W tym roku PRIMA APRILLIS wypada w Niedzielę Wielkanocną. Zatem 1 kwietnia upływać będzie pod hasłem spotkań rodzinnych. To doskonała okazja, że zaskoczyć bliskich prima aprillisowym żartem, przy którym będzie sporo śmiechu

W tym roku PRIMA APRILLIS wypada w Niedzielę Wielkanocną. Zatem 1 kwietnia upływać będzie pod hasłem spotkań rodzinnych. To doskonała okazja, że zaskoczyć bliskich prima aprillisowym żartem, przy którym będzie sporo śmiechu. Jeśli brakuje Ci pomysłów na kawał na 1 kwietnia, zerknij w poniższą listę kawałów na PRIMA APRILLIS. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

SKĄD SIĘ WZIĄŁ PRIMA APRILLIS W POLSKIEJ TRADYCJI?

Prima aprilis (z łac. 1 kwietnia, łc.: Prima dies Aprilis), dzień żartów – obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, obchodzony w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, wprowadzaniu w błąd, kłamaniu, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. Pochodzenie tego zwyczaju nie jest jeszcze wyjaśnione.

Przeczytaj koniecznie!

Średnio na zwrot podatku czeka się 41 dni. Jedynak bywa, że i o połowę krócej. Co zrobić, by jak najszybciej dostać zwrot PIT za 2017 rok? Kliknij po prostu w ten tekst, a się dowiesz!

Żart z ostatniej chwili: ekstraklase.net informuje: "W meczu towarzyskim z Nigerią mieliśmy dużego pecha. Sędzia Michael Oliver najpierw nie uznał prawidłowego gola Grzegorza Krychowiaka w 43. minucie, a po zmianie stron podyktował dla gości rzut karny z kapelusza. Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość"". "Na szczęście mamy Zbigniewa Bońka, który zdecydował się interweniować w tej sprawie w UEFA. "VAR-zna decyzja UEFA! Mecz z Nigerią z wynikiem 1:1, gratulacje Grzegorz Krychowiak" - napisał w niedzielny poranek na Twitterze prezes PZPN. Jak udało nam się dowiedzieć, Boniek, który ma bardzo dobre relacje z europejską federacją i prezydentem Aleksandrem Ceferinem, zwrócił uwagę na sprawę nieuznanej bramki w poniedziałek 26 marca (trzy dni po meczu). UEFA przychyliła się do prośby Bońka i po dokładnych wideoweryfikcjach (VAR) zaliczyła bramkę dającą Polakom prowadzenie. Tym samym wynik meczu z Nigerią został zweryfikowany na 1:1. Brawo prezesie!"

Gorzej z polską polityką, bo tu naprawdę trudno jest ustalić co jest rzeczywistością, a co wkręcaniem. Właśnie trwa debata czy słowa posła Suskiego, że prezydent Duda nie może już liczyć na jego głos - to prawda czy primaprillisowy żart 2018. Chodzi o żal PiS-u do swojego prezydenta, który zawetował pisowską ustawę degradującą m.in. jedynego polskiego kosmonautę gen. Hermaszewskiego. Z posłem Suskim wszak wszystko jest możliwe, włącznie z wezwaniem na komisję śledczą carycy Katarzyny.

Oto 10 pomysłów na żart w według portalu polki.pl
•Ciąża
Warto taką wiadomość przekazać w gronie najbliższych przyjaciół czy rodziny. Obserwowanie ich reakcji - bezcenne. Zwłaszcza kiedy osoba o której mówimy, z pewnością nie jest w ciąży.
•Słodka lub słona pasta w tubce od pasty do mycia zębów
Wystarczy zaopatrzyć się w bitą śmietanę, bądź inną słodką substancję i strzykawkę.
•Scena z horroru
Kupujemy płyn przeciwdziałający parowaniu szyb, po czym zanurzoną wcześniej w nim ścierką, kreślimy na prysznicowej kabinie różne napisy. Wybieramy te, które mogą wywołać przerażenie... Specyfik do mycia rąk dokładnie pokrywamy lakierem. Potem możemy już tylko skręcać się ze śmiechu, gdy zdezorientowani członkowie rodziny nie będą mogli nim umyć rąk.
•Jajecznica na twardo
Wystarczy ugotować jajka i odłożyć je na stałe miejsce w lodówce. Następnie prosimy kogoś o zrobienie jajecznicy.
•W poszukiwaniu straconego czasu
Najlepiej przestawić wszystkie zegarki z powrotem na czas zimowy.
•Zamiast kredy plastelina
Szkolna odmiana . Zamiast kredy podkładamy białą plastelinę lub modelinę.
•Komputerowa mysz
Istnieją różne techniki w zależności od rodzaju urządzenia. Można oczywiście wyjąć kulkę z myszki, wszystkie chwyty dozwolone byle tylko przestała działać.
•Sposób na monetę
Do wypróbowania na przechodniach. Przyklejamy mocnym klejem do płyty chodnikowej dowolną monetę. Następnie czekamy na tych, którzy sięgną po naszą przynętę.
•Pomysł na kartkę
Wymyślamy kreatywny tekst i przyklejamy dyskretnie koledze czy koleżance na plecach. „Jestem Brad Pitt, ale dobrze się maskuję”.

Mamy więc dziś do zaliczenia przynajmniej dwie tradycje: sute świąteczne śniadanie, do którego najwięcej Polaków zasiada o godz. 10.00. Z zaraz potem, jako przerywnik przed jeszcze obficiej zastawionym stołem świątecznym na obiad, warto pomyśleć o żartach. Jednak na tyle dowcipnych, by wkręcanie nie wprowadzało niesnasek lub nie sprawiło nikomu przykrości. Tradycja tradycją, a ma to być zabawa.
Podobnie jak polewanie w Lany Poniedziałek. Ale to kolejna tradycja do zaliczenia, za kilkanaście godzin.

Polub nas na Facebooku. Kliknij w ten tekst by przejść do Facebooka

Z kolei radio Zet informuje o najciekawszych prima aprilisowych żartach przygotowanych przez światowe media:
Jednym z pierwszych , jakie pojawiły się w mediach, był żart publicznej telewizji szwedzkiej z lat 60. Telewizję można było wtedy oglądać tylko w czarno-białych barwach. 1 kwietnia 1962 roku "ekspert techniczny" ogłosił nową metodę na odbieranie telewizji w kolorze. Skutecznym sposobem miało być założenie kawałka nylonowego materiału na ekran odbiornika. Jako najlepszy ekspert materiał wskazał... damską pończochę. Co więcej, by ostrzej widzieć obraz, należało... kiwać głową w przód i w tył...

Firma Google w 2000 roku poinformowała o swojej nowej technologii przeglądarki, która miała czytać w myślach użytkowników. Brytyjska gazeta "The Sun" 1 kwietnia 2005 roku poinformowała o zakazie świętowania,

Sieć restauracji "Burger King" postanowiła nabrać swoich gości, dodając do oferty specjalny rodzaj hamburgera - "Whoopera dla leworęcznych". Nowa kanapka miała posiadać odwrócone składniki o 180 stopni względem hamburgera dla praworęcznych. O nowa kanapkę miały prosić tysiące osób.

Ogromny żal i wręcz żałobę narodową spowodował żart Moniki Olejnik, która 1 kwietnia 2012 roku poinformowała w Radiu ZET, że Polska nie będzie organizować Euro 2012.

PRZECZYTAJ, BO WARTO: