Pronar Zeto Astwa ASZ przegrał z Gedanią Żukowo 2:3 (wideo i zdjęcia)

Lucie Muhlesteinova często mogła się tylko przyglądać cieszącym się po zdobyciu kolejnych punktów przeciwniczkom Fot. Anatol Chomicz
Przysłowie mówi, że kto prowadząc 2:0, nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa w pięciu. Tak było wczoraj w Białymstoku, gdzie w meczu Plus Ligi Kobiet Pronar Zeto Astwa AZS uległ 2:3 Gedanii Żukowo.

Jeśli ktoś się boi na własnej sali przyjąć, rozegrać albo atakuje po autach, to chyba nie nadaje się do sportu. Są inne zawody, jak malarz, tapeciarz czy tokarz i nie trzeba koniecznie grać w siatkówkę - złościł się Dariusz Luks, trener akademiczek.
Białostoczanki chciały zdobyciem trzech punktów przypieczętować awans do play-off. I od początku plan realizowały. Bardzo dobrze funkcjonowało przyjęcie zagrywki, po którym Lucie Muhlsteinova mogła precyzyjnie wystawiać, a Agata Karczmarzewska i Izabela Żebrowska kończyły atakami. Wśród gdańszczanek najwięcej zła wyrządzała gospodyniom Maja Tokarska. Młodziutka siatkarka nieprzyjemnie serwowała i zdobywała punkty ze środka. Ale od remisu 19:19 przyjezdne pogubiły się i oddały seta bez walki.

Uśpione łatwymi wygranymi

W drugiej odsłonie przeważały akademiczki. Już na początku było 7:1 za sprawą Karczmarzewskiej i mimo pewnych wahnięć udało się wygrać do 21. Kibice czekali na szybki koniec meczu.

- Dwa wygrane sety nas uśpiły, a później rywalki ostro po nas pojechały - mówi Joanna Szeszko, kapitan Podlasianek.

Przyjezdne popełniały mniej błędów niż w poprzednich partiach, a pomyłki zaczęły się za to mnożyć po stronie białostoczanek. Trzeci i czwarty set od początku do końca przebiegał pod dyktando zawodniczek z Żukowa, wśród których wyróżniały się Tokarska, Katarzyna Wellna i Elżbieta Skowrońska.

Mają tendencję spadkową

Rywalki doprowadziły do tie-breaka, a w nim zagrały koncertowo i nie dały najmniejszych szans białostoczankom, gładko wygrywając do 10.

- Nigdy w życiu nie spodziewałam się, że przegramy - komentuje Dominika Koczorowska, środkowa akademiczek. - Gedania jest bardzo waleczną ekipą i ma tendencję zwyżkową, a my chyba na odwrót - kończy.

wynik 14. kolejki
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Gedania Żukowo 2:3 (25:19, 25:21, 21:25, 19:25, 10:15).
Pronar Zeto Astwa AZS: Karczmarzewska, Muhlsteinova, Mieszała, Walawender, Koczorowska, Żebrowska, Saad (libero) oraz Truchanova, Kalinowska, Manikowska i Szeszko.
Gedania: Tokarska, Ziemcowa, Sawoczkina, Skowrońska, Nuszel, Wellna, Durajczyk (libero) oraz Pasznik i Kaliszuk.

PROGRAM 15. KOLEJKI
7-9 lutego: Stal - Gwardia, Centrostal - Pronar Zeto Astwa AZS, Gednia - Muszynianka, Dąbrowa Górnicza - Farmutil, Aluprof - Calisia.