MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przygoda z Tatą 2023. Weźcie udział w grze miejskiej i świetnie się bawcie. Impreza jest skierowana do dzieci i tatusiów

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
W czwartek, w Ogrodach Branickich odbyła się konferencja prasowa gry miejskiej "Przygoda z Tatą". Tegoroczna odsłona już 18 czerwca. Wśród zaproszonych na konferencję gości był m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
W czwartek, w Ogrodach Branickich odbyła się konferencja prasowa gry miejskiej "Przygoda z Tatą". Tegoroczna odsłona już 18 czerwca. Wśród zaproszonych na konferencję gości był m.in. wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Podlaski Urząd Wojewódzki
W czwartek, 1 czerwca, w Ogrodach Pałacu Branickich odbyła się konferencja prasowa Fundacji Pro Anima, Stowarzyszenia Ster i Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, zapowiadająca tegoroczną, drugą już edycję gry miejskiej „Przygoda z Tatą”. Będzie ona sposobem na zacieśnienie więzi między dziećmi i tatusiami, a przy okazji wpisze się w obchody Dnia Ojca.

- Jako fundacja wpisujemy się w białostockie działania kulturalne m.in. ożywiając muzyką Pałac Branickich - zapewnia Mariusz Perkowski z Fundacji Pro Anima. - Teraz, kolejnymi działaniami kulturalnymi i aktywizacją całych rodzin z ojcami na czele, ożywimy dawne włości Branickich.

Impreza skierowana do tatusiów i dzieci, skupiona na wzmacnianiu więzi

Impreza jest skierowana do dzieci i tatusiów – kapitanów drużyn. Założeniem jest wzmocnienie więzi pomiędzy tatą a jego pociechami i wskazanie na jego ważną rolę osoby, na której można polegać, która prowadzi rodzinę przez zagadki życia i pomaga zwyciężać w atmosferze dobrej zabawy. Co ważne, uczestnicy mogą wziąć udział w grze bezpłatnie.

- "Przygoda z Tatą" jest doskonałym sposobem na celebrowanie rodzinnego święta Dnia Ojca - dodaje Sylwester Sikorski, Stowarzyszenie Ster. - Gra miejska odbędzie się w Białymstoku w niedzielę, 18 czerwca od godziny 10 do 15. Celem gry jest wzmacnianie więzi rodzinnych i budowanie pozytywnego wizerunku ojca.

Finał, połączony z koncertem dziecięcego zespołu „Co tu się Święci?” oraz innymi atrakcjami dla dzieci, będzie miał miejsce na Plantach w pobliżu fontann. W zabawie może wziąć udział 500 osób, maksymalnie 250 drużyn (tato + jedno lub więcej dzieci). Po zakończeniu gry zostaną wyłonieni zwycięzcy w 3 kategoriach wiekowych: 0-13 lat, 14-18 lat i Open.

- Współpraca Urzędu Wojewódzkiego z organizacjami pozarządowymi jest naturalna - zapewnia Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski. - To się sprawdza w szczególności w obszarach społecznych. Często korzystamy ze wsparcia organizacji pozarządowych, aby w formule partnerskiej dotrzeć do odbiorców. I organizacje społeczne są najbardziej predysponowane żeby działać na tych obszarach.

By wszyscy poczuli się zwycięzcami

"Przygoda z Tatą" to ogólnopolskie wydarzenie sfinansowane w ramach programu Program „Ojcostwo – Przygoda życia” ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w wysokości 99 tys. zł. Projekt jest realizowany we współpracy Fundacji Pro Anima , Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny STER oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nagrody ufundowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz lokalni przedsiębiorcy. Wszystkie zarejestrowane drużyny, które wezmą udział w grze otrzymają atrakcyjne nagrody – niespodzianki. Organizatorzy zapewniają, że to dlatego, by rodziny uczestniczące w wydarzeniu czuły się zwycięzcami w tej wesołej rywalizacji.

Rejestracja w drodze elektronicznej rozpocznie się na kilka dni przed imprezą – 12 czerwca, na stronie Twojagramiejska.pl Wszystkie bieżące informacje będą zamieszczane również na mediach społecznościowych wydarzenia.

od 7 lat
Wideo

77. urodziny króla sucharów!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny