MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni PiS pytają prezydenta Białegostoku o poglądy i uchodźców [WIDEO]

mg
Radni PiS  chcą też wiedzieć, czy prezydent popiera postulaty Nowoczesnej
Radni PiS chcą też wiedzieć, czy prezydent popiera postulaty Nowoczesnej Adrian Kuźmiuk
Białostoccy radni z klubu PiS pytają się Tadeusz Truskolaskiego o jego obecność na kongresie Nowoczesnej.

Jako radni Białegostoku byliśmy zdziwieni obecnością pana prezydenta na kongresie Nowoczesnej. Jest, czy był człowiekiem, który reprezentuje wartości chrześcijańskie, konserwatywne, a bierze udział w kongresie partii, która przede ma poglądy liberalno-lewicowe. Swoim zachowaniem oszukał Swoich wyborców - mówi Henryk Dębowski, szef klubu PiS w radzie miasta.

Czytaj:PiS przerywa milczenie w sprawie Henryka Dębowskiego

Choć kongres Nowoczesnej, odbył się w niedzielę i faktycznie przemawiał na nim Tadeusz Truskolaski, radni partii rządzącej dopiero teraz postanowili zadań prezydentowi publicznie kilka pytań. - W jakim charakterze Tadeusz Truskolaski brał udział w konwencji Nowoczesnej: prezydenta miasta, czy osoby prywatnej? Czy w czasie wyjazdu do Warszawy on i jego zastępca Przemysław Tuchliński, korzystali ze środków publicznych? - pytała wczoraj Katarzyna Siemieniuk.

Rada miasta Białystok. Przedsmak boju o absolutorium

Radni PiS chcą też wiedzieć, czy prezydent popiera postulaty Nowoczesnej o rozdziale Kościoła od państwa, czy zaprzestania finansowania religii z podatków. - Czy będzie wspierał swojego syna i przyjaciół z Nowoczesnej w walce o to, by każda kobieta czuła się wolna w stanowieniu o swoim ciele, o swoim losie oraz w walce o dostęp do antykoncepcji dzień po - dodaje Katarzyna Siemieniuk. Pojawia się też kwestia uchodźców. - Prezydent wspomniał na kongresie, że deklaruje przyjęcie uchodźców do naszego miasta. Pytamy więc, czy wcześniej zaciągnął opinii mieszkańców - podkreśla radny Jacek Chańko. Te same pytania mają paść na poniedziałkowej sesji.

Pezydent zapewnia, że żadnych pytań się nie obawia. - Na kongres zostałem zaproszony jako Tadeusz Truskolaski, samorządowiec. Pojechałem prywatnie, za własne pieniądze. Mój prywatny czas nie powinien interesować radnych- mówi. Przypomina, że już w grudniu wysłał do Urzędu ds. Cudzoziemców pismo z deklaracją, że nasze miasto może przyjąć jedną rodzinę uchodźców. Odpowiedzi do tej pory nie otrzymał.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny