MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na Politechnice Białostockiej odbyły się Targi Inicjatyw Młodzieżowych „Młodzi dla Młodych”

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Dariusz Piekut/Politechnika Białostocka
Uczniowie z liceów i techników z Białegostoku spotkali się na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej podczas Targów Inicjatyw Młodzieżowych „Młodzi dla Młodych”. Wydarzenie, którego ma na celu aktywizowanie młodzieży i kształtowanie postaw obywatelskich zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta Białystok oraz Fundacja Soclab.

W sierpniu na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Młodzieży, który został ustanowiony w 1999 roku przez ONZ. Młode pokolenia mają energię, by walczyć o zmiany w wielu obszarach życia społecznego. Zabierają głos w trosce o zmiany klimatyczne, ale i prawa kobiet, czy też zwierząt. Potrafią zawstydzić niejednego dorosłego swoim odpowiedzialnym podejściem w kwestii naszej Planety, ale i spraw lokalnych. Dlatego tak cenne są inicjatywy, które pomagają młodym rozwinąć skrzydła na polu postaw obywatelskich. Jedną z nich są Targi Inicjatyw Młodzieżowych „Młodzi dla Młodych”. Wydarzenie organizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Białystok oraz Fundację Soclab, przy wsparciu Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej, przyciągnęło wielu uczniów z Białegostoku.

– Będąc niedawno w Senacie na Szczycie Polityki Młodzieżowej, zrozumieliśmy, że młodzi też muszą mieć wpływ na rządy w państwie, na administrację oraz różne kwestie związane z zarządzaniem lokalnym. Dlatego musimy organizować takie wydarzenia. Chcemy, by nasz głos był słyszany, chcemy być widziani w społeczeństwie – wyjaśniał Miłosz Rzepniewski, Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Białystok, uczeń II LO w Białymstoku.

W wydarzeniu wzięła udział młodzież ze szkół średnich, którą interesuje działalność społeczna, począwszy od organizacji pozarządowych, wolontariatu na rzecz potrzebujących, po akcje związane z ochroną zdrowia psychicznego.

– Wiek licealny to wiek przełomowy. Wtedy wchodzimy w wiek wyborczy i kształtują się nasze poglądy na życie. To jest czas decydowania o tym, co będziemy robić w przyszłości – mówił Miłosz, jeden z organizatorów targów, tłumacząc zaangażowanie nastolatków w przedsięwzięcie na Wydziale Informatyki.

Spotkanie podzielono na trzy części: warsztaty tematyczne, panel dyskusyjny oraz prezentacje projektów młodzieżowych, a także organizacji i uczelni lokalnych. Dyskusję oraz zajęcia prowadzili dorośli oraz młodzi społecznicy. Uczniowie dowiedzieli się zarówno jak zarządzać projektami, działać w grupie, promować swoją działalność w mediach społecznościowych, jak też rozwiązywać konkretne problemy, przed którymi stoją aktywiści.

Targi Inicjatyw Młodzieżowych są organizowane w ramach projektu „Youthstok – Białostocki Inkubator Inicjatyw Młodzieżowych” prowadzonego przez Fundację SocLab. To już kolejna edycja tego programu.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny