Puchar Polski. Jagiellonia przegrywa z Górnikiem Zabrze 1:3 i żegna się z rozgrywkami. Przed trenerem Bogdanem Zającem wiele pracy

Jagiellonia żegna się z Pucharem Polski. Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:3 Lucyna Nenow / Polska Press
Jak wiele pracy czeka nowego trenera Jagiellonii Bogdana Zająca pokazał mecz 1/32 finału Pucharu Polski, w którym Żółto-Czerwoni przegrali w Zabrzu z Górnikiem 1:3 i odpadli z rozgrywkami już po pierwszym spotkaniu.

Trener Bogdan Zając dał zagrać od pierwszej minuty młodemu bramkarzowi Jagiellonii 16-letniemu Xavierowi Dziekońskiemu. Na bokach obrony wystąpili Pawęł Olszewski i Bartłomiej Wdowik, a w ataku zagrał Jakov Puljić. Niestety, początek spotkania w wykonaniu Jagiellonii nie był najlepszy, ale i gospodarze grali nerwowo. Szybciej jednak swój rytm nabrali gospodarze i to oni częściej gościli pod bramką młodego Dziekońskiego.

W 15 minucie Bartosz Nowak sprytną podcinką pokonał bramkarza Jagiellonii i gospodarze wyszli na prowadzenie. Białostoczanie nie mogli zawiązać chociaż jednej akcji, która by zakończyła się celnym strzałem na bramkę Górnika. Aż do 30 minuty. Najpierw Jakov Puljić zmarnował idealną sytuację strzelając wysoko nad poprzeczkę. Nie minęło jednak kilka minut i Chorwat dostał świetne prostopadłe podanie od Tarasa Romanczuka. Puljić wyszedł na czystą sytuację i tym razem nie dał szans bramkarzowi Górnika. Jagiellonia wyrównała 1:1 i znacznie poprawiła swoją grę.

W drugiej połowie niestety rządzili już tylko Górnicy. W ciągu czterech minut zdobyli dwie bramki. Były to ciosy powalające Jagiellonię. Żółto-Czerwoni po przerwie nie mogli złapać rytmu. Ich akcje szybko kończyły się i nie były zagrożeniem dla bramki zespołu z Zabrza.

Jagiellonia przegrywając podzieliła los w Pucharze Polski Wigier Suwałki, które także przegrały w 1/32 finału Pucharu Polski (1:2 ze Ślęzą Wrocław). W grze pozostał tylko zespół Ruchu Wysokie Mazowieckie, który w piątek zagra ze Zniczem Pruszków.

GÓRNIK ZABRZE - JAGIELLONIA 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Nowak 15, 1:1 Puljić 33, 2:1 Jimenez 61, 3:1 Paweł Bochniewicz 66.
GÓRNIK: Martin Chudy - Dariusz Pawłowski (58. Daniel Ściślak), Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janza, Alasana Manneh (83. Filip Bainović), Roman Prochazka, Bartosz Nowak (90. Wojciech Hajda), Jesus Jimenez, Alex Sobczyk (58. Piotr Krawczyk).
JAGIELLONIA: Xavier Dziekoński – Paweł Olszewski, Zoran Arsenić (70. Błażej Augustyn), Bogdan Tiru, Bartłomiej Wdowik, Maciej Makuszewski (70. Mateusz Wyjadłowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil (86. Przemysław Mystkowski), Tomas Prikryl (70. Juan Camara), Jesus Imaz, Jakov Puljić (76. Maciej Bortniczuk).
Żółte kartki: Alasana Manneh, Przemysław Wiśniewski (Górnik); Bogdan Tiru, Bogdan Zając, Zoran Arsenić (Jagiellonia)
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).