Narodowcy w Katowicach powiesili zdjęcia posłów PO na...

  Narodowcy w Katowicach powiesili zdjęcia posłów PO na szubienicach ZDJĘCIA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sobotę, 25 listopada, w Katowicach pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się pikieta narodowców pod hasłem NIE dla współczesnej targowicy. Zorganizowały ją Ruch Narodowy Region Śląsko-Zagłębiowski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski, Górnośląskie Stronnictwo Narodowe i ONR Brygada Górnośląska (Narodowe Katowice. Przyszło kilkadziesiąt osób. Powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia posłów Platformy Obywatelskiej.
  Manifestacja pod hasłem NIE dla współczesnej targowicy w Katowicach
  1/12
  przejdź do galerii

  Manifestacja pod hasłem NIE dla współczesnej targowicy w Katowicach

  W Katowicach na Placu Sejmu Śląskiego odbyła się manifestacja zapowiadana jako akcja w obronie wartości narodowych i patriotycznych - NIE dla współczesnej targowicy. Organizatorem pikiety jest Ruch Narodowy wespół z Młodzieżą Wszechpolską i Górnośląskim Stronnictwem Narodowym - Białe Orły.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  ZASKAKUJĄCA REAKCJA MINISTRA ZIOBRY WS. WIESZANIA NA SZUBIENICY


  Celem akcji według zapowiedzi organizatorów - miało być "ukazanie sprzeciwu polskich patriotów wobec pomówień i kłamstw jakie spadły na uczestników największej manifestacji narodowej w Polsce i Europie - Marszu Niepodległości".

  W czasie manifestacji około 70 narodowców przekonywało, że „nawet jak minister Szyszko wytnie wszystkie drzewa w Polsce, to szubienic nie zabraknie".

  Narodowcy powiesili na szubienicach podobizny polityków. Wśród nich są m.in. Róża Thun, Julia Pitera, Danuta Hubner, Michał Boni, Janusz Lewandowski, czy Guy Verhofstadt.


  Zobacz galerię
  – Wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim – tłumaczył portalowi katowice24.info Jacek Lanuszny, prezes Ruchu Narodowego na Śląsku.

  Sonda

  Czy organizatorzy pikiety powinni być pociągnięci do odpowiedzialności?  CZYTAJ TEŻ:
  Zdjęcia posłów PO na szubienicach: komentują Borys Budka i Waldemar Andzel

  Ta akcja natychmiast wzbudziła odzew na portalach społecznościowych:

  Na stronie internetowej śląskiej policji pojawił się dziś (26 listopada) około południa następujący komunikat:  „W sobotę w Katowicach miała miejsce demonstracja osób związanych z ruchem narodowym. Zgromadzenie to było zabezpieczane prewencyjnie przez policjantów. Jego przebieg został też zarejestrowany przez policyjny zespół monitorujący. Śledczy analizują teraz nagrania, aby ustalić czy podczas manifestacji doszło do naruszenia prawa.

  W sobotę po godzinie 16 na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się zgromadzenie osób związanych ze środowiskami narodowymi. Zostało ono wcześniej zgłoszone pod nazwą "Stop współczesnej Targowicy". Według szacunków policji w zgromadzeniu wzięło udział około 70 osób, a trwało ono 20 minut. W jego trakcie nie doszło gwałtownego naruszenia porządku, które wymagałoby natychmiastowej interwencji policjantów obecnych na miejscu. Mundurowi analizują jednak przebieg manifestacji, w związku z propagowanymi przez uczestników treściami oraz formą ich prezentacji. Na miejscu obecny był policyjny zespół monitorujący, który zarejestrował przebieg zgromadzenia. Zabezpieczony został również materiał z monitoringu miejskiego. Śledczy analizują teraz nagrania, pod kątem naruszenia prawa przez uczestników manifestacji oraz w celu ustalenia tożsamości jej uczestników".

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Pamietacie kultowe dyskoteki na Śląsku i Zagłębiu? ZDJĘCIA  Zenek Martyniuk, Boys i inni na Disco Attack w Katowicach ZDJĘCIA  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 24.11.2017  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (25)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (25) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Białystok w latach 60-tych i teraz. Zobacz, jak bardzo zmieniło się nasze miasto

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Pierwsza pomoc w wypadkach drogowych