MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pozbądź się komarów raz na zawsze. Sprawdź patent, który podbija internet. Tych zapachów komary nie znoszą. Uciekną, gdzie pieprz rośnie!

Anna Gandecka
Anna Gandecka
Wideo
od 7 lat
Latem wieczory spędzane na tarasie czy w ogrodzie mogą być prawdziwą przyjemnością, o ile nie pojawią się komary. Tradycyjne środki odstraszające często zawierają szkodliwe chemikalia, które nie są obojętne dla zdrowia i środowiska. Chcę ci pokazać, jak zrobić ekologiczny odstraszacz komarów. Dowiedz się, co tak skutecznie zniechęci komary do odwiedzin twojego domu!

Spis treści

Jak zrobić naturalny odstraszacz na komary?

Aby przygotować ekologiczny preparat odstraszający nie tylko komary, ale i meszki, będziesz potrzebować:

  • 5 kropel olejku różanego,

  • 5 kropel olejku eukaliptusowego,

  • 5 kropel olejku goździkowego,

  • 5 łyżek białego octu winnego,

  • kilka kropel soku z cytryny,

  • 250 ml wody.

Do miski wlej wodę, a następnie dodaj ocet, sok z cytryny oraz olejki eteryczne. Wymieszaj, po czym miksturę przelej do butelki z rozpylaczem. Przed użyciem dobrze wstrząśnij i stosuj co 30 minut, gdy jesteś na zewnątrz.

Komary są bardzo wrażliwe na zapachy i warto to wykorzystać do przygotowania skutecznego odstraszacza na owady!
Komary są bardzo wrażliwe na zapachy i warto to wykorzystać do przygotowania skutecznego odstraszacza na owady! 123RF

Co jeszcze odstrasza komary? Wiele osób przetestowało na sobie domową maść przeciw komarom na bazie olejku neem, oleju kokosowego i olejku z mięty pieprzowej. Podobną skuteczność wykazują także inne olejki, np. z drzewa herbacianego lub lawendy, które również mają właściwości odstraszające komary.

Jak zrobić tę domową miksturę? 2 łyżki olejku neem wymieszaj z 2 łyżkami oleju kokosowego. Dodaj 3-4 krople olejku z mięty pieprzowej. Niewielką ilość mieszanki rozsmaruj na skórze rąk i nóg, aby odstraszyć komary.

Pamiętaj, że olejki eteryczne mogą podrażniać skórę u niektórych osób. Przed użyciem koniecznie zrób próbny test alergiczny na małej powierzchni skóry!

Co na swędzenie po ugryzieniu komara?

Jednym z domowych sposobów na złagodzenie swędzenia po ugryzieniu komara jest użycie skórki z banana. Zawiera ona substancje, które pomagają zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie po ugryzieniu komara. Ponadto, skórka z banana wykazuje także działanie antybakteryjne, dlatego może pomóc w zapobieganiu infekcjom w miejscu ugryzienia.

Wewnętrzną stronę skórki z owocu przyłóż do miejsca ugryzienia i przytrzymaj przez kilka minut. W razie potrzeby, możesz powtórzyć zabieg kilka razy dziennie, aż do uzyskania ulgi w swędzeniu.

Wykorzystanie skórki z banana to doskonały sposób na recykling odpadów kuchennych. Zamiast wyrzucać skórki do śmieci, możesz je wykorzystać w pożyteczny sposób. W jaki? Dowiesz się tego z artykułu: Ten genialny sposób nic nie kosztuje. Sztućce i brudne buty wyczyszczone na błysk! Zobacz, do czego jeszcze wykorzystać w domu skórkę banana

Naturalny odstraszacz komarów to ekologiczna i skuteczna alternatywa dla chemicznych środków owadobójczych. Stosując prostą mieszankę na bazie naturalnych składników będziesz cieszyć się letnimi wieczorami bez obawy o natrętne owady.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Regiodom codziennie. Obserwuj Regiodom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pozbądź się komarów raz na zawsze. Sprawdź patent, który podbija internet. Tych zapachów komary nie znoszą. Uciekną, gdzie pieprz rośnie! - RegioDom.pl

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny