Prestige Męski ufundował stypendium dla uczniów białostockiej „odzieżówki”

Redakcja
Jednym ze skutecznych sposobów na zmniejszanie bezrobocia jest ścisła współpraca pomiędzy szkołami a regionalnymi firmami. Najlepszym tego przykładem jest województwo podlaskie, gdzie podobne porozumienia przynoszą wszystkim szereg korzyści.

Niedawno do grona przedsiębiorstw wspierających uczniów ze swojego otoczenia dołączył Prestige Męski. Firma zdecydowała o ufundowaniu stypendiów dla wyróżniających się uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica w Białymstoku kształcącej w zawodzie technik technologii odzieży.

- Wiemy, jak duży potencjał drzemie w ludziach młodych - pełnych pasji, ambitnych i kreatywnych. Problem w tym, że z różnych względów nie zawsze mają oni szansę rozwinąć skrzydła. Zależy nam bardzo, aby nasze stypendia finansowe dotarły do osób kreatywnych, zdolnych, mających twórczy potencjał. Mam nadzieję, że to pozwoli najlepszym uwolnić drzemiącą w nich pozytywną energię

– wyjaśnia Krzysztof Kosmowski, właściciel marki Prestige Męski.

Podpisana właśnie umowa o współpracy zakłada wsparcie dwóch wyróżniających się uczniów w formie wypłacanego przez firmę co miesiąc finansowego stypendium.

Szansę na tego typu całoroczne wsparcie będą miały osoby, które zdobędą największą liczbę punktów przyznawanych przez komisję oceniającą. Wyniki w nauce wbrew pozorom nie będą jednak w tym wypadku kluczowe.

- Chcemy stawiać na ambitnych i twórczych. Na pracowitych, ale i zdolnych. Pragniemy pomagać w szlifowaniu diamentów, z których powstaną wielokaratowe talenty

– dodaje Krzysztof Kosmowski.

Jak wyjaśnia Mariusz Pęza, dyrektor szkoły, uruchomiony w tym roku w szkole program stypendialny różni się od wszystkich innych podobnych przedsięwzięć tego typu.

- Po pierwsze to pracodawca jest fundatorem stypendium, a po drugie uczeń musi spełnić określone warunki, aby móc się o nie ubiegać– mówi Mariusz Pęza.
Obok średniej ocen, będą więc również brane pod uwagę zrealizowane nadobowiązkowe praktyki i staże zawodowe, udział w wymianach międzynarodowych, działalność w organizacjach młodzieżowych, fundacjach, stowarzyszeniach, instytucjach społecznych, kursach, warsztatach.

Punktowany jest udział w realizowanych projektach z POKL Uczeń powinien wykazać się także znajomością języków obcych potwierdzoną zdobytymi certyfikatami.

Stypendium przyznawane przez pracodawcę to jednak nie wszystko. W ramach umowy firma zobowiązała się m. in. także do organizacji spotkań fakultatywnych na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa, współpracy przy realizacji eventów na terenie szkoły, wspierania inicjatyw uczniowskich czy ufundowania nagród za udział w poszczególnych przedsięwzięciach.
Dodatkowo, stypendyści zyskają szansę odbycia miesięcznego, płatnego stażu.

- Nieodłącznym elementem kształcenia zawodowego jest współpraca szkoły z pracodawcą. Dlatego cieszymy się z podjętej inicjatywy. Szkoła w zawodzie technik technologii odzieży kształci od 90 lat. Doskonale wiemy, że praktyka zawodowa odbyta w zakładzie pracy jest nieodzownym i niezastąpionym elementem procesu kształcenia. Cieszymy się, że porozumienie zawarte z firmą Prestige Męski pozwoli naszym uczniom rozwijać swoje pasje i jednocześnie podnosić  kwalifikacje zawodowe – przyznaje Mariusz Pęza, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku.

 

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
Evaaa

Pan Krzysztof funduje stypendia żeby błyszczeć w blasku fleszy i mieć tym samym bezpłatny PR. Szkoda że kosztem swoich pracownic, którym wypłaca marne grosze. Ale trzeba komuś zabrać, żeby komuś móc dać...

Dodaj ogłoszenie