Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pola Nadziei zakwitną po raz 11. Będą wspierać podopiecznych hospicjum dla dzieci (ZDJĘCIA)

OPRAC.:
Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Inauguracja XI edycji "Pól Nadziei".
Inauguracja XI edycji "Pól Nadziei". Wojciech Wojtkielewicz
Już po raz jedenasty Fundacja „Pomóż Im” zainaugurowała dziś (6 października) kampanię „Pola Nadziei”. To akcja, która poprzez charytatywne kiermasze, koncerty, przedstawienia i konkursy wspiera podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas inauguracji pod Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku zasadzono pierwsze pole żonkili – symbolu kampanii.

Podczas otwarcia „Pól Nadziei” podsumowano poprzednią edycję, której nie powstrzymała pandemia. W X „Polach Nadziei” wzięły udział 162 placówki: 42 przedszkola, 68 szkół podstawowych, 32 szkoły ponadgimnazjalne, zespoły szkół oraz inne placówki edukacyjne i kulturalne, a także 20 instytucji wspierających. Zanim sytuacja epidemiczna uniemożliwiła styczność z uczniami, odbyło się 28 edukacyjnych spotkań, w których uczestniczyło aż 1765 osób.

Otwarcie kampanii odbyło się w ograniczonej formie. W sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku obecni byli wyłącznie przedstawiciele wyróżnionych placówek. Ci najbardziej aktywni otrzymali tytuł Siewców Nadziei, inni – ordery nadziei. Takich placówek w sumie było w X edycji trzynaście.

- Cieszymy się z tego, że dla części z was te nagrody wręczamy już po raz kolejny. Właściwie co roku nasi podopieczni mogą liczyć na wasze wsparcie i z całego serca za to dziękujemy – mówiła Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

W ramach kampanii szkoły i przedszkola organizują charytatywne kiermasze, koncerty, przedstawienia i konkursy, by wesprzeć podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Łącznie w kwestach i licytacjach zebrano 126 tysięcy 924 złote, 16 groszy.

Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się ponad 30 rodzin z województwa podlaskiego. Dzieci przebywają w domach, a lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, psycholodzy i pracownicy socjalni dojeżdżają do nich.

Podobnie jak podczas poprzednich inauguracji kampanii, także i teraz nie mogło zabraknąć zasadzenia pierwszego pola żonkili – symbolu nadziei. Uczyniły to zaproszone szkoły tuż po inauguracji pod Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku. Z przekazanych przez Fundację „Pomóż Im” cebulek w całym województwie zakwitnie w sumie 7 tysięcy żonkili. Wiosną pojawią się kwiaty i wtedy fundacja przeprowadzi wielką, finałową kwestę, której w obecnym roku zabrakło ze względu na pandemię.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny