Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skontrolowany (wideo)

(dj)
Rafał Gaweł w Białymstoku prowadził m.in. Teatr TrzyRzecze
Rafał Gaweł w Białymstoku prowadził m.in. Teatr TrzyRzecze Andrzej Zgiet
Dzisiaj rano policjanci na zlecenie prokuratury z Białegostoku przeprowadzili przeszukanie w siedzibie naszego stowarzyszenia oraz mieszkań członków zarządu - informuje na facebooku Rafał Gaweł. Wczoraj nie stawił się przed białostockim sądem.

- Dzisiaj o godzinie 6 rano policja weszła do pomieszczeń naszego Ośrodka Monitorowania - napisał rano na facebooku administrator fanpage Ośrodka. - Trwa przeszukanie, nie mamy kontaktu z osobami które były w środku. Ośrodek mieści się i pracuje przy ulicy Suzina 6 w Warszawie. Ze szczątkowych informacji, wiemy że policja na zlecenie prokuratury zabezpiecza i wynosi komputery, laptopy, wszelkie nośniki danych.

Czytaj też: Sąd ostateczny nad szefem byłego Teatru TrzyRzecze

Jesteśmy legalnie działającym stowarzyszeniem. Dzisiejsze wejście policji do siedziby Ośrodka tratujemy jako próbę zastraszenia i zniszczenia niewygodnej dla rządzących legalnie działającej organizacji pozarządowej.

Z naszych informacji wynika też że inne grupy policjantów weszły w tym samym czasie do prywatnych mieszkań członków zarządu stowarzyszenia, siłą odbierano tam komputery i telefony nawet dzieciom które tam mieszkają.

Największą pomocą jaką możecie nam w tej chwili udzielić to jak najszybsze udostępnianie tej informacji.
Musimy sfinansować też obronę.
Liczy się każda złotówka.

W szybkim czasie musimy też odtworzyć cały sprzęt Ośrodka.
Jeśli chcecie pomóc nam w tym przekazując dotacje dane do wpłaty znajdziecie pod spodem.

Nie wiemy co dzieje się z Rafałem Gawłem, prezesem stowarzyszenia Trzyrzecze, ani z Konradem Dulkowskim i ich rodzinami.
Będziemy państwa na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Przed chwilą Rafał Gaweł napisał na facebooku: Na pytanie Konrada Dulkowskiego dlaczego wchodzą o 6 rano jeden z policjantów podszedł i z uśmiechem powiedział "Jak ci się nie podoba to może najwyższy czas wyjechać z tego kraju".

Komunikat w sprawie przeszukań w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na kolejnej stronie

W Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku toczy się – wszczęte w dniu 18 kwietnia 2016 r. – śledztwo PO I Ds. 5.2016 dotyczące podrobienia kilkudziesięciu dokumentów, dokonania szeregu wyłudzeń i usiłowań wyłudzeń, a także udaremniania zaspokojenia należności wierzycieli, które to czyny miały miejsce w związku z działalnością Stowarzyszenia Teatralnego Dom na Młynowej „Teatr Trzyrzecze” z siedzibą w Warszawie (wcześniej z siedzibą w Białymstoku) oraz innych podmiotów gospodarczych.

Śledztwo zostało zainicjowane informacjami, które ujawniły się w toku postępowania toczącego się przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w sprawie III K 78/15 przeciwko Rafałowi Piotrowi G. i innym oskarżonym o czyny z art. 300 § 2 k.k. w zw. z art. 12 k.k. i in.

W dniu dzisiejszym w kilku lokalach na terenie Warszawy funkcjonariusze Policji na zlecenie prokuratora przeprowadzili przeszukania w poszukiwaniu dokumentacji dotyczącej podmiotów, z których działalnością wiązało się popełnienie czynów zabronionych.

W sprawie są planowane dalsze czynności procesowe, stąd też z uwagi na dobro śledztwa nie jest możliwe – na obecnym etapie – ujawnienie szczegółów dotyczących konkretnych ustaleń poczynionych w toku postępowania, jak też co do charakteru zabezpieczonych podczas przeszukań przedmiotów.

W związku z dużym oddźwiękiem społecznym jakie wywołuje niniejsza sprawa, w miarę postępu śledztwa będą publikowane kolejne komunikaty prasowe w zakresie, w jakim nie wpłynie to negatywnie na przebieg postępowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny