AZS Metal-Fach Białystok myślą już o barażach

Tomasz Dworzańczyk [email protected] tel. 85 748 95 34
Trener Jacek Malczewski już na początku samodzielnej pracy trenerskiej stoi przed nie lada wyzwaniem Andrzej Zgiet
Nawet nie łudzimy się, że w ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego uda nam się jeszcze jakimś cudem wskoczyć do ósemki. Trzeba się skupić na nieuniknionych meczach play-out o utrzymanie się w Orlen Lidze - mówi Jacek Malczewski, pełniący obowiązki trenera AZS Metal-Fach Białystok.

Młody szkoleniowiec przejął zespół przed tygodniem, po tym, jak na zwolnienie lekarskie udał się pierwszy trener akademiczek Czesław Tobolski. Wiele wskazuje na to, że przyjdzie mu prowadzić zespół już do końca bieżącego sezonu.

- Moim pierwszym celem jest to, żeby dziewczyny uwierzyły w siebie, odbudowały psychikę. Do tego potrzebne są dobre mecze, urwane sety i zdobywane punkty. Na tym będziemy się skupiać w pozostałych czterech meczach, jakie zostały do końca sezonu zasadniczego - tłumaczy Malczewski.

Nic im nie wychodziło

W teorii do zdobycia jest jeszcze 12 oczek, które mogłyby dać awans do play-off. Mało kto jednak liczy, że uda się na przykład wygrać za trzy punkty z Muszynianką Muszyna, czy Atomem Treflem Sopot, kiedy przegrywa się choćby 0:3 z Pałacem Bydgoszcz, ugrywając w jednym z setów tylko siedem oczek.

- Faktycznie, to był bardzo kiepski set w naszym wykonaniu. Szwankowało dosłownie wszystko - od przyjęcia, po atak, blok i rozegranie. Kompletnie nic nie wychodziło - przyznaje Malczewski.

Szkoleniowiec AZS jednocześnie chwali zespół, który potrafił podnieść się w kolejnych odsłonach i stoczył z Pałacem wyrównaną, choć przegraną walkę.
- Chciałbym, żeby dziewczyny zawsze grały tak, jak w tych dwóch setach. Owszem, przegrały, ale nie przez swoje błędy, tylko dlatego, że to rywalki były lepsze - dodaje Malczewski.

Na Ukrainę samolotem

W przygotowaniach do walki o utrzymanie się w Orlen Lidze nie pomaga rywalizacja w Pucharze Challenge. Akademiczki w czwartek zagrają na Ukrainie z Chimikiem Już y w meczu rewanżowym 1/8 finału, a dwa dni później podejmą Organikę Budowlanych Łódź w lidze. Będzie to możliwe, gdyż białostoczanki dystans do Odessy i z powrotem pokonają samolotem.

Program 16. kolejki

26 stycznia: Legionovia - Aluprof Bielsko-Biała, MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław, Muszynianka Muszyna - PTPS Piła, Atom TreflSopot - Pałac Bydgoszcz, AZS Białystok - Organika.