uków" tego nie zmienią. Miasteczko jest jedynym uzdrowiskiem w regionie a dogodny transport dla kuracjuszy, turystów i mieszkańców powinien stanowić rację stanu dla naszych decydentów.

G
Gość
W dniu 20.01.2019 o 12:23, Senior z Supraśla napisał:

pieniacze z Grabówki i Zaścianek już zaczynają swoje wykładnie i protesty nt. reaktywacji linii 111 , jak widać ciągle im czegoś brakuje :(

...oburza się pasożyt...
S
Senior z Supraśla

pieniacze z Grabówki i Zaścianek już zaczynają swoje wykładnie i protesty nt. reaktywacji linii 111 , jak widać ciągle im czegoś brakuje :(

G
Gość
W dniu 19.01.2019 o 23:03, Gość napisał:

Wyobraź sobie że z Supraśla ludzie też dojeżdżają do pracy do Białegostoku a seniorzy do lekarza specjalisty i może chcieliby jechać normalnym autobusem a nie ciasnym gruchotem voyagerem albo pksem który jeździ jak chce.

Nie rozumiesz. To nie to samo. Inaczej jest kiedy białostoczanin korzysta z usług białostockiej firmy komunalnej na którą łoży w formie podatków zasilających białostocki budżet, a inaczej kiedy supraślak domaga się żeby mu wszystko zasponsorować - sam pokrywa niewiele ponad 30% kosztów, a domaga się 90% korzyści. Przyzwoitość ludzka (tobie najwyraźniej obca) wymaga aby za te same obciążenia podatkowe oferować taki sam standart życia - obecnie tak nie jest.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3