Passa zwycięstw przerwana

Krzysztof Grodzki
Tur po słabym meczu w wykonaniu swoich zawodników, przegrał w Piasecznie z miejscowym Norgipsem 93:79. Krzysztof Grodzki
Po ubiegłotygodniowym wspaniałym zwycięstwie z Polonią i passie trzech kolejnych zwycięstw w II lidze.

Przyszła pierwsza porażka w rundzie rewanżowej.

Początek meczu to zdecydowana przewaga naszych koszykarzy. Tur zdobył kilka punktów z rzędu i po 4 minutach prowadził już 10:2. Jednak zawodnicy z Piaseczna po takim zimnym prysznicu rozpoczęli mozolne odrabianie strat. Do przerwy przewaga zmalała do dwóch punktów, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem tylko 24:22 dla Tura.

Błędy i nieskuteczna gra

Pomimo że gra toczyła się punkt za punkt było widać, iż powoli gospodarze przejmują inicjatywę. W naszym zespole mnożyły się błędy w obronie, a w ataku nie potrafiliśmy wykorzystywać bardzo dogodnych sytuacji rzutowych. Pod tablicami również bywało różnie. Przeciwnik nie rozgrywał jakiegoś dobrego spotkania i niczym szczególnym nie zaskoczył naszych zawodników, ale w swoich szeregach miał Andrzeja Paszkowskiego, który w samej drugiej kwarcie zdobył 15 punktów i wyprowadził Piaseczno na prowadzenie 35:27. Drugą kwartę rzutem z końcową syreną za trzy punkty z połowy boiska zakończył Łukasz Kuczyński. Pierwsza połowa zakończyła się pięcioma punktami przewagi gospodarzy 48:43.

Andrzej Sinielnikow, trener

Rozegraliśmy słabszy mecz, niż ostatnio. Dobra passa została przerwana. Trzeba jak najszybciej o tym meczu zapomnieć i skupić się na najbliższej potyczce.
Rozegraliśmy słabszy mecz, niż ostatnio. Dobra passa została przerwana. Trzeba jak najszybciej o tym meczu zapomnieć i skupić się na najbliższej potyczce. Mecz w Piasecznie to mecz walki, który do końca trzymał w napięciu. Przegraliśmy go w końcówce, po kilku naszych błędach w defensywie. Na treningach staramy się to wyeliminować i przy pomocy naszych kibiców oraz głośnym dopingu mam nadzieję, że pokonamy Nowy Dwór Gdański i utrzymamy się w lidze.

Mimo że przeciwnik zagrał słabo, my zagraliśmy jeszcze gorzej. Tak jak przed sezonem mówiłem, żeby wygrać mecz, punkty powinno zdobywać co najmniej dwóch, a najlepiej trzech zawodników. U nas w tym meczu praktycznie tylko Kuczyński punktował w ataku, a obronie popełnialiśmy błędy. Teraz musimy wygrywać, co się da.

Nerwowa końcówka

Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli wygrać ten mecz. W pierwszych pięciu minutach trzeciej części meczu Tur zdobył 10 punktów przy 2 gości i wyszedł ponownie na prowadzenie. Niestety, kiedy Piaseczno ponownie zacieśniło swoje szyki obronne, sytuacja z drugiej części meczu powróciła. Tur nie mając pomysłu na skuteczne sforsowanie obrony przeciwnika oddawał coraz więcej niecelnych rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Gra przestała się układać i coraz częściej dochodziło do nerwowych sytuacji. Najpierw Robert Byliniak, a później Andrzej Sinielnikow zostali ukarani faulami taktycznymi za zbytnie dyskusje i krytykowanie decyzji sędziów, którzy również mieli słabszy dzień i popełniali wiele błędów. Gospodarze dopiero w końcówce meczu uzyskali bezpieczną przewagę, której nie pozwolili już zniwelować i wygrali różnicą 14 punktów, 93:79.

Teraz Tur u siebie podejmie ŻTS Nowy Dwór Gdański, z którym bezpośrednio toczy walkę o utrzymanie się w lidze. Spotkanie jest bardzo ważne, bo wygrana bardzo przybliży nas do celu. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 10 lutego, o godzinie 18 w hali SP nr 3.