Puchar Polski: Atena Białystok - Krypnianka Krypno 1:5 (zdjęcia)

Piłkarze Ateny Białystok (białe stroje) mimo ambitnej walki musieli uznać wyższość Krypnianki Krypno Fot. Anatol Chomicz
Druga runda Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego okazała się nie do przejścia dla amatorów z Ateny Białystok.

Zespół składający się z niezrzeszonych zawodników uległ piątoligowej Krypniance Krypno 1:5.

- Do przerwy graliśmy całkiem nieźle i mimo wielu okazji do strzelenia gola, przegrywaliśmy 0:1 - mówi Piotr Tarasewicz z Ateny.

Niestety, białostoczanie po przerwie dość szybko stracili dwie kolejne bramki. Ale nadzieję na dobry wynik dało trafienie Marka Stankiewicza w 70. minucie gry.

- Nie mieliśmy już nic do stracenia, zdecydowanie zaatakowaliśmy dążąc do uzyskania kontaktowego gola i dlatego skończyło się tak wysoką porażką - dodaje Tarasewicz.

Więcej bramek padło tylko w meczu Pioniera Brańsk z KS Sokoły. Goście zwyciężyli 8:4 i w następnej rundzie zagrają ze Zniczem Suraż.

Niespodziankę sprawili gracze GKP Orla pokonując wyżej notowaną ekipę LZS Narewki 1:0. Gola na wagę awansu strzelił w dogrywce Aleksander Kozakiewicz.

- Zdecydowaliśmy się wysłać do Orli zespół juniorów, a starszym graczom daliśmy wolne - tłumaczy porażkę Robert Kądzior, trener Narewki.

Awans do kolejnej rundy zapewnili sobie także piłkarze Perspektywy Łomża, pokonując KS Miastkowo 4:1. Na podopiecznych Hieronima Łady czeka teraz lokalny rywal - ŁKS.