Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:4 (zdjęcia)

(ted)
Młodzi jagiellończycy nie mieli szans w starciu z Lechem Poznań
Młodzi jagiellończycy nie mieli szans w starciu z Lechem Poznań fot. Wojciech Oksztol
Nie udał się debiut w meczu o punkty trenerowi młodej Jagiellonii Białystok - Dariuszowi Bayerowi. Żółto-czerwoni w beznadziejnym stylu przegrali u siebie z Lechem Poznań aż 0:4.

Co tu dużo gadać. Wynik mówi sam za siebie - komentuje Dariusz Jarecki, jeden z uczestników wczorajszego blamażu młodej Jagi.

Białostoczanie ustępowali rywalom pod każdym względem. Lechici przewyższali gospodarzy przede wszystkim organizacją gry i objęli prowadzenie już w 19. minucie po strzale Kamila Drygasa.

- Była wrzutka z prawej strony, nasz bramkarz wypiąstkował piłkę mniej więcej na 11 metr i jeden z rywali strzelił praktycznie do pustej bramki - opisuje Jarecki.

Jagiellończycy rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika, a jeśli to się udawało, to żółto-czerwonym brakowało skuteczności. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał w pierwszej połowie Michał Fidziukiewicz.

- Po przerwie nasza gra była już całkowicie katastrofalna. W ostatnim kwadransie straciliśmy trzy bramki, a szczerze mówiąc, to mogliśmy przegrać nawet jeszcze wyżej - podsumowuje Jarecki.
Żółto-czerwonych dobijali kolejno Krzysztof Wolkiewicz, Anderson Cueto i Jarosław Ratajczak.

Wyniki 21. kolejki:
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Drygas (19), 0:2 - Wolkiewicz (77), 0:3 - Cueto (83), 0:4 - Ratajczak (88).
Jagiellonia: Majewski - Grodzki, Jarecki, Niewulis, Sulkowski, Świderski (70. Kurywczak), Dołubizna (46, Pawłowski), Gondek, Renusz (55. Hryszko), Fidziukiewicz, Steć (84. Murawski).
Polonia Bytom - Piast Gliwice 2:1, Cracovia Kraków - Arka Gdynia 2:1, GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 2:0, Odra Wodzisław - Korona Kielce 1:1, Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 3:2.
Mecze: Lechia Gdańsk - Wisła Kraków i Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin zostaną rozegrane dzisiaj.

Program 22. kolejki:
27-28 marca: Piast - Jagiellonia, Legia - Lechia, Arka - Polonia W., Zagłębie - Bełchatów, Ruch - Cracovia, Lech - Odra, Korona - Śląsk, Wisła - Polonia B.