Pewna wygrana Enea Żubrów Chorten Białystok, Tur Basket Bielsk Podlaski musiał walczyć o wynik do końca

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pewnie pokonali Trójkę Żyrardów 83:50
Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pewnie pokonali Trójkę Żyrardów 83:50 Wojciech Wojtkielewicz
Nasze koszykarskie drużyny drugoligowe w 13. kolejce spotkań odniosły zwycięstwa. Enea Żubry Chorten Białystok pokonała Trójkę Żyrardów 83:50, a Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał z Księżakiem Łowicz 85:80.

W Białymstoku koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok nie mieli najmniejszych kłopotów w pokonaniu Trójki Żyrardów 83:50. Goście trzymali się dzielnie do 5 minuty, gdy prowadzili 11:10. Arkadiusz Zabielski wyprowadził Żubry na prowadzenie 12:11, po którym białostoczanie zdobyli jeszcze z rzędu 12 punktów - 24:11. Pierwszą kwartę podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego zakończyli wygraną 31:13. Drugą kwartę wygrali natomiast 16:8 i na przerwę schodzili zwyciężając już 47:21. W drugiej części spotkania w drużynie gospodarzy zagrali wszyscy koszykarze.

O zwycięstwo do końca meczu musieli walczyć koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski, chociaż jeszcze w 25 minucie nic na to nie wskazywało. Bielszczanie, po trafieniu za trzy punkty Piotra Bobki, prowadzili 59:39. Taką przewagę zawdzięczali niesamowitej serii punktowej w drugiej kwarcie, gdy zdobyli z rzędu 20 punktów nie tracąc żadnego i ze stanu 20:22 doprowadzili do wyniku 40:22.

Goście mozolnie niwelowali stratę w trzeciej i czwartej kwarcie. W 37 minucie było już tylko 76:74 dla Tura, a na 16 sekund przed końcem 83:80. Na szczęście Mariusz Rapucha pewnie wykorzystał dwa rzuty wolne i Tur wygrał 85:80.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Klub Sportowy Księżak Łowicz 85:80 (20:22, 29:9, 20:25, 16:24).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 7, Aaron Weres 8, Wojciech Jakubiak 22, Pavlo Bondarenko 11, Łukasz Kuczyński 11, Piotr Bobka 3, Jakub Grigoruk, Jan Lipiński 2, Patryk Milewski 10, Marcin Marczuk 7, Mariusz Rapucha 4.

Enea Żubry Chorten Białystok - UKS Trójka Żyrardów 83:50 (31:13, 16:8, 22:15, 14:14).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 5, Maciej Bębeniec 9, Krystian Tyszka 9, Karol Obarek 19, Arkadiusz Zabielski 8, Jakub Więcko 2, Hubert Wyszkowski 6, Bartosz Strażewicz, Maurycy Kłos, Mikołaj Styczeń 21, Jan Świtaj, Paweł Trypus 4.