Pilkington IGP, spółka należąca do koncernu NSG Group, rozpoczyna budowę nowego zakładu przetwórczego w Białymstoku. Produkcja w zakładzie ruszy na przełomie sierpnia i września 2018 roku, a firma w pierwszym etapie zatrudni ok. 200 pracowników (głównie na stanowiska produkcyjne i zarządzania produkcją). To kolejna inwestycja NSG Group w stolicy Podlaskiego.

Oddział Pilkington IGP w Białymstoku już od wielu lat zajmuje się produkcją szyb zespolonych oraz metalowych stojaków do szkła.

- Dynamiczny rozwój rynku okiennego w Polsce, a także dogodne warunki do rozwoju biznesu w tym regionie wpłynęły na naszą decyzję o dalszych inwestycjach w Białymstoku – mówi Krzysztof Granicki, prezes i dyrektor zarządzający Pionu Szkła Architektonicznego w Polsce oraz Pionu Szkła Przetworzonego w Europie Północnej.

Czytaj też: Obcy kapitał w białostockich firmach

Zakład wyposażony zostanie w cztery nowoczesne linie do produkcji szyb zespolonych wraz z systemami cięcia szkła. W nowej fabryce docelowo zostanie zainstalowany także piec do hartowania szkła.

Budową zakładu o powierzchni ponad 10000 m kw. zajmie się firma deweloperska Panattoni, z którą Pilkington IGP współpracował już m.in. podczas budowy nowoczesnego centrum produkcyjno-logistycznego pod Tarnobrzegiem.

Czytaj też: Panattoni Europe zbuduje potężne centrum logistyczne. Wyrasta na białostockich Fastach

- Ostatnie lata to dla nas czas intensywnego rozwoju. Po rozbudowie zakładów w Krakowie i Skierniewicach, zakupie fabryki w Ostrołęce oraz modernizacji parku maszynowego we Wrocławiu przyszedł czas na Białystok – dodaje Krzysztof Granicki. - Budowa nowego zakładu przetwórczego umocni pozycję naszej firmy w tym regionie, a także wpłynie na jeszcze większe usprawnienie obsługi klientów.

Czytaj też: Białystok. Koniec obaw pracowników Pilkingtona. Hale zostają

To nie jedyna inwestycja planowana przez NSG Group w Polsce na ten rok. Między innymi w marcu tego roku w Szczecinie ruszy produkcja po instalacji pieca hartowniczego, natomiast w kwietniu rozpoczęta zostanie produkcja szkła hartowanego w bydgoskim oddziale Pilkington IGP.

Zobacz koniecznie: Henryk Owsiejew mówi o podlaskim biznesie w ostatnich 10 latach [WIDEO]