MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka ma nowoczesny kompleks kortów i boisk. Pozwala na uprawianie dziewięciu dyscyplin sportowych

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Boisko do gry w piłkę nożną z mobilną trybuną, boisko wielofunkcyjne, boisko do gry w siatkówkę plażową, park kalisteniczny, korty do tenisa i pierwsze w Polsce korty do squasha na świeżym powietrzu - to wszystko tworzy nowoczesny sportowy kompleks sportowy Politechniki Białostockiej.

W poniedziałek (3 czerwca) na terenie kampusu Politechniki Białostockiej oficjalnie otwarto nowoczesny kompleks sportowy.

- Pomysł na obiekt pojawił się w trakcie moich rozmów ze studentami cztery lata temu, przed wyborami rektora - prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej. - Cieszę się, że udało się zrealizować tę ideę. A nie było to ani łatwe, ani krótkie

Kompleks pozwala na uprawianie dziewięciu dyscyplin sportowych. Cały teren jest ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w monitoring i przystosowany do użytkowania również przez osoby z niepełnosprawnościami.

Na kompleks składają się:

  • boisko do gry w piłkę nożną, typu Orlik o wymiarach 34×66 m o nawierzchni z trawy syntetycznej zasypanej piaskiem kwarcowym i naturalnym korkiem z trybunami mobilnymi,
  • boisko wielofunkcyjne do gry w: piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego, o wymiarach 36,5×49,4 m o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej,
  • kort do gry w tenisa ziemnego 18,5×36,5 m o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej,
  • korty do gry w tenisa ziemnego 17,10×69,70 m o nawierzchni akrylowej,
  • zespół dwóch kortów do gry w squasha o wymiarach 10,87×13,4 m o nawierzchni akrylowej,
  • boisko do gry w siatkówkę plażową z piaskiem kwarcowym o wymiarach 19,48×36,5 m,
  • park kalisteniczny o wymiarach 22×16 m.

Z obiektu, oprócz studentów, pracowników uczelni i uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, będą mogli korzystać także wszyscy mieszkańcy Białegostoku. Na terenie kompleksu będą również odbywały się zajęcia oraz treningi w ramach Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej.

–Gratuluję pani rektor, że dbając o wysoki poziom największej uczelni w regionie, jednocześnie bierze pod uwagę ducha sportowego, z którym nauka i edukacja są w pewien sposób połączone - podkreślał Łukasz Prokorym, marszałek województwa podlaskiego.

Modernizacja kompleksu boisk na kampusie Politechniki Białostockiej została przeprowadzona ze wsparciem funduszy rządowych. Jej koszt to blisko 8,5 mln zł.

W poniedziałkowym otwarciu uczestniczyli m.in. europoseł Tomasz Frankowski, wicewojewoda Paweł Krutul, przedstawiciele Politechniki Białostockiej i innych białostockich uczelni, uczelnianych klubów AZS oraz wykonawcy projektu.

Zobacz też:

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny